moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Srebrni medaliści z wizytą u prezydenta

Środa, 28 września 2011
  • Srebrni medaliści z wizytą u prezydenta

22 września na stadionie w Bydgoszczy odbył się Finał Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Drużyna "Cembrit Start" Gniezno przystąpiła do czwartkowych zmagań jako jeden z faworytów do medalu. Juniorzy nie zawiedli kibiców i przywieźli do Pierwszej Stolicy Polski srebrny medal.

Gnieźnianie w składzie: Kacper Gomólski, Oskar Fajfer, Wojciech Lisiecki oraz Marcin Wawrzyniak zdobywając 20 punktów wywalczyli srebrny medal i tytuł wicemistrzowski. Czwartkowy sukces to pierwszy medal naszych młodzieżowców od 1998 roku (MDMP), kiedy „Start” w składzie: Krzysztof Jabłoński, Paweł Duszyński, Mariusz Lisiak, Tomasz Nowakowski i Robert Woźniak wywalczył pierwsze miejsce w finale w Gnieźnie. Jako ciekawostkę należy zaznaczyć, że w historii gnieźnieńskiego klubu to trzeci medal MDMP. W 1980 roku Stanisław Gała, Piotr Podrzycki, Tadeusz Dolata, Mieczysław Kowalski, Wojciech Pankowski i Henryk Gała wywalczyła dla naszego klubu brązowy medal. Ze sportowcami spotkał się prezydent Gniezna Jacek Kowalski. Ogromnie cieszy mnie sukces gnieźnieńskich żużlowców - mówi prezydent Jacek Kowalski. Ostatni raz gnieźnianie zdobyli taki medal 13 lat temu. Obecny sukces to nie tylko talnet młodych sportowców, ale również praca trenerów i pomoc sponsorów. Miasto również pomaga młodym żużlowcom. Cała czwórka, która wywalczyła srebrny medal otrzyma w przyszłym roku specjalne stypendia sportowe. Na spotkaniu ze sportowcami nie zabrakło gratulacji, pamiątkowych upominków oraz deklaracji kontynuowania dobrej formy ze strony żużlowców. Trzba podkreślić to, że medal wywalczyli nasi wychowankowie - mówi Grzegorz Buczowski ze Start Gniezno. Inne drużyny, które brały udział w mistrzostwach wspierały się zwodnikami ekstraligowymi, a Cembrit Start Gniezno występowałw składzie, w którym byli tylko wychowankowie gnieźnieńskiego klubu. Drugie miejsce to ogromny sukces, szczególnie patrząc na to, kto został za plecami. Młodzi sportowcy zdobyty medal zadedykowali zmarłemu niedawno Arkadiuszowi Malingerowi. Warto pamiętać, że świetna postawa juniorów może w przyszłości zaowocować wzmocnieniem drużyny Startu Gniezno wspaniałymi, nowymi zawodnikami.

Klasyfikacja czwartkowych zawodów:

  1. Polonia Bydgoszcz - 23 pkt.
  2. Cembrit Start Gniezno - 20 pkt.
  3. WTS Nice Warszawa - 19 pkt.
  4. Unia Leszno - 18 pkt.
  5. Lubelski Węgiel KMŻ - 18 pkt.
  6. Caelum Stal Gorzów - 14 pkt.
  7. Stelmet Falubaz Zielona Góra - 13 pkt.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Fotografie Zdzisława Stoltmana przed amerykańskimi żołnierzami Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu jest organizatorem retrospektywnej... Piątek, 4 kwietnia 2014