moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Gniezno bez lodowiska w sezonie 2020/2021

Piątek, 30 października 2020
  • Gniezno bez lodowiska w sezonie 2020/2021

Chociaż w budżecie miasta przewidziano 15 tys. zł na lodowisko, w tym sezonie nie zostanie ono otwarte. Pierwsza Stolica zostanie pozbawiona praktycznie jedynej zimowej atrakcji dla mieszkańców.

Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gniezna z zapytaniem prasowym odnośnie lodowiska. Ponieważ w budżecie przewidziano na organizację jedynej zimowej atrakcji kwotę raptem 15 tys. zł, zapytaliśmy o termin funkcjonowania „ślizgawki” oraz jej lokalizację. Odpowiedź jednak nas zaskoczyła:

Przetarg na lodowisko nie zostanie w tym roku ogłoszony. Powodem jest troska o bezpieczeństwo mieszkańców w związku z trwającą epidemią koronawirusa. Zaistniała sytuacja rodzi też ryzyko pojawienia się kolejnych obostrzeń, które w sposób szczególny mogłyby wpłynąć na możliwości korzystania w pełni z tego obiektu.
Urząd Miasta Gniezna

W sezonie 2020/2021 gnieźnianie pozostaną bez zimowej atrakcji. Warto nadmienić, że z lodowiska korzystali mieszkańcy całego powiatu. Władze Pierwszej Stolicy zasłaniają tym, czym najłatwiej obecnie się zasłonić - pandemią. Wspomnijmy jednak, że Poznań, Bydgoszcz, Wrocław, Toruń, Giżycko, Szamocin, Grodzisk Wlkp. I inne miasta będą miały lodowiska.
 
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(28)

  • 02.11.2020 14:11  Odpowiedz na komentarz

    15 tys. na przyłącze prądowe i rozdzielnie - wystarczy zapytać w UM. autor artykułu mógł to doprecyzować ale po co.

  • No cóż.. W urzędzie mają inne priorytety. Tak już abstrahując od wirusa, spójrzmy obiektywnie: w Gnieźnie nie powstają żadne nowe miejsca rekreacji. BASen w coraz gorszym stanie, placy ZABAW jak na lekarstwo. Pozostaje spacer nowym deptakiem. I proszę nie narzekać, bo to za darmo!!
    Dziwi mnie też kwota dotacji na lodowisko, czy 15k to miał być koszt postawienia toi-toi ? Bo to brzmi jak żart w obliczu np. Niepotrzebnych czasem wydatków, które OSCYLUJą na setki tysięcy złotych, jak nie w milionach..

  • 01.11.2020 06:34  Odpowiedz na komentarz

    zalosne zalosne

  • 31.10.2020 19:28  Odpowiedz na komentarz

    Szkoda. Jak na otwarte lodowisko super LÓD! Będzie trzeba jeździć do Mogilna.. Dziękujemy gniezno

  • 31.10.2020 18:18  Odpowiedz na komentarz

    Mam goraca prosbe o przywrocenie decyzjii o otwrciu lodowiska w gnieznie 2020-2021 w innych miasach tez panuje pandemia cov 19 a jednak beda otwarte moze jakies dodatkowe srodki ostroznosci zastosowac moze pozwolilyby zmienic decyzje o otwaciu

  • 31.10.2020 16:22  Odpowiedz na komentarz

    Chcialabym wyrazic swoja opinie o przywrocenie decyzji o otwaciu lodowiska w gnieznie 2020- 2021 chwile spedzone na lodowisku uwazam za wspaniale i swietnie SPEDzony czas z calymi rodzinami inne miasta pomimo pandemi cov 19 beda otwarte moze w gnieznie jakies dodatkowe srodki ostroznosci pozwollyby zmienic decyzje wladz o otwaciu

  • 31.10.2020 08:30  Odpowiedz na komentarz

    Łyżwy kupiłem ńiespełna pół roku temu najpierw pogoda zamkneła lodowisko teraz morawiecki. Oddawaj kase draniu.

  • 30.10.2020 23:19  Odpowiedz na komentarz

    a co z karnetami niewykorzystanymi w zeszłym roku z powodu szybszego zamknięcia lodowiska? Żądamy lodowiska w gnieźnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! przestańcie z tym wirusem

  • Cały rok czekania na nic. Zlitujcie się Gniezno jest bez życia, w dobie koronawirusa tym bardziej, dajcie chociaż namiastke normalności, rozrywki

  • 30.10.2020 20:59  Odpowiedz na komentarz

    z UJEMNYMI TEMPERATURAMI tej zimy może być znowu krucho. Pandemia jest i będzie jeszcze trwała przynajmniej do końca stycznia. Decyzja Urzędu Miejskiego jest moim zdaniem słuszna.

  • 30.10.2020 19:32  Odpowiedz na komentarz

    Lodowisko to coś na co czekam cały rok

  • 30.10.2020 19:21  Odpowiedz na komentarz

    Wielka szkoda, lodowisko to była jedna z najlepszych zimowych atrakcji w Gnieźnie, można było spotkać się tam ze znajomymi, wielka frajda dla dzieciaków i dorosłych.

  • 30.10.2020 19:19  Odpowiedz na komentarz

    Oby bylo w tym roku

  • 30.10.2020 19:18  Odpowiedz na komentarz

    Lodowisko musi byc

  • 30.10.2020 19:16  Odpowiedz na komentarz

    Ma być i kropka

  • 30.10.2020 18:27  Odpowiedz na komentarz

    No i bedzie dziura zabita dechami!!!

  • 30.10.2020 18:21  Odpowiedz na komentarz

    Epidemia, zamykają silownie, restauracje, a wam ***** lodowisko potrzebne

  • 30.10.2020 17:46  Odpowiedz na komentarz

    DAWAĆ LODOWISKO!

  • 30.10.2020 17:38  Odpowiedz na komentarz

    BibleThump jest mi bardzio przykro

  • 30.10.2020 17:37  Odpowiedz na komentarz

    A może Protest w obronie lodowiska? ????

  • 30.10.2020 16:30  Odpowiedz na komentarz

    Na szczęście jest jeszcze Mogilno :)

  • 30.10.2020 15:41  Odpowiedz na komentarz

    Miasto wydaje pieniądze na jakieś nie potrzebne dekoracje oraz na nowy samochód dla siebie zapominając o atrakcjach dla ludzi.lodowisko zimą jest tak naprawdę jedyna atrakcją w Gnieźnie

  • 30.10.2020 15:40  Odpowiedz na komentarz

    Jedyna zimowa atrakcją w Gnieźnie i nie będzie?? Jedynie co nam zostanie terwzto zdechnac w smutku w domu

  • 30.10.2020 15:38  Odpowiedz na komentarz

    Jeżeli nie otworzą lodowiska w Gnieźnie to i tak większość ludzi pojedzie na lodowisko np. Do poznania...

  • 30.10.2020 15:26  Odpowiedz na komentarz

    Co Roku z ROdziną przyjeżdzAlismy, a teRaz co tu robic w gnieznie???

  • 30.10.2020 15:25  Odpowiedz na komentarz

    Sprzęt apecjalnie kupiony, a lodowiska ni będzie