moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pług do śniegu do traktorka - Czy warto?

Czwartek, 29 października 2020
  • Pług do śniegu do traktorka - Czy warto?

Ręczne usuwanie śniegu za pomocą łopat nie jest prostym zadaniem zwłaszcza, jak w grę wchodzi odśnieżenie dużej powierzchni. Osoby, które posiadają traktorek, mogą ułatwić sobie nieco zadanie inwestując w niezawodny pług do śniegu do traktorka. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu będzie można zaoszczędzić sporo cennego czasu pieniędzy i nerwów.

Ręczne usuwanie śniegu za pomocą łopat nie jest prostym zadaniem zwłaszcza, jak w grę wchodzi odśnieżenie dużej powierzchni. Osoby, które posiadają traktorek, mogą ułatwić sobie nieco zadanie inwestując w niezawodny pług do śniegu do traktorka. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu będzie można zaoszczędzić sporo cennego czasu pieniędzy i nerwów.

Na które elementy warto zwrócić uwagę?
Inwestując w nowy pług do traktorka warto sprawdzić w nim kilka kluczowych elementów. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę nie tylko na szerokość i wysokość, ale również na grubość blachy. Bardzo ważne jest także to, aby sprawdzić mechanizm montażu. Pług do odśnieżania wbrew pozorom można wykorzystać nie tylko w sezonie zimowym do odśnieżania śniegu. Pługi wykorzystać można także przy pracach ziemnych.

W dużej mierze to właśnie dzięki temu prostemu urządzeniu, można wyrównać teren. Dobre pługi do śniegu powinny posiadać także ochraniacze na krawędziach, dzięki czemu nie ma ryzyka ich uszkodzenia.

Oryginalne pługi do odśnieżania dla wymagajacych

Dla większości osób najbezpieczniejszym wyborem będą oryginalne pługi do odśnieżania od renomowanego producenta. Godne polecenia są między innymi pługi marki Tuchel, które w Polsce oferuje firma Agro-Tech Junoszyn.

Dla wielu osób ciekawą propozycją może okazać się na przykład pług do śniegu Tuchel- Snow SK-F, który jest seryjnie wyposażony w antywibracyjne zaciski sprężynowe oraz mechaniczną regulację boczną. Sporą zaletą pługu jest zoptymalizowany kąt nachylenia, dzięki czemu nie ma żadnego problemu z jego czyszczeniem. Oryginalny pług śnieżny Tuchel- Snow SK-F jest idealnym wyborem dla małych ciągników. Dzięki prostemu mechanizmowi, można go podpiąć także pod ładowarkę albo wózek widłowy.

Czy warto?

Traktorek z pługiem może okazać się doskonałą inwestycją nie tylko dla klientów indywidualnych, ale również dla firm. W Polsce pogoda pozostawia naprawdę wiele do życzenia, dlatego też w sezonie zimowym niezawodny pług do śniegu, może okazać się naprawdę bardzo przydatny. Nowoczesne pługi mogą być wyposażone także w metalową listwę przy krawędzi roboczej, dzięki której istnieje możliwość zdrapywania lodu na przykład w powierzchni chodnika albo drogi. Jeżeli chodzi o zgarnianie śniegu, to zamiast metalowej listwy stosuje się gumowe odpowiedniki.

Traktorek do odśnieżania jest dobrym sposobem na odśnieżenie terenów pagórkowych. Z praktycznego punktu widzenia warto postawić na pługi, które można w prosty sposób ustawić nie tylko w pozycji roboczej, ale również transportowej.

Jakie zalety mają pługi Tuchel?
Oryginalne pługi Tuchel bardzo często posiadają regulowaną dźwignię wysokości odśnieżania oraz kąt natarcia. Niemiecki producent oferuje bardzo wiele różnorodnych pługów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Dla osób, które w pierwszej kolejności stawiają na szybkość odśnieżania najlepszym wyborem będzie niezawodny pług śnieżny Tuchel- Snow SF.

Pług ten w standardzie wyposażony jest w specjalny system klap sprężynowych, które znacząco przyśpieszają pracę. Na szczególną uwagę zasługuje także zabezpieczenie najazdowe, dzięki któremu będzie można uniknąć wypadków i awarii, do których dochodzi najczęściej w trakcie natrafienia na przeszkodę. Przy większych powierzchniach warto z kolei postawić na pług Snow LS-F. Pamiętać należy o tym, że każdy z pługów musi pasować do konkretnego modelu traktorka.

Na szczęście firma Agro-Tech Junoszyn zapewnia swoim klientom fachowe doradztwo i kompleksowy serwis na wszystkie pługi śnieżne marki Tuchel

AGRO-TECH JUNOSZYN SP. Z O. O.
Junoszyn 1, 64-130 Rydzyna
tel: 735 983 686
agrotech-junoszyn.pl

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
"Września to, Września tamto..." - teraz wyprzedziło nas nawet Mogilno, czyli zapraszamy na lodowisko Od poniedziałku, 2 listopada, w Mogilnie działa ślizgawka! Kryte lodowisko czynne jest codziennie od... Wtorek, 3 listopada 2020
Gniezno bez lodowiska w sezonie 2020/2021 Chociaż w budżecie miasta przewidziano 15 tys. zł na lodowisko, w tym sezonie nie zostanie ono otwarte.... Piątek, 30 października 2020
Komunikat PINB w Gnieźnie: ograniczenie dostępu Publikujemy komunikat Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Gnieźnie. Piątek, 13 marca 2020
8 grudnia rusza lodowisko Od niedzieli 8 grudnia rusza w Gnieźnie kryte sztuczne lodowisko. Obiekt ponownie zlokalizowany zostanie... Piątek, 6 grudnia 2019