moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kilka tysięcy osób przeszło ulicami Gniezna!

Środa, 28 października 2020
  • Kilka tysięcy osób przeszło ulicami Gniezna!

W środę ulicami Gniezna przeszedł kolejny już Strajk Kobiet. Tym razem w manifestacji wzięło udział ok. 5 tys. osób!

Przez dwie godziny manifestacja krążyła ulicami centrum Gniezna. Wszystko zaczęło się pod Teatrem, aby przejść dalej ul. Chrobrego, Sobieskiego, Wyszyńskiego, Dąbrówki, aż do Rynku gdzie miały miejsce przemówienia. Porządku pilnowało kilkudziesięciu policjantów. Obyło się bez zamieszek, aczkolwiek pod koniec zgromadzenia w stronę Rynku wyruszyła kontrmanifestacja spod katedry. Policja zatrzymała cała grupę na ul. Tumskiej.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Rafał Mikuła

Napisz komentarz

Komentarze(10)

  • 29.10.2020 21:11  Odpowiedz na komentarz

    A ci pseudochuligani pod katedrą robią z siebie durni!Kaczyński im każe stać i bronić a w kościele byli 15 lat temu...

  • 29.10.2020 10:55  Odpowiedz na komentarz

    Tyle nieodpowiedzialnych nierozsądnych kobiet w 1 mieście powinny się poddać sterylizacji i po kłopocie mi

  • Protestujący muszą zrozumieć, że liberałowie, Platforma ani Lewica nie wrócą do władzy. możecie sobie protestować, ale wasi ulubieńcy z opozycji rządzić nie będą. To zresztą oni inspirują te protesty, bo chcą powrotu do władzy. Myślicie, że jak powrócą do rządów to coś zmienią? Nic nie zmienią, jeszcze bardziej przyczepią się do koryta. Jak PO zacznie rządzić to wam narzuci taki reżim, że będziecie bali się odezwać, a wszystko w celu utrzymania się przy korycie. Już kiedyś ludzie z PO kazali strzelać do protestujących i pałować zwykłych kibiców na komisariatach.

  • 29.10.2020 07:59  Odpowiedz na komentarz

    Tylko bezmozgowcy mogą protestować w czasie PANDEMIi.

  • 29.10.2020 07:14  Odpowiedz na komentarz

    Cały rok nie było w Gnieźnie i w innych miastach Polski żadnego wielkiego koncertu, na którym młodzież mogła by sobie poskakać. a tu nadarza się okazja. do szkoły nie trzeba chodzić. Lekcje i zadania domowe to się ściągnie od koleżanek. maseczkami można się zasłonić czy nawet kapturem, że nawet mama w telewizji nie rozpozna. no to robimy "rozpierduchę"! robimy zabawę na ulicach. robimy ubaw! A żeby zaistnieć nawet w zachodnich stacjach telewizyjnych to jeszcze napiszą sobie głupkowate hasła po angielsku. I tak młodzież niszczy dorobek nas i naszych przodków, którzy walczyli o niepodległość.

    30.10.2020 19:02

    NASI PRZODKOWIE TO PIASTOWIE Z PRZED 966 ROKU A NIE TA KOŚCIELNA ZAWIERUCZA.a PATRIOTYZM TO WYMYŚLIŁ KOŚCIÓŁ ZE SZLACHTĄ ŻEBYŚ BRONIŁ ICH MAJĄTKÓW W RAZIE CZEGO

  • Brawo Gniezno!

  • 29.10.2020 06:10  Odpowiedz na komentarz

    Gdzie byliście 24.10.2020 jak walczyliśmy o wolność obywatelska w Warszawie? Dlaczego czlowiek, ktory ma podobne poglądy do waszych pozwala wam manifestować a marszu niepodległości zakazuje? Inja się pytam gdzie jest tu konstytucja? Kest lamana bo nie kqzdy ma prawdo do manifestqcji

  • 29.10.2020 04:53  Odpowiedz na komentarz

    Hołota jak smok

  • 29.10.2020 00:11  Odpowiedz na komentarz

    Kloska na 17 zdjęciu a za nią ludzie bez maseczek dlaczego nie zwróci im uwagi jako posłanka powinna dawać pozytywny przykład???Gdzie bezpieczna odległość? Ludziom palma odbija z dobrobytu.

PODOBNE TEMATY
Miesiąc Piekła Kobiet! Kolejny strajk już w niedzielę! Miesiąc temu ograniczono wolność i zabrano prawa pewnej grupie osób. Jako, że co najmniej połowa populacji... Sobota, 21 listopada 2020
Rowerem po prawa kobiet: Strajk Kobiet Gniezno Już w niedzielę o godz. 12.00 z gnieźnieńskiego Rynku ulicami Pierwszej Stolicy wyruszy rowerowy Strajk... Piątek, 13 listopada 2020
Samochodowy Strajk Kobiet w Gnieźnie W czwartek wieczorem kolumna samochodów przejechała ulicami Gniezna w ramach Strajku Kobiet. To kolejna... Piątek, 13 listopada 2020
Plakaty Strajku Kobiet na wszystkich słupach ogłoszeniowych w Gnieźnie! We wtorek późnym wieczorem na wszystkich gnieźnieńskich słupach ogłoszeniowych pojawiły się plakaty... Środa, 11 listopada 2020