moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Szczypiornistki z Gniezna górą w meczu z SPR Kępno

Poniedziałek, 12 października 2020
  • Szczypiornistki z Gniezna górą w meczu z SPR Kępno

Kapi Meble MKS PR II Gniezno udanie rozpoczął tegoroczne rozgrywki na zapleczu I ligi! W sobotę gnieźnianki rozprawiły się z SPR Kępno 30:11. Wyjątkowo w tym meczu zagrał skład MKS PR URBIS Gniezno, co podyktowane było zbyt długą przerwą w rozgrywkach I-ligowych.

Inauguracyjne spotkanie rozpoczęło się od pewnie wykorzystanego karnego przez Angelikę Walczak. Zawodniczki Kapi Meble MKS PR II bardzo dobrze spisywały się w obronie. Ich zadziorna gra nie pozwałała przeciwniczkom na ukończenie akcji, a one same szybko przechodziły do skutecznej kontry. Od 7 minuty gry przewaga gnieźnianek tylko rosła. Dziewczyny z Kępna nie mogły sobie w tej części spotkania poradzić z tak dobrze grającymi dziewczynami z Grodu Lecha. Pierwsza odsłona tej konfrontacji zakończyła się wynikiem korzystnym dla Kapi Meble MKS PR II 15:5.

Druga połowa rozpoczęła się od celnego trafienia Joanny Sawickiej. W 34 minucie gry czerwoną kartkę ujrzała Paulina Skowrońska. W trakcie tej odsłony doszło do nieprzyjemnie wyglądającego upadku Jagody Linkowskiej, który zakończył udział tej zawodniczki w spotkaniu. "Jadzia" doznała kontuzji prawego kolana, ale trzymajmy kciuki, aby uraz nie okazał poważny na tyle, aby wykluczyć ją z najbliższych spotkań ligowych. W tym czasie gry na listę strzelców wpisywały, m.in. Natalia Niedzielska, Martyna Dolacińska oraz Martyna Rachela. Fenomenalnie w bramce gnieźnianek spisywała się Daria Konieczna. Broniła nawet sytuacje „sam na sam", a jej zmienniczki Kamila Olejniczak oraz Lidia Kobyłecka po zmianie równie dobrze zastępowały swoją koleżankę z zespołu. Ogólnie zespół zagrał zdecydowanie bardzo dobre zawody, choć na wyróżnienie zasługuje Milena Kaczmarek, która umiejętnie przechwytywała piłki na skrzydle, skutecznie, kończąc akcje. Mecz zakończył się wygraną podopiecznych Roberta Popka i Romana Solarka 30:11. Po tym zwycięstwie drużyna KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno zajmuje trzecie miejsce w tegorocznych rozgrywek.

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Olejniczak, Konieczna - Kasprowiak (4), Niedzielska (2), Siwka, Sawicka (2), Giszczyńska (3), Chojnacka (1), Dolacińska (3), Bigoszewska-Jackowiak (1), Różewska, Rachela (1), Linkowska (4), Kaczmarek (8), Matysek (1)
 
tekst: Informacja prasowa
foto: Rafał Mikuła

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 13.10.2020 14:04  Odpowiedz na komentarz

    Szkoda. Kontuzja Kolana. koniec SEZONU dla LINKOWSKIEJ. Ma dziewczyna pecha. Myślę, że przyczyna tkwi w śliskim parkiecie. BRAK SPRZĄTANIA. GRA w obronie dobra. W ATAKU pozycyjmym dużo do zrobienia. Rozgrywające grają dużo SAME DLA siebie nie dla zespołu.

  • 12.10.2020 09:56  Odpowiedz na komentarz

    Mecz to typowy sparing pierwszej drużyny MKS_u. Ale w grze LINKOWSKIEJ I GISZCZYNSKIEJ nic się nie poprawiło. GRAJĄ INDYWIDUALNIE. ODDAJĄ wiele rzutów bez pomysłu. Nie GRAJĄ wcale z KOŁEM. Dwie bramki z koła po DWÓCH podaniach od innych zawodniczek to zdecydowanie za mało.

PODOBNE TEMATY
Gnieźnianki górą na własnym boisku! Premierowe zwycięstwo odniosła drużyna MKS PR Urbis Gniezno. Na własnym boisku nasze zawodniczki spisały... Niedziela, 18 października 2020
Z Dopiewa bez punktów Piłkarkom ręcznym Kapi Meble MKS PR II Gniezno nie udało się wywalczyć punktów w starciu z liderem drugoligowej... Niedziela, 18 października 2020
Znamy ceny biletów i karnetów na mecze MKS PR URBIS Gniezno 17 października szczypiornistki MKS PR URBIS Gniezno zainaugurują sezon przed własną publicznością.... Sobota, 3 października 2020
Akademia Piłki Ręcznej MKS PR Gniezno ogłasza nowy nabór! Akademia Piłki Ręcznej MKS PR Gniezno ogłasza nowy nabór. Szczegóły na plakacie. Czwartek, 1 października 2020