moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Nauczyciele szkolą się w sieci

Środa, 7 października 2020
  • Nauczyciele szkolą się w sieci

Nauczyciele to grupa zawodowa, która ma wielki wpływ na kształtowanie świadomości społecznej. Powinni oni stymulować i prowadzić procesy edukacyjne. Dlatego też istotnym elementem ich zawodu jest ciągłe doskonalenie w rozwoju.

Rola nauczyciela
Cechą wyróżniającą zawód nauczyciela jest obowiązek kształcenia i wychowania. Praca nauczyciela jest pracą twórczą i odznacza się umiejętnością szybkiego przystosowania do nowych faktów, zdolności, spostrzegania istotnych elementów nowej sytuacji. To zawód bardzo odpowiedzialny i wymagający, dlatego też ważnym jego elementem jest ciągłe doskonalenie.

Każdy nauczyciel-wychowawca, aby w swojej pracy dydaktyczno-wychowawczej mógł odnosić sukcesy, powinien podnosić swoje kompetencje i korzystać ze specjalistycznych szkoleń.

Rozwój nauczyciela to pozytywna, jakościowa zmiana jego kompetencji. Odnosi się ona do doskonalenia własnej osobowości i działania pedagogicznego. Jednym z elementów tego doskonalenia się, są specjalistyczne szkolenia dla nauczycieli, które dotyczą różnorodnych zagadnień.

Doskonalenie zawodu nauczyciela
Kursy dla pracowników oświaty przyczyniają się do efektywniejszej pracy z uczniem na lekcji, jak również na zajęciach pozalekcyjnych. Zdobywając nową wiedzę, nauczyciel może usprawnić dotychczasowe działania i zaczerpnąć nowych pomysłów, poznać nowe narzędzia. Należy także pamiętać, że nauczyciel nie pracuje w szkole sam, pracuje w zespole, dlatego też szkolenia dla nauczycieli pozwalają im podnosić umiejętność komunikacji interpersonalnej w zespołach nauczycielskich.

Jakie metody nauki wybrać?

Zgodnie z przepisami ustawy o systemie oświaty doskonalenie zawodowe nauczycieli może być prowadzone przez akredytowane placówki. Taką placówką jest ECRK Lex, która oferuje wygodną formę uczestnictwa kursach online. Projekt tej firmy to najnowsze szkolenia dla nauczycieli, realizowane online, wynikające z wprowadzanych na bieżąco przepisów prawa.

Oferta jest skierowana przede wszystkim do rad pedagogicznych, ale także do dyrektorów szkół i pracowników administracji. Placówka zapewnia najwyższą jakość merytoryczną, atrakcyjną formę, wprowadzenie innowacji i emisję szkoleń w dowolnie wybranym miejscu i czasie.

Dyrektorzy szkół mogą zapoznać swoich pracowników z najnowszymi regulacjami oświatowymi, a następnie pobrać materiały dodatkowe, niezbędne w codziennej pracy.

Rodzaje szkoleń

W proponowanych przez ECRK Lex pakietach nauczyciele mogą znaleźć szkolenia m.in z: etyki, zasad organizacji pracy, psychologii i pedagogiki, budowania relacji, motywowania uczniów, cyberprzemocy, pracy i nauce zdalnej. Dyrektorzy natomiast mogą skorzystać z m.in szkoleń dotyczących procedur zapobiegania zakażeniom Covid-19, a Rada Pedagogiczna z kursu “Zasady prowadzenia dokumentacji pedagogicznej w szkole”.   

 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Mocne wejście w nowy rok! Płock zdobyty po raz drugi Piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno rozpoczęły nowy rok kalendarzowy od zwycięstwa nad SMS ZPRP I... Środa, 13 stycznia 2021
Nowoczesne laptopy dla uczniów powiatowych szkół Zgodnie z decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego powiat uzyskał refundację na zakup sprzętu komputerowego... Wtorek, 12 stycznia 2021
Projekt "Królowa Pyra" dobiegł końca Zakończył się międzynarodowy projekt "Królowa Pyra", którego głównym organizatorem był Klub Nauczycieli... Niedziela, 10 stycznia 2021
Do Kościerzyny po awans! W świąteczną środę MKS PR URBIS Gniezno czeka wyjazd do Kościerzyny na pucharowy mecz z tamtejszym Klubem... Poniedziałek, 4 stycznia 2021