moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

ZOL w Gnieźnie dużym ogniskiem koronawirusa! 42 osoby zakażone, 48 na kwarantannie!

Sobota, 26 września 2020
  • ZOL w Gnieźnie dużym ogniskiem koronawirusa! 42 osoby zakażone, 48 na kwarantannie!

U 42 osób przebywających w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym przy ul. Orzeszkowej w Gnieźnie potwierdzono zakażenie koronawirusem. 48 zostało objętych kwarantanną.

Zakażone osoby przebywają na jednym z trzech oddziałów ZOL-u. Tylko jedna z nich wymagała hospitalizacji. 41 osób przechodzi leczenie na terenie placówki.

W sumie, w naszym województwie odnotowano dzisiaj aż 167 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 46 dotyczy powiatu gnieźnieńskiego, z czego 42 wspomnianego powyżej ZOL-u przy ul. Orzeszkowej.

To już drugi raz w trakcie epidemii, kiedy ZOL objęty został kwarantanną. Za pierwszym razem dodatni wynik miał jeden z pracowników. Tym razem także prawdopodobnie koronawirus został przyniesiony przez jedną z osób pracujących, ponieważ pacjenci nie mają kontaktu z innymi osobami z zewnątrz.
 
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(12)

  • 27.09.2020 21:40  Odpowiedz na komentarz

    Czy z dębowego g,już pielęgniarka ja,,,ska ma wynik pozytywny.

  • 27.09.2020 01:42  Odpowiedz na komentarz

    Piszę po raz trzeci i nie ma mojego komentarza ciekawe dlaczego

    27.09.2020 20:31

    na tym portalu często jest wprowadzan cenzura gdyż zauważyłem, że ta witryna jest za lewica( to jest moje zdanie). A propo innych kometujacych tyup "zenon" to czasem mam wrażenie, że mają za to placone

  • 26.09.2020 19:57  Odpowiedz na komentarz

    To, co robicie tym starszym ludziom to jest chore!!!
    Totalny zamordyzm!
    Szukacie na siłę ognisk zakaźnych, bo z tego jest duża kasa! To niehumanitarne! Kiedyś za to zapłacicie, jeśli nie na tym świecie to na drugim! To, że straszycie starszych ludzi, rzekomo groźnym koronawirusem podlega karze i nadaje się pod Trybunał Norymberski za zbrodnię na ludzkości! Testy fałszywe! Wyniki fałszywe! Choroba taka jak w poprzednich latach. Pandemia fałszywa! Zmuszanie do testów i wpisywanie, że zmarł na covid, gdzie w rzeczywistości zmarł na swoją przewlekłą chorobę, to kryminał!!! Przyjdzie czas i na was!

    27.09.2020 01:40

    Cała goła prawda, ludzie umierają w takich miejscach i nie tylko po prostu na starość a dopisywanie korony jest tylko dla kasy.. Niestety

    27.09.2020 01:36

    Naj prawdziwsza prawda i Racja tak to wygląda nie ma korona wirusa ludzie umierali i będą umierali na starość po prostu

  • 26.09.2020 16:16  Odpowiedz na komentarz

    nie dajcie się ludzie

  • 26.09.2020 13:15  Odpowiedz na komentarz

    Trzeba u nas wprowadzić czerwoną strefę. Wtedy ludzie nauczą się zachowywać dystans społeczny i unikać gromadzenia się. Dodatkowo wszystkich powinno się obowiązkowo przetestować na koronawirusa i wtedy będzie wiadomo kto na kwarantannę, a kto nie. Powinno się powołać specjalną policję sanitarną, która by się tym zajmowała. Dodatkowo należy zamknąć granice powiatu i nie wpuszczać nikogo, kto nie został przebadany. Wtedy uda się radykalnie zmniejszyć zakażenia.

    28.09.2020 21:15

    A co powiesz na to, że wiele testów jest fałszywie pozytywnych. Sam Szumowski powiedział że nie sensu testować wszystkich Polaków, ponieważ niektóre testy mogą wyjść fałszywie pozytywne. A taka POLICJa to niby kto miał by ją zasilać. Sanepid i zwykła policja ledwo się wyrabiają w pracy. Może ochotnicy? Skutek będzie odwrotny, BO ZGŁOSZĄ się ludzie KTÓRZy nie mają pojęcia o niczym i będą jeszcze roznosicielami korony. I co Ty na to? Zmienisz zdanie? Czy będziesz udawać, że nie widzisz tego komentarza. Bo chyba się ze mną zgodzisz.

    28.09.2020 20:01

    Masz Panie rację bo jak się kładą na mnie w biedzie w kolejce to mnie ch strzela