moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Akwarium jako dekoracja wnętrza

Wtorek, 29 września 2020
  • Akwarium jako dekoracja wnętrza

Akwarium w domu stanowi żywy obraz, wprowadza relaksacyjną atmosferę, a także stanowi dyskretne światło w pomieszczeniu. Wprowadza także kawałek przyrody do naszego wnętrza. Wystarczy wyobrazić sobie wieczory spędzane przy akwarium - czysta magia! Kominek może być pożądany przez niektórych z tego samego powodu, jednak nie jest on łatwy do zainstalowania, a akwarium może mieć każdy.

Akwarium powinno nie tylko spełniać wymagania estetyczne, ale przede wszystkim musi spełniać warunki niezbędne dla żywych organizmów. Jednak często zdarza się, że ludzie kupują akwarium tylko jako dekorację domową, ale nie widzą już związanej z tym pracy. Jednak biorąc pod uwagę szeroką ofertę techniki akwarystycznej, konserwacja nie jest już skomplikowana i czasochłonna.

Zachęcamy do lektury artykułów akwarystycznych przed dokonaniem zakupu. Nie musimy wydawać pieniędzy na magazyny akwarystyczne, ponieważ wszystkie potrzebne informacje dostępne są na blogach, stronach sklepów interetowych oraz stronach magazynów akwarystycznych.

W tym krótkim artykule postaramy się zapoznać Was z podstawowymi informacjami.

Umiejscowienie akwarium

Akwarium może stać gdziekolwiek, jednak należy pamiętać, że rybkom i roślinom nie służy pełne słońce, najlepiej więc umieścić zbiornik przy ścianie.

Technika akwarystyczna
Każde akwarium wymaga użycia sprzętu akwarystycznego, bez którego nie uda się utrzymać odpowiednich parametrów i czystości wody, efektywnie uprawiać roślin, a także zapewnić dobrych warunków rybkom.
    
Oświetlenie zapewni wystarczającą ilość światła nie tylko rybom, ale przede wszystkim roślinom. Świetlówki najlepiej wbudować w pokrywę akwarium.

Za pomocą grzałki z termostatem utrzymamy stałą temperaturę, natomiast za pomocą specjalnego termometru przeznaczonego do akwarium możemy ją kontrolować.

Ostatnim, niezbędnym elementem jest filtracja, która utrzymuje wodę w czystości i dobrej jakości. Do wyboru są filtry wewnętrzne i zewnętrzne. Filtry zewnętrzne nie zakłócają wyglądu akwarium i są łatwe w obsłudze oraz konserwacji. Rozmiar filtra zewnętrznego powinien osiągnąć około 5% objętości wody w zbiorniku.

Zestawy akwarystyczne

Zestawy akwarystyczne są idealnym rozwiązaniem dla początkujących akwarystów. Oprócz zbiornika obejmują one niezbędny sprzet,tj. oświetlenie, filtr, grzałkę oraz pokrywę. Zestaw zawiera wszystko oprócz dekoracji do stworzenia nowego akwarium. Wystarczy już tylko woda, podłoże, rośliny, rybki oraz elementy dekoracyjne.

W ofertach sklepów internetowych możemy także znaleźć akwaria przeznaczone specjalnie dla krewetek lub bojowników.

Wszystko o czym napisaliśmy to tylko podstawowe informacje potrzebne do założenia nowego akwarium.
 
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Bernardyn sołtysa był wychudzony i zaniedbany! Interweniowało Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami W niedzielę Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami interweniowało w jednej z wsi pod Gnieznem. Okazało się,... Wtorek, 12 stycznia 2021
Katarzyna Fikus nowym kierownikiem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gnieźnie Katarzyna Fikus została nowym kierownikiem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Kawiary w Gnieźnie.... Sobota, 9 stycznia 2021
Pokazy sztucznych ogni w Kalinie i Gnieźnie Kolejni Czytelnicy przysłali nam filmy z pokazó sztucznych ogni - tym razem w Kalinie oraz na parkingu... Niedziela, 3 stycznia 2021
Sylwester i Nowy Rok w Gnieźnie! Przeżyjmy to jeszcze raz! W tym roku, w sylwestrową noc na ulicach Gniezna można było spotkać zdecydowanie mniej osób niż przed... Sobota, 2 stycznia 2021