moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

26-latka za kradzież w warunkach recydywy może trafić na 7,5 roku za kratki

Piątek, 18 września 2020
  • 26-latka za kradzież w warunkach recydywy może trafić na 7,5 roku za kratki

Policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 26-latkę, którą podejrzewają o kradzież z jednego z gnieźnieńskich marketów. Śledczy przedstawili jej zarzuty kradzieży mienia. Okazało się, że była już karana za podobne przestępstwo. W piątek Sąd zdecydował o jej tymczasowym areszcie na trzy miesiące. Za to przestępstwo w warunkach recydywy grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

W środę, 16 września, policjanci zostali wezwani do jednego z gnieźnieńskich marketów, gdzie pracownicy sklepu na gorącym uczynku ujęli kobietę, która ukradła alkohol, artykuły łazienkowe i spożywcze.

Jak ustalili funkcjonariusze, to nie jedyne przewinienie, jakie ma na swoim koncie. Personel sklepu, na podstawie monitoringu sklepowego ustalił, że 26-letnia gnieźnianka odwiedziła ten sklep już kilkukrotnie. Sprawczyni kradła głównie alkohol, kawę i inne artykuły przemysłowe. Łączna wartość poniesionych przez market strat wyniosła ponad 700 zł.

Amatorka wysokoprocentowych trunków została zatrzymana i osadzona w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Śledczy przedstawili jej zarzut kradzieży.

Kobieta popełniała kradzieże w krótkich odstępach czasu, dlatego zgodnie z kodeksem karnym jej zachowanie zakwalifikowane zostanie jako czyn ciągły, tj. przestępstwo. Dodatkowo działała w warunkach recydywy.

W gnieźnieńskiej komendzie toczy się już postępowanie o kradzieże w innym sklepie na terenie Gniezna na kwotę ponad 1 500 zł.

W piątek Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec 26-latki trzymiesięczny areszt tymczasowy. Grozi jej kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.
 

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Dyżurny Mariusz Gielewski już na emeryturze Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie, insp. Przemysław Kozanecki, spotkał się ze swoim byłym już podwładnym,... Piątek, 26 lutego 2021
Kontrole na drodze szybkiego ruchu Brak zabezpieczenia kontenerów ze złomem kosztował kierowcę niewielki mandat w porównaniu do skutków,... Czwartek, 25 lutego 2021
Zderzył się z jeleniem W czwartek ok. godz. 11.40 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego z dzikim... Czwartek, 25 lutego 2021
I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie odszedł na emeryturę Dzisiaj ze służbą w mundurze pożegnał się I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie, nadkom.... Czwartek, 25 lutego 2021