moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Poseł Zbigniew Dolata zawieszony w prawach członka PiS! Sprzeciwił się idei klubu!

Piątek, 18 września 2020
 • Poseł Zbigniew Dolata zawieszony w prawach członka PiS! Sprzeciwił się idei klubu!

W piątek poseł Zbigniew Dolata został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. Parlamentarzysta głosował przeciwko Ustawie o ochronie zwierząt, co było sprzeczną z ideologią jego ugrupowania. Razem z nim taka sama "kara" spotkała 14 innych posłów.

Nowelizacja Ustawy o ochronie zwierząt obejmowała przede wszystkim zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Kolejnymi punktami były m.in. mocne ograniczenie uboju rytualnego oraz zakaz występu zwierząt w cyrkach. Poseł Zbigniew Dolata był jednym z parlamentarzystów, którzy zagłosowali przeciwko przyjęciu zmian. Tym samym naraził się on prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, który surowo ukarał członków korzystających z „wolnej woli”. 15 posłów zostało zawieszonych, wobec kilku toczą się postępowania wyjaśniające. To nie jedyne konsekwencje, które poniosą parlamentarzyści. Stracą oni także funkcje i stanowiska w Sejmie oraz strukturach okręgowych. Poseł Dolata jest m.in. zastępcą przewodniczącego komisji edukacji.

Za przyjęciem ustawy było 356 z 449 obecnych na sali obrad posłów. Paulina Hennig-Kloska oraz Tadeusz Tomaszewski głosowali za zmianami w prawie.

Postawa Zbigniewa Dolaty może nieco dziwić. Wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych mocno uderzyło by w gospodarstwo rolne Rajmunda Gąsiorka, z którym parlamentarzysta „toczył wojnę”. Dla mieszkańców Czerniejewa likwidacja hodowli byłaby jednak bardzo bolesna, bowiem wielu z nich znajduje zatrudnienie na farmach jednego z czołowych polskich hodowców.

Nad ustawą pochyli się teraz Senat.
 
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(6)

 • 23.09.2020 08:31  Odpowiedz na komentarz

  Należy zamknąć fermy norek, a wszystkie trzymane w nich norki natychmiast wypuścić na wolność. To samo z wielkoprzemysłowymi farmami gdzie zwierzęta hoduje się na mięso. Trzeba zakazać mięsa i wyrobów odzwierzęcych, a te hodowlane zwierzęta wypuścić na wolność gdzie ich miejsce. Produkcja i jedzenie mięsa oraz wyrobów odzwierzęcych powinny być karane. Od jedzenia mięsa człowiek tyje i wydziela dużo gazów cieplarnianych, a weganie takich problemów nie mają. Po tych mięsożercach do łazienki nie można wejść, bo śmierdzi strasznie odchodami, a u wegan tego właśnie nie ma.

 • 20.09.2020 12:33  Odpowiedz na komentarz

  Ja AKURAT wraz z innymi znajomymi pracuje na fermie.dlatego dziękuję za wsparcie panu z.dolacie.od tego czy ustawa o norkach przejdzie zależy byt mojej RODZINY. NIE CHCĘ ponownie wyjeżdżać pracować na zachodzie.mam rodzinę i moje miejce jest z nimi.niech więcej odważnie tak postąpi posłów.

 • 19.09.2020 22:05  Odpowiedz na komentarz

  Zbychu to prawdziwy gość mieszka wśród rolników i nie mógłby spojrzeć im w oczy popierając tą ustawę ,nie to co kloska mówi ,że nie poprze a poparła ,kłamie w żywe oczy byle tylko stołki utrzymać...

 • 19.09.2020 10:56  Odpowiedz na komentarz

  w tej ustawie nie chodziło o same fermy norek i Gąsiorka ! Ta ustawa spowodowałaby olbrzymie kłopoty z utylizacją resztek z zakładów mięsnych i drobiarskich, co dotąd jedzą Norki.

 • 18.09.2020 21:23  Odpowiedz na komentarz

  Dolata to tchórz.Walczył z gąsiorkiem,a teraz jak miał okazje to jej nie wykorzystał!Do mieszkańców Czerniejewa żadna strata głównie Ukraińcy są na fermie nikt z okolicy nie chce w tym smrodzie robić już się narobili,Już na dolate głosu nie oddam!

  19.09.2020 22:38

  Głupoty piszesz pewnie z peło albo kodziarz ,facet jest uczciwy bo nie chce szkodzić rolnikom do korych zawsze może przyjechać na dożynki nikt go nie wygwiżdże tak jak tomusia czy kloske którzy głosowali przeciwko rolnikom.

PODOBNE TEMATY
Jest plan ratowania akwenów Pojezierza Gnieźnieńskiego! Zespół Parlamentarny ds. Ochrony Pojezierza Wielkopolskiego zaprezentował wstępnie wstępne wnioski badań... Piątek, 16 października 2020
Są pierwsze wymierne efekty działania Zespołu do spraw Pojezierza Wielkopolskiego Kilka miesięcy temu posłanka Paulina Hennig-Kloska, wspólnie z ekspertami, wystąpiła do ZE PAK Konin... Niedziela, 4 października 2020
Posłanka o problemach dyrektorów szkół w czasie pandemii Posłanka Paulina Hennig-Kloska podczas konferencji prasowej zwróciła uwagę na problemy, z którymi borykają... Środa, 2 września 2020
Czy wielkopolskie jeziora wyschną? Prognozy są niepokojące W 2019 roku z inicjatywy posłanki Pauliny Hennig-Kloski, w Sejmie został powołany Zespół Parlamentarny... Wtorek, 1 września 2020