moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Strzelanina pod Castoramą! Mężczyźni pokłócili się o psa!

Piątek, 11 września 2020
  • Strzelanina pod Castoramą! Mężczyźni pokłócili się o psa!

Dzisiaj przed godz. 17.00 na parkingu przed marketem Castorama doszło do strzelaniny. Uczestników zatrzymano po pościgu na ul. Biskupińskiej, na wysokości kościoła. Powodem całego zdarzenia był spór o psa.

Kolega kupił psa, szczeniaka maltańczyka i okazało się po tygodniu, że ten piesek jest bardzo chory - mówi jeden z uczestników zdarzenia. Niby pies był sprzedany z rodowodem. Kolega zadzwonił do tego pana, od którego kupił tego psa, że no chce oddać szczeniaka i odzyskać pieniądze. Ten powiedział, że nie ma takiej opcji. Nie chciał się spotkać. Zaaranżowaliśmy spotkanie i zaproponowaliśmy mu, żeby wziął psa i dał nam zdrowego. Powiedział, że nie ma mowy, zamknął szybę w aucie i pokazał nam broń. Jak zobaczyliśmy broń, to zadzwoniliśmy na Policję. Jak my dzwoniliśmy na Policję, to oni zaczęli uciekać. Zaczęliśmy im zajeżdżać drogę i potoczyło się jak się potoczyło. Strzelali do nas. Był chaos. Była broń skierowana w moją stronę, dwie bronie, nie wiem, z której padły strzały, bo gościu szedł w kierunku mojego auta i mierzył. Mój kolega szamotał się z drugim z tyłu, próbował go zatrzymać. Zacząłem jechać w jego kierunku i on twierdzi, że chciałem go rozjechać, a ja się broniłem, nie mogłem odjechać do tyłu, bo samochody stały. Zacząłem wtedy jechać na niego, on odskoczył. Tak się w sumie zakończyła szamotanina pod Castoramą. Oni zaczęli uciekać, my jechaliśmy za nimi i potem tutaj pod kościołem zatrzymała ich Policja.

Mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn oraz zabezpieczyli broń znalezioną w ich aucie. Dzisiaj przed godziną 17.00 na os. Winiary w Gnieźnie dwóch mężczyzn poruszających się busem groziło dwóm innym mężczyznom nożem, baseballem, następnie oddali w ich kierunku strzały z broni gazowej i czarnoprochowej - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. O tym zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci, którzy po krótkim pościgu zatrzymali sprawców. Jest to dwóch mężczyzn z powiatu wrzesińskiego. Chodziło tutaj o dwa psy i o nieporozumienia związane z zakupem tych zwierząt. Mężczyźni zostali zatrzymani i w chwili obecnej trwają ustalenia odnośnie tego zdarzenia. Nikomu nic się nie stało. Policjanci zabezpieczyli dwie sztuki broni, nóż i baseball. Wystrzelone kule, jak wynika z przeprowadzonych oględzin, trafiły w samochód. Pieski zostały zabezpieczone i trafią do hotelu dla zwierząt.

Hodowla maltańczyków, z której został kupiony schorowany pies mieści się z Gutowie Małym k. Wrześni. Jedną z prowadzących ją osób jest, według nieoficjalnych informacji, były policjant i to prawdopodobnie on był jednym z uczestników dzisiejszego zdarzenia. Do organów ścigania od 2013 roku zgłaszają się osoby poszkodowane przez tych hodowców, w tym gnieźnianie. Niestety, jak udało nam się ustalić, co najmniej kilka spraw zostało umorzonych.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(27)

  • Policjant co niby plecy ma? Czy toz z Gniezna pleców nie ma? Czy toz główny w Warszawie prawników nie ma? Jak jedna członkini fałszywe faktury dostarcza to nie zamieciono spraw pod dywan? TOZOWI od lat zgłaszane są te handelki. A z pseudo z Myslecina 10 lat już nic nie robią.

  • 15.09.2020 11:37  Odpowiedz na komentarz

    Na temat tej hodowli PONOĆ NIELEGALNEJ słychać już chyba od kilkunastu lat. Pokrzywdzone osoby, oskarżenia, sądy i widocznie nikt nic nie osiągnął skoro proceder nadal działał. Wniosek nasuwa się następujący - wszystko odbywało zgodnie z prawem lub mamy bezprawie. Jeśli to drugie, to do odpowiedzialności powinni być pociągnięci również ci, którzy tuszowali nielegalny proceder. przez ich popisowe działanie dwie osoby mogą trafić do więzienia, a jedna z nich z zarzutem podwójnego zabójstwa. Nie znam tych ludzi, ale nie sądzę żeby hodowcy psów nosili się z zabójstwem kogokolwiek.

  • 14.09.2020 16:24  Odpowiedz na komentarz

    Przed zakupem psa sprawdz czy hodowla Nalezy do zkwp

  • 14.09.2020 16:23  Odpowiedz na komentarz

    Nie kupujcie psow w pSeudohoDowli!!!!

  • 13.09.2020 13:37  Odpowiedz na komentarz

    Skoro pies po tygodniu zachorował to czego on chcial od tego człowieka? Przeciez to nie tv którego mozesz reklamować tylko żywe zwierze pewnie objechal 30 osób zeby się pochwalić i pies cos zlapal. Gosciu w desperacji podejrzewam ze napadł na człowieka zeby dostać innego psa. A co za KRETYNEM trzeba być jak ktoś ci broń pokazuje a ty próbujesz go zatrzymać haha od tego jest policja szkoda ze kulki nie dostał moze by coś go to nauczyło

    16.09.2020 18:51

    Ty człowieku JAKIś powalony jesteś!!! Pies z wadą serca. Facet ma jeszcze inne rasy, które były dopuszczane syn z matką, ojciec z córką, a z takiego połączenia są wady genetyczne. Tu nie chodziło o 1 czy2 szczeniaki. Zostalo zabrane 11 sztuk i prawie wszystkie chore!! Ciebie trzeba w łeb PRZYP...yć to może zrozumiesz!!!

    14.09.2020 19:52

    Smierdzi tu obrońca byłych psów kryminalistow

  • 13.09.2020 11:54  Odpowiedz na komentarz

    To były pies dlatego nic z tym nie robią

  • 13.09.2020 08:41  Odpowiedz na komentarz

    MAm mieska od tego oszusta!!! Kupilam pieska z ksiazsczka z szczepieniami okazalo sie ze piesek nie byl szczepiony!!!! Na szCzescie piesek zyje i ma sie DOBRZe. Zglaszajmy sie wszyscy na policje zrobmy wokol tego szum!!!!

  • 12.09.2020 21:02  Odpowiedz na komentarz

    w 2013 też od tego "byłego Gliny" kupiłem psiaka który po paru dniach trafił do weterynarza i ledwo go odratowaliśmy a wiem że wiele tych psiaków od niego padło... w 2013 było o nim głośno jakaś tv zainteresowała i robiła o nim program... i widać że nic mu nie zrobili skoro tyle lat działał...mam nadzieje że w końcu doigrał się i trafi za kratki bo tam jego miejsce

  • 12.09.2020 21:00  Odpowiedz na komentarz

    TO jest właśnie polska.
    czy kiedyś byłeś sb-ekiem, milicjantem a dziś jesteś lub byłeś policjantem to w d... masz prawo.
    Bo masz kumpli
    KIEDYŚ w milicji dziś w policji
    Zwykłego człowieka by zgnoili a oni kręcą wały bo koledzy z komendy zamiotą pod dywan

  • Zostałem światka

  • 12.09.2020 14:33  Odpowiedz na komentarz

    Dziwne, że to pseudo nadal działa mimo sądów, spraw, mimo tylu złych komentarzy. ciekawe, że na niektórych nie ma mocnych. Naiwni kupują psa w takich miejscach i dobrze im tak niech płacą i potem płaczą jak się chce taniego szczeniaka w pakiecie z choróbskami. szkoda tylko tych psów.

  • 12.09.2020 14:21  Odpowiedz na komentarz

    jak byly pies to nic mu nie zrobia a swoja droga koledzyz psiarni beda mieli zajecie posprzataja po kolegach to moze zmadrzeja

  • 12.09.2020 13:35  Odpowiedz na komentarz

    Tych co kupili chore psy nauczka na przyszłość z od pseuduchów sie ie kupuje!!!

  • Pomijając całą sytuacja na temat której mało wiem więc sie nie wypowiadam co za.kurwa debile z tozu wsadzili 2obce szczeniaki do jednej klatki skoro jeden z nich był chory? Trzeba byś absurdalnie kretynem żeby coś takiego zrobić!!

  • 11.09.2020 22:14  Odpowiedz na komentarz

    Jeslicto prawda, że to policjant na emeryturze to pod dywanik zamiata sprawę. Odrazu nagłośnić medialnie

    12.09.2020 08:19

    To prawda niestety były policjant z wrzesinskiej komendy. Ma plecy szersze niż dłuższe nawet poznwnu Rady nie daje bo kary są śmieszne małe a psiaki umierają.

  • 11.09.2020 21:59  Odpowiedz na komentarz

    To jest Były POLICJANT, Też Miałam Od Niego Chorego Pieska Który musiał Zostać UŚPIONY.

  • 11.09.2020 21:25  Odpowiedz na komentarz

    Pewnie stara pała ma wszędzie wtyki...

  • 11.09.2020 21:24  Odpowiedz na komentarz

    No i daj zaś ogólnodostępną broń polakom zaczną zabijać się nawzajem i do tego zginą postronne osoby...

    13.09.2020 09:08

    Tak samo mogą ginąć od noży i kijów bejsbolowych. Bandyta nie potrzebuje broni palnej aby być bandytą.

    12.09.2020 18:23

    Dzięki ogólnodostępnej broni, panowie odpowiedzieliby ogniem i byłoby po sprawie. A tak, mamy nierówne szanse, bo to były policjant, mający wszędzie kolegów zapewne i wciąż będzie hodował zwierzaki.

    12.09.2020 12:52

    No i daj zaś ogólnodostępny internet Fenomenowi zacznie pisać głupoty i do tego zgłupieją postronne osoby...

    12.09.2020 07:58

    Paweł. Fenomen ma rację. Może nie ty, nie on i nie ja ale skąd wiesz czy nie sprzedawca w sklepie? Albo zdarzy się jakiś nieszczęśliwy wypadek w którym ktoś zginie i w ramach zemsty nie padną strzały? Tu pokłócili się o szczeniaka z pseudohodowli za 2tys zł. A co jak ktoś kupi samochód za 50 tys i po tygodniu padnie silnik?

    12.09.2020 04:55

    Moim zdaniem masz racje, patrząc na zachowania co niektórych skonczyloby się to tragicznie nie tylko w Gnieźnie, Polak Polakowi najgorszym wrogiem

    11.09.2020 23:07

    Nie mierz ludzi własną miarą.

PODOBNE TEMATY
Poszukiwani świadkowie potrącenia 16-letniej kobiety Gnieźnieńscy policjanci szukają świadków potrącenia 16-letniej kobiety do którego doszło 20 października... Wtorek, 10 listopada 2020
Nowy wóz dla OSP Mnichowo W poniedziałek do OSP Mnichowo trafił lekki samochód ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą. Pojazd... Wtorek, 10 listopada 2020
Policja szuka świadków tragicznego wypadku Policjanci z Gniezna poszukują świadków wypadku drogowego. Zdarzenie miało miejsce w środę, 28 października... Wtorek, 10 listopada 2020
Stowarzyszenie Gnieźnianie Razem dla Zwierząt szuka osób oszukanych przez pseudohodowcę maltańczyków Stowarzyszenie Gnieźnianie Razem dla Zwierząt szuka osób oszukanych przez pseudohodowcę maltańczyków,... Poniedziałek, 9 listopada 2020