moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Posłanka o problemach dyrektorów szkół w czasie pandemii

Środa, 2 września 2020
  • Posłanka o problemach dyrektorów szkół w czasie pandemii

Posłanka Paulina Hennig-Kloska podczas konferencji prasowej zwróciła uwagę na problemy, z którymi borykają się nauczyciele i dyrektorzy szkół w czasie pandemii.

Pandemia postawiła nasze życie na głowie, a tymczasem przepisy dotyczące organizacji pracy w szkołach nie zmieniły się - mówi posłanka Paulina Hennig-Kloska. Dyrektor nie decyduje o kluczowych kwestiach chyba, że o tym gdzie postawic? płyn do dezynfekcji. Dyrektor nie może nawet sam podja?c? decyzji o nauczaniu hybrydowym. Wszyscy chcieliśmy, by dzieci wróciły do szkoły, ale ten powrót musi byc? bezpieczny. W ostatnich dniach wakacji przeprowadziliśmy konsultacje eksperckie dotycza?ce nauki dzieci w szkołach w trakcje pandemii. Dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice i samorza?dowcy wyrazili duz?e zaniepokojenie w sprawie niewystarczaja?cego przygotowania szkół do nowego roku szkolnego. Najwaz?niejsze rekomendacje to możliwość wprowadzenia przez dyrektora nauczania hybrydowego bez potrzeby uzyskania zgody Powiatowego Inspektora Sanitarnego. W tym wariancie po decyzji dyrektora starsi wiekiem uczniowie mogliby uczyć sie?? stacjonarnie tylko w wyznaczone dni tygodnia lub wyznaczonych przedmiotów, a w pozostałym czasie korzystaliby z nauczania zdalnego. Znowelizowanie rozporza?dzenia o ramowych planach nauczania i rozporza?dzenia o BHP tak, by zapewnic? dyrektorom wie?ksza? elastycznos?c?? w układaniu planu lekcji i przerw oraz czasu ich trwania. Zminimalizowanie tres?ci podstawy programowej, aby umoz?liwic? powtórzenie materiału przerobionego podczas zdalnego nauczania. Wprowadzenie precyzyjnych przepisów dotycza?cych poste?powania w stosunku do chorych dzieci mających kaszel, gora?czkę czy katar. Wprowadzenie obowia?zku noszenia maseczek w przestrzeni wspólnej w szkole - korytarze, toalety. Dofinansowanie szkół w celu zakupu bramek do mierzenia temperatury w szkołach powyz?ej 400 uczniów, a w mniejszych zakup wie?kszej liczby termometrów. Przygotowanie przez MEN i wprowadzenie bezpłatnego, zintegrowanego z e-podre?cznikami oprogramowania dla szkół, umoz?liwiaja?cego prowadzenie nauki zdalnej. Wprowadzenie wytycznych dotycza?cych zapewnienia bezpieczen?stwa nauczycielom z grup ryzyka.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(16)

  • 08.09.2020 20:34  Odpowiedz na komentarz

    Dlaczego pani nie zainteresuje sie zamknietymi przychodniami. Ludzie nie moga dostac sie do lekarza rodzinnego. Trudno sie dodzwonic do przychodni.

  • 02.09.2020 22:28  Odpowiedz na komentarz

    Covida nie m to zwykla grypa a wy wto wierzycie

  • 02.09.2020 22:02  Odpowiedz na komentarz

    Gdzie była Pani Poseł ? Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo ludzi w pracy np. handel, urzędy, KURIER. Oni pracowali cały czas. Czy tylko nauczyciele się dla Pani liczą? Mało siedzieli w domach? Kto ma w tym kraju pracować? Kto zarobi na plusy i Pani pensję?

    03.09.2020 05:50

    6 m-cy "LABY" mieli nauczyciele a ludzie pracowali bez problemu w tej wymyślonej pandemii. Pani Poseł "brylowała" w zdalnych wystąpieniach w telewizjach.

  • 02.09.2020 15:22  Odpowiedz na komentarz

    Posłanka jakiej partii PO-KO czy Nowoczesnej czy PEŁO?????Zmienia partie jak rękawiczki byle tylko do koryta było blisko ,niech się lepiej wypowie jak głosowała w sprawie podwyżek ???

  • 02.09.2020 13:23  Odpowiedz na komentarz

    coraz więcej ludzi sie budzi z letargu. Do dzieła rodacy Berlni juz pokazał sile ponad 2mln ludzi protestowalo tam o wolność swoja teraz przyszedl czas na nas

  • 02.09.2020 08:19  Odpowiedz na komentarz

    Pani Poseł, ten cały koronawirus i pandemia to działania celowe. Pani formacja to liberałowie powiązani ze światowymi masońskimi elitami, które czerpią korzyści z obecnej sytuacji i dążą do zniewolenia ludzkości dla własnych interesów. Proszę się więc zająć źródłem pandemii czyli mocodawcami PO.

  • 02.09.2020 07:33  Odpowiedz na komentarz

    pARCIE NA SZKŁO TEJ PANI "POSioŁ" JEST NIESAMOWITE. nie miała nic nowego do powiedzenia, co już wszyscy wiedzą. ale konferencje prasową sobie zwołała . Po co ? Jak i tak nic nie pomoże !!

  • 02.09.2020 05:38  Odpowiedz na komentarz

    A czy "długi" za Rysia Petru już zostały spłacone czy juz "było mineło".

    03.09.2020 13:20

    jest takie prxyslowi po pis jedno zlo tylko konfederacja

    03.09.2020 09:44

    A pisowscy premierzy za maseczki. REspiratory i wydrukowane karty do głosowania już oddali dziesiątki milionów złotych ! Tym się trzeba zająć szybciutko!!!!!

  • Pani poseł proszę zainteresować się jak będzie wyglądał transport komunikacji miejskiej do szkół. Rusza rok szkolny a MPK Gniezno wprowadza wakacyjny rozkład jazdy. Czy pani jest ślepa i tego nie widzi. Dlaczego tym się pani nie zajmie. Czy transport publiczny może być wylęgarnia Koronowie USA. Co na ten temat pani zrobi?

    02.09.2020 15:42

    a co ty robisz z tym tematem????????? oprocz kwekania i przerzucania problemu na innych? latwo siedziec w domu i tylko narzekac

    02.09.2020 15:32

    Właśnie odnośnie autobusów to mojemu synowi w żaden dzień w tygodniu nie pasuje autobus ze szkoły do domu,to po co ja płace za bilet miesięczny .

    02.09.2020 10:13

    Pani Poseł tym się nie zajmie bo w mieście PO-KOmuna i Lewica to "towarzystwo wzajemnej adoracji" a więc jakby się paliło i waliło to i tak bedzie "cacy" i tyle.

  • przestańcie sztucznie napędzać PLANDEMIE. W berlinie odbył się protes ponad 2 mld ludzi i 9ch rzad złagodził restrykcje czyli na co wychodzi? Na to ze wcale jie jeat aż tak grozny ten wirus. A swoją drogą jesli wszyscy mamy być rowni wobec wirusq to dlqcsego posłowie notoryczjie łamią prawo i nie josza pseudo maseczek?

PODOBNE TEMATY
Manifestacja pod Kurią Metropolitalną w Gnieźnie! Społeczeństwo coraz silniej przeciwstawia się władzy! "Gniezno nie stoi, biskupów się nie boi!!!" - pod takim hasłem w niedzielę wieczorem odbyła się manifestacja... Niedziela, 25 października 2020
Poseł Zbigniew Dolata przesadził! Porównał manifestujących do małp w ZOO! W piątek o godz. 20.00 pod biurem posła Zbigniewa Dolaty w Gnieźnie zebrała się manifestacja. Wszystko... Piątek, 23 października 2020
Manifestacja pod biurem posła Zbigniewa Dolaty! W czwartek wieczorem pod biurem posła Zbigniewa Dolaty odbyła się manifestacja. Wszystko przez wyrok... Czwartek, 22 października 2020
Posłanka odniosła się do zachowania rolników Posłanka Paulina Hennig-Kloska odniosła się w oświadczeniu do zachowania rolników, którzy umieścili... Wtorek, 20 października 2020