moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Łubowo sprzedało wszystkie działki inwestycje w podstrefie Specjalnej Strefy Ekonomicznej!

Piątek, 28 sierpnia 2020
  • Łubowo sprzedało wszystkie działki inwestycje w podstrefie Specjalnej Strefy Ekonomicznej!

Wszystkie działki (blisko 39 ha) Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST PARK - Podstrefa Łubowo, zlokalizowanej przy węźle drogi S5 w Fałkowie zostały sprzedane.

W chwili obecnej trwają rozmowy Urzędu Gminy Łubowo z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa mające na celu rozdysponowanie pozostałych 65 hektarów terenów przyległych po obu stronach drogi S5, które są objęte planem zagospodarowania przestrzennego z przeznaczeniem pod aktywizację gospodarczą i przemysł. Ze wspomnianych 65 ha, tereny o powierzchni 35 ha spełniają warunki lokalizowania inwestycji kubaturowych, natomiast pozostałe 30 ha, gdzie występuje nachylenie terenu KOWR zamierza rozdysponować pod inwestycje związane z fotowoltaiką. Jest to szczególnie uzasadnione w przypadku terenów położonych bezpośrednio przy głównym punkcie zasilania, tzw. GPZ.

Warto dodać, że w chwili obecnej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu wydała zgodę na lokalizację ronda przy terenach Strefy Ekonomicznej co umożliwi obsługę większości inwestycji bez konieczności obciążania istniejącego ronda w Fałkowie, eliminując ewentualne uciążliwości dla mieszkańców tej miejscowości.

Pozostaje czekać na rozpoczęcie prac budowlanych przy planowanych przez inwestorów przedsięwzięciach, żywiąc nadzieję na szybkie ich zakończenie i utworzenie wielu nowych miejsc pracy.

Pomimo skali i trudnościach w realizacji całego przedsięwzięcia, związanych z pozyskaniem środków,  zaprojektowaniem i wykonaniem infrastruktury, udało się zakończyć operację uzbrojenia terenów inwestycyjnych Strefy Ekonomicznej w krótkim czasie. O atrakcyjności Strefy świadczy fakt bardzo szybkiej sprzedaży wszystkich działek, w tym trudnym okresie.
 
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 28.08.2020 09:22  Odpowiedz na komentarz

    pełny sukces dla mieszkańców będzie dopiero wtedy, jak na tym terenie powstaną zakłady pracy. Bo już ponad rok temu sprzedano działkę jednemu z gnieźnieńskich przedsiębiorców ( fabryka mebli "spin" ) i do dzisiaj nie postała tam nawet jedna hala produkcyjna ! Czyli dalej ta ziemia nie przynosi podatków gminie ! a ludziom dalej nie daje pracy !

    29.08.2020 22:55

    Zawsze znajdzie sie kToś kto będzie widziaŁ negatywy takich przedsięwzięć , szkoda mi coebie polaku zawistny i szukający afer w wyimaginowanym świecie ZAZDROŚCI lepiej poszukaj pracy w kfc lib Biedronce , tam sie odnajdziesz na magazynie ekip sprzĄtających , zrozum człowieku że na pewne rzeczy trzeba cAsu i cierpliwości a o poZwoleniAch i projektach już nie wspomnę. Czasami trzeba pewne rzeczy dopracować i żyć swoim życiem w tych trudnych czaszach cowida. Powodzenia w szukaniu pracy panie magistrze????

PODOBNE TEMATY
Jak polscy pracodawcy utrzymują morale w zespole dzięki wspaniałym miejscom integracji Branża eventowa ciągle się rozwija, a jej gałęzie stają się coraz dłuższe. Aktualnie na czasie jest... Piątek, 15 stycznia 2021
Stypendia od Wielkopolskiej Izby Gospodarczej dla uczniów CKZiU w Gnieźnie W piątek podpisano aneks do wcześniej przyjętego porozumienia pomiędzy Wielkopolską Izbą Gospodarczą... Niedziela, 10 stycznia 2021
Podejmij wyzwanie i zadbaj o siebie oraz swoje zdrowie Kolejne wyzwanie nadchodzi wielkimi krokami. Ograniczone miejsca treningowe, zmniejszona aktywność fizyczna,... Środa, 30 grudnia 2020
Karp na wigilijnym stole - czy to tradycja, z której jesteśmy dumni? W szczycie przedświątecznej gorączki na każdym kroku jesteśmy atakowani reklamami z choinką, barszczem... Czwartek, 24 grudnia 2020