moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Manifestacja środowisk LGBT na gnieźnieńskim Rynku! Bronią chuligana, któremu grozi do 5 lat więzienia?

Wtorek, 11 sierpnia 2020
  • Manifestacja środowisk LGBT na gnieźnieńskim Rynku! Bronią chuligana, któremu grozi do 5 lat więzienia?

We wtorek na gnieźnieńskim Rynku odbyła się manifestacja, której celem było okazanie solidarności i wsparcia dla osób zatrzymanych po piątkowych protestach.

Jak można było przeczytać na stronie wydarzenia na facebook’u: „Przemoc władzy, która w piątek została skierowana przeciw obywatelom musi się spotkać z naszą reakcją! Pokażmy, że nie jesteśmy obojętni, i że nie można nas zastraszyć.

Manifestantom chodziło głównie o zatrzymanie Margot (Michała Sz.) - mężczyzny, który uważa, że jest kobietą uwięzioną w ciele przeciwnej płci. Aktywista został zatrzymany po tym, jak zaatakował w Warszawie kierowcę busa z transparentem antyLGBT. Samochód został zniszczony. Jak przystało na państwo prawa, chuligan zostanie pociągnięty do odpowiedzialności jeżeli postawione mu zarzuty zostaną udowodnione, a to wydaje się tylko formalnością, ponieważ całe zdarzenie zostało nagrane m.in. na rejestratorze zamontowanym w samochodzie. Aktywista najpierw przebywał w Areszcie Śledczym na Białołęce, a następnie trafił do męskiego Zakładu Karnego w Płocku. Michał Sz. podejrzany jest o dokonanie czynu chuligańskiego polegającego na udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu działacza Fundacji Pro Life oraz niszczeniu mienia należącego do fundacji. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Rafał Mikuła

Napisz komentarz

Komentarze(20)

  • Ludzie, skąd w was tyle nienawiści i pogardy dla drugiego człowieka?

  • 15.08.2020 14:58  Odpowiedz na komentarz

    ZAKAZ PEDAŁOWANIA!

  • Jak to jest ,że budzik zezwolił na zbiorowisko tych ludzi kiedy covid szaleje?????Marsz Narodowców został odwołany w stolicy a tu zobaczcie jacy ludzie manifestują ,ale teraz widzicie komu władza pozwoli na wszysko i z jakimi o jakich poglądach im po drodze.

  • Zamknąć go ale zaraz na dziekance bo im brakuje jakiegoś styku w głowie. Za te flagi na tych pomnikach za te Bluźnierstwa już dawno na Majdanek bym ich WYSŁAŁ!

    15.08.2020 08:32

    Hej Redakcjo !!! Jest Tam Kto??? Jeden z Komentujących Chce Wysyłać Ludzi Na Majdanek !!!!! Takie Posty Powinno Się Usuwać!!!! Proszę Sprawdzić Również Do Jakiej Parafii Należy i w Którym Rzędzie Ten"dobry" Katolik Siedzi.

  • 12.08.2020 16:21  Odpowiedz na komentarz

    Ci młodzi lewicowcy z Gniezna tak się produkują, nie wiem po co? Stołków za to nie dostaną, bo one są zarezerwowane dla starych wyjadaczy, którzy w nic się nie angażują. Miejsc dobrych na listach wyborczych też nie dostaną, bo te również są dla starych wyjadaczy. Co z tych protestów mają? Nic.

  • 12.08.2020 15:46  Odpowiedz na komentarz

    Poszarpani na umyśle. Szkoda,że glupota nie boli...6 kolorowa szmata to dla nich TĘCZa. Pojecia myślę nie maja, że prawdziwa tecza ma 7 kolorów

  • 12.08.2020 12:38  Odpowiedz na komentarz

    Ta cała niebinarność to jakaś fanaberia tak samo jak moda na weganizm. Margot to jest facet. Jeśli zaś ma problemy ze swoją tożsamością płciową to od tego są specjaliści, żeby pomóc. To, że jakaś aktywistka LGBT nie zgadza się, aby określać Margot jako mężczyznę jest jej problemem. Fakty są takie, że to jest facet.

  • Wszyscy tylko o tym lgbt. A inni producenci nie mają bt??

  • 12.08.2020 08:53  Odpowiedz na komentarz

    Gniezno niby takie wazne miejsce dla polski, a wlasnie zrownaliscie go dla Mnie z pustką, bo o czlowieczEństwie stanowi empatia i traktowanie drugiej osoby z godnością, a tego w artykule brak

  • 12.08.2020 07:28  Odpowiedz na komentarz

    A więc opuszczam ten portalik. Słabo

  • jeśli ktos łamie prawo w jawny sposób to jego miejsce jest w więzieniu dotyczy się to teraz osób na wysokich stanowiskach. To co robi ostatnimi czasy ta juz chora ideologia przekracza wszystkie granice. Wolna strefa od lgbt

  • 12.08.2020 06:03  Odpowiedz na komentarz

    Polecam autorowi Artykułu Zapoznac SIĘ ZE Zaczeniem Slowa Niebinarność

  • 12.08.2020 00:44  Odpowiedz na komentarz

    Nawet Tadziu się pojawił po mszy pewnie przyjechał? Policja powinna rozgonić to towarzystwo wzajemnej adoracji.

    12.08.2020 11:35

    Rozgonić to powinno się pedofilię w kościele !!! Nie wypuszczać na wolność księży skazanych za te obrzydliwe czyny !!!brrrr ohyda !

  • 12.08.2020 00:40  Odpowiedz na komentarz

    Margot nie jest MĘŻCZYZNĄ, tylko osobą niebinarną

  • 12.08.2020 00:17  Odpowiedz na komentarz

    Pałką by dostali to by zmądrzeli ,nie wiedzialem ,że w Gnieźnie jest tyle dewiantów....

    12.08.2020 10:35

    oj, chyba cie TATUŚ w DZIECIŃSTWIE taka palka napierd.... i to chyba po GŁOWIE...

  • 11.08.2020 23:26  Odpowiedz na komentarz

    Margot do pierdla czekają tam na Ciebie w toalecie

    11.08.2020 23:47

    Co za podły typ!!!

PODOBNE TEMATY
Przełam rutynę dzięki wibratorowi dla dwojga Wibratory dla dwojga to zabawki erotyczne dla par, które umożliwiają stymulację dwóch osób jednocześnie.... Piątek, 11 września 2020
Dzisiaj na gnieźnieńskim Rynku akcja solidarnościowa z Margot Solidarność naszą bronią! Dlatego zapraszamy wszystkie osoby na gnieźnieński Rynek we wtorek o godzinie... Wtorek, 11 sierpnia 2020
"LGBT to ludzie. Gniezno" - akcja w centrum Pierwszej Stolicy "Nie bądźmy obojętni. Weźmy tęczowe flagi, koszulki, szaliki. Spotkajmy się w cichym i wymownym proteście... Czwartek, 18 czerwca 2020
"Prezydent zachowuje się tak, jakby chciał ratować swój budżet", czyli walka o działkę przy ul. Poznańskiej Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości zabrał głos w sprawie planów sprzedaży działki przy ul. Poznańskiej... Piątek, 5 czerwca 2020