moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Gnieźnieński performer ponownie w akcji! Bogdan Bentyn zniszczył baner przy ul. Krzywe Koło

Poniedziałek, 10 sierpnia 2020
  • Gnieźnieński performer ponownie w akcji! Bogdan Bentyn zniszczył baner przy ul. Krzywe Koło

Bogdan Bentyn, mieszkaniec Gniezna, który jest autorem licznych happeningów, tym razem postanowił zająć się sprawą baneru, znajdującego się przy ul. Krzywe Koło, na którym widniał napis: "Homoseksualiści wielokrotnie częściej molestują dzieci. Stop pedofilii. Powstrzymaj pedofilską seksedukację w szkole".

W piątek, 7 sierpnia, Bogdan Bentyn opublikował film, który rozpoczyna słowami: „Przeprowadzę teraz kastrację tego baneru. Przeprowadzę teraz kastrację pewnej mentalności, która uwłacza nam wszystkim. Cóż to za ludzie, cóż to za środowisko tak bezczelnie robi zamach na mój najświętszy i umiłowany Kościół.” Dalej Bogdan Bentyn tłumaczy, że homoseksualizm w kościele jest nadinterpretowany, a na banerze przedstawiona jest nieprawda. Po skończonej wypowiedzi przystępuje do zniszczenia baneru. Film został przez niego zatytułowany jako „p. Boguś dokonuje kastracji”.

Stanowiska co do czynu Bogdana Bentyna są podzielone. Część społeczeństwa popiera jego działanie twierdząc, że baner ten nigdy nie powinien znaleźć się na budynku, ponieważ obrażał środowiska homoseksualne i przedstawiał mijające się z prawdą treści, natomiast druga część społeczeństwa potępia ten czyn uważając, że „pan Boguś” dopuścił się zniszczenia cudzej własności i powinien za to odpowiedzieć. Oczywiście sprawa znajdzie swoje rozwiązanie już w Sądzie.
 
tekst: Paulina Michalska
foto: Bogdan Bentyn

Napisz komentarz

Komentarze(20)

  • 15.08.2020 23:04  Odpowiedz na komentarz

    Gratuluję odwagi p.Bogdanie. Plakat już zbyt długo wisiał i oczywiście nawoływał do nienawiści i braku tolerancji . Brawo !

    18.08.2020 12:49

    w którym miejscu nienawiść kobieto?

  • Nie mogę zrozumieć czynu p.Bogusia,którego wspierałem na kominie i w obronie zaniedbywania Wenei !!! Zajmę więc trzecie/środkowe stanowisko: TREŚĆ BANERA BYŁA DOBRA i nie mająca nic wspólnego z Kościołem czy Kapłanami. TO P.BOGUŚ SWOIM CZYNEM WMIESZAŁ KOŚCIÓŁ W TEN BANER !!!!!!!! Zachodzi więc pytanie: czy ktoś kto stoi za p.Bogusiem chciał zrobić z niego idiotę czy bardziej chciał aby za tym banerem podsycać wrogość do Kapłanów i Seminarium Duch.w Gnieźnie???

  • Zwykły wandal, a nie żaden artysta. Ciekawa jestem czy odpowie za zniszczenie mienia.

    15.08.2020 23:07

    Jaki to wandalizm ? jAK MOŻNA BYŁO DOPUŚCIĆ BY TAK DŁUGO WISIAŁA JAKAŚ PŁACHTA NAWOŁUJĄCA DO NIE NAWIŚCI.

  • 13.08.2020 00:16  Odpowiedz na komentarz

    Boguś jak cię zapchną koledzy z lgbt to zrobisz heppenig jak zawieszasz ten baner który zniszczyłeś uważaj z kim się zadajesz.

  • 12.08.2020 15:55  Odpowiedz na komentarz

    Jak Boguś zakoleguje się z tęczowymi i go zapchną to zrobi następny heppening jak zawiesza ponownie ten baner .

  • 12.08.2020 15:41  Odpowiedz na komentarz

    Pani Paulino czy pani wie co oznacza słowo ''performer'' bo jesli pani nazywa tegoż człowieka artystą to jest to obraza dla prawdziwyh artystów.

  • ten facet był na dachu i coś tam kombinował, ale nie miał żadnego zabezpieczenia. Powinien zapłacić mandat !!! Nie pokazujecie go bo ośmieszacie GNIEZNO
    Do roboty CJhlopie, do roboty !!!

  • Nie rozumiem, dlaczego B. usunął ten baner? Przecież on tam został umieszczony inicjatywy grupy osób, które w ten sposób zaprotestowały przeciwko przemocy seksualnej wobec najmłodszych.
    Ktoś tu napisał, że to nieprawda, że homoseksualista nie mo
    że być

  • 12.08.2020 00:36  Odpowiedz na komentarz

    Boguś ale się stoczyłeś BEZDOMNOŚĆ ,PIJAŃSTWO a mogłeś być człowiekiem widać że Bozia cię opuściła....

  • 11.08.2020 17:33  Odpowiedz na komentarz

    Brawo Panie Bogdanie!!! Od roku mieszkam niedaleko tego miejsca i przechodzac ta ulica za kazdym razem bylem zszokowany ze nie reaguja na tego typu banery wladze mIasta ,kosciola oraz Mieszkancy Gniezna.Wielokrotnie mialem podobne Mysli ale Brakowalo odwagi , W koncu bylo sie czego wstydzic . Panie Bogdanie ,Piekna postawa. Zycze duzo zdrowia i pomyslnosci

  • I bardzo dobrze.niech nikt nie zaśmieca mojego miasta jakimiś banerami.

    18.08.2020 12:51

    Twoje to miasto nie jest. Jest nasze, moje także i nie WYPOWIADAJ się w moim imieniu!

  • 11.08.2020 08:28  Odpowiedz na komentarz

    Bogdan znowu zapomniałeś wziąć tabletek

  • 11.08.2020 07:46  Odpowiedz na komentarz

    Dobra robota.ten baner siał mowę nienawiści wobec homoseksualizmu.dzieci molestują pedofile a nie pedały.

  • Dlaczego on sobie pozwala na takie zachowanie? Czy nikt nie może go utemperowqc i nauczyć pokory? Następnym razem co wymysli? Jestem za ubezwasnowolnieniem bo widzę, że jego czyny są bezkarne.

    11.08.2020 20:23

    Teresa, tak samo z urzędu ścigać się powinno napaść na drugiego człowieka za konserwatywne poglądy. Przypominam, że ten Margot właśnie za napaść trafił do aresztu. Poza tym Twoje środowisko obrażało Prezydenta Dudę na innych banerach. Na szczęście nic nie osiągnęliście, Duda wygrał, a konserwatywna prawica trzyma się mocno zaś liberalizm jest w odwrocie i teraz trzeba tego dopilnować, by odszedł. Należy teraz mocniej uderzyć w liberałów politycznie i karnie.

    11.08.2020 14:20

    Wieszanie takiego baneru w miejscu publicznym powinno być ścigane z urzędu przez policję
    Ubezwłasnowolnić to się powinno Pana
    Za popieranie takiej nienawiści.

  • Zniszczenie mienia to jedno a włamanie (wejście na Czyjąś posesję bez zgody....) to drugie. Czy samochód na dole nie został uszkodzony jak zrzucał Tą szpule bo na FILMIE tEGO nie widać ? JAK się jest LGBT to można chodzić z nożem w ręku niszczyć co nie psuje i tak zostanie się bohaterem .... Chore czasy nastały.... Jakoś nie przypominam sobie żeby pan b niszczył bilbordy obrażające kandydata na prezydenta na poznańskiej ....równość i tolerancja ale tylko dla swoich ...jak tak dalej pójdzie to za nie PRZECHYLNE dla LGBT poglądy ludzie dostaną nożem we własnym łóżku tak to teraz widzę

PODOBNE TEMATY
Miasto sprzedaje lokal w kamienicy przy ul. 3 Maja! Cena wywoławcza wynosi prawie pół miliona złotych! Prezydent Miasta Gniezna ogłosił pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu stanowiącego... Czwartek, 1 października 2020
Charytatywne Zawody Wędkarskie 27 września nad Jeziorem Jelonek, pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza, odbyły się... Czwartek, 1 października 2020
Zintegrowane Centrum Przesiadkowe - zmiana organizacji ruchu W związku z budową Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego dla mieszkańców gmin Powiatu Gnieźnieńskiego... Środa, 30 września 2020
Remont wiaduktu w Gnieźnie - zmiany dla mieszkańców od 5 października Od poniedziałku 5 października udostępnione dla mieszkańców będą dwie kładki - nad bocznicą i nad torami. Poniedziałek, 28 września 2020