moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Co wyróżnia transport drobnicowy?

Środa, 5 sierpnia 2020
  • Co wyróżnia transport drobnicowy?

Warto mieć świadomość, że firmy transportowe są wynajmowane nie tylko przez przedsiębiorców specjalizujących się w produkcji czy dystrybucji większych pojazdów, maszyn czy towarów. Należy bowiem zdawać sobie sprawę, że w spedycji i logistyce przeważnie przewożone są ładunki drobnicowe. Wymagają one bowiem zastosowania najbardziej nowoczesnych rozwiązań, które zagwarantują nie tylko prosty, ale również bardzo efektywny przewóz. Nie wszyscy wiedzą jednak, co dokładnie nazywa się mianem drobnicy. Czym się ona charakteryzuje? Jak można dokładnie podzielić wspomniane ładunki? W jaki sposób powinien wyglądać ich transport?

Jak można najprościej zdefiniować ładunek drobnicowy?
Należy wiedzieć, że na omawiany ładunek drobnicowy składują się nie tylko i wyłącznie przetworzone produkty, ale również wyroby gotowe posiadające własne opakowania zbiorcze czy jednostkowe. Umożliwiają one bowiem na bardzo szczegółowe wyodrębnienie spośród nich jednostki ładunkowej do podziału. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że w zdecydowanej większości przypadków będą to bardzo drobne przedmioty. Niezbędne będzie tym samym zachowanie bardzo dokładnej ostrożności zarówno podczas załadunku, jak i transportu, przeładunku czy rozładunku. Nie można zapomnieć, że po odebraniu przez danego spedytora pojedynczych ładunków drobnicowych, trzeba je połączyć w jeden większy zbiorowy ładunek.

Charakterystyka ładunku drobnicowego
Ładunki drobnicowe charakteryzują się przede wszystkim bardzo małą masą jednostkową oraz różnorodnością opakowań i kształtów. W zdecydowanej większości przypadków łączone są one w jeden zbiorczy ładunek, którego koszt transportu będzie zanikał z obliczonej, albo faktycznej wagi ładunku. Należy również zaznaczyć, że drobnicę wyróżniają rozproszeni odbiorcy oraz nadawcy.

Jakie możemy wyróżnić rodzaje ładunków drobnicowych?
W najprostszym możliwym ujęciu ładunki drobnicowe można podzielić na te z opakowaniem, czyli butle, kartony, beczki, skrzynie czy worki oraz ładunki drobnicowe bez opakowania. Należy zdawać sobie sprawę, że w tym przypadku opakowanie będzie pełniło bardzo ważną funkcję, gdyż tego typu produkty będą znacznie bardziej narażone na różnego rodzaju zniszczenia czy uszkodzenia w porównaniu do pozostałych ładunków.

Transport drobnicowy
Należy mieć świadomość, że transport omawianych ładunków drobnicowych jest zdecydowanie bardziej skomplikowany niż w przypadku ładunków masowych. W celu zwiększenia nie tylko efektywności, ale również wydajności przedsiębiorstwa z branży transportowej wykorzystują jednostkowanie. Polega to bowiem na utworzeniu nawet z kilkudziesięciu opakowań jednej jednostki ładunkowej. W zdecydowanej większości przypadków stosuje się do tego celu różnego rodzaju kontenery czy palety.

Jakie są największe korzyści z transportu drobnicowego?
Doskonałym przykładem korzyści płynących z transportu drobnicowego jest chęć dostarczenia czterech kartonów butów sportowych z Wrocławia do Pragi. Jak wiadomo w przypadku samodzielnego dostarczenia ładunku lub wysłania pracownika służbowym samochodem trzeba liczyć przynajmniej 4,5 godziny w jedną stronę. Z kolei zamówienie jednego samochodu od firmy zewnętrznej będzie wiązało się z bardzo wysokim kosztem.

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z linii drobnicowej na linii Wrocław-Praga. Można w ten sposób zaoszczędzić nie tylko i wyłącznie na transporcie, ale również jest całkowita pewność, że dana przesyłka na pewno dotrze do wyznaczonego odbiorcy na czas. Ponadto płaci się wtedy tylko i wyłącznie za swój towar. Obecnie można bez żadnego problemu dopasować rodzaj pojazdu do rozmiaru ładunku.

Artykuł powstał we współpracy z https://pks-sa.com/oferta/transport-miedzynarodowy.html

 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Poszukiwani świadkowie potrącenia 16-letniej kobiety Gnieźnieńscy policjanci szukają świadków potrącenia 16-letniej kobiety do którego doszło 20 października... Wtorek, 10 listopada 2020
Nowy wóz dla OSP Mnichowo W poniedziałek do OSP Mnichowo trafił lekki samochód ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą. Pojazd... Wtorek, 10 listopada 2020
Policja szuka świadków tragicznego wypadku Policjanci z Gniezna poszukują świadków wypadku drogowego. Zdarzenie miało miejsce w środę, 28 października... Wtorek, 10 listopada 2020
Stowarzyszenie Gnieźnianie Razem dla Zwierząt szuka osób oszukanych przez pseudohodowcę maltańczyków Stowarzyszenie Gnieźnianie Razem dla Zwierząt szuka osób oszukanych przez pseudohodowcę maltańczyków,... Poniedziałek, 9 listopada 2020