moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

21-latek, który spowodował tragiczny wypadek w Lednogórze był pijany!

Poniedziałek, 27 lipca 2020
 • 21-latek, który spowodował tragiczny wypadek w Lednogórze był pijany!

Gnieźnieńscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło w Lednogórze. W jego wyniku na skutek odniesionych obrażeń w szpitalu zmarli dwaj młodzi pasażerowie. Jednocześnie funkcjonariusze apelują do kierujących, by nie przeceniali swoich umiejętności i pod żadnym pozorem nie wsiadali do samochodu po wypiciu alkoholu.

W niedzielę, 26 lipca, kilka minut po godzinie 3.00 w Lednogórze w gminie Łubowo doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, 21-letni mieszkaniec gminy Łubowo kierując pojazdem marki Peugeot 307, jadąc od strony Gniezna w kierunku Poznania, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył nim w przydrożne drzewo.

Zarówno kierujący jak i dwaj pasażerowie, również mieszkańcy gminy Łubowo w wieku 17 i 19 lat, z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitali w Gnieźnie i Wrześni. Przeprowadzone przez policjantów w szpitalu badanie 21-letniego kierującego wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Tego samego dnia, na skutek odniesionych obrażeń, w szpitalu w Gnieźnie zmarli dwaj pasażerowie Peugeota. 21-letni kierowca został przebadany przez lekarza w szpitalu we Wrześniu, a następnie gdy okazało się, że nie wymaga hospitalizacji, decyzją prokuratora w Gnieźnie, został zatrzymany i umieszczony w Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych.

Czynności w tej sprawie trwają. Policja pod nadzorem prokuratora ustala okoliczności i przyczyny wypadku.

Jednocześnie gnieźnieńscy policjanci apelują:  zbyt często niedoświadczeni kierowcy mają problem nie tylko z oceną sytuacji na drodze, ale nie potrafią też obiektywnie odnieść się do własnych umiejętności, zarówno w zakresie panowania nad pojazdem, jak i przewidywania konsekwencji ryzykownej jazdy. Wynika to z chęci współzawodnictwa, poszukiwania wrażeń, czy też imponowania rówieśnikom. Dlatego nie wolno przeceniać swoich umiejętności.

Każdy kierowca powinien również pamiętać, że pod żadnym pozorem nie wolno wsiadać do samochodu po wypiciu alkoholu. Przypominamy: macie jedno życie nie warto ryzykować!

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(9)

 • Wiadomo cos jaki wyrok ten chlopak dostal ? ? ?

 • 03.08.2020 00:45  Odpowiedz na komentarz

  Wyrazy współczucia dla rodzin,straszna tragedia a 21 latka to nie mie oceniać, też młody popełnił błąd który ten krzyż będzie dźwigał do końca ŻYCIA.Nie można go linczować ,bo na ulicach jezdzaja ludzie dużo starsi też pod wpływem alkoy i narkotyków a on młody i nie myślał.Strasznie też cierpi.Nie chciałabym być w jego skórze.Niech Pan Bóg ma ich wszystkich opiecy.Trsgedia nie planowana a ból do trzech rodzin których nie da się opisać

 • 27.07.2020 13:46  Odpowiedz na komentarz

  Wyrazy wspolczucia dla rodzicow tych chlopakow mam nadzieje ze sprawca dostanie dozywocie karma wraca

 • Kondolencje dla rodzin tych chłopców.
  Jednakże na pewno mieli świadomość że kierowca był pod wpływem alkoholu więc mogli po prostu nie jechać.
  Ale no cóż.
  Wiadomo kim byli ci dwaj Mężczyźni?

  28.07.2020 22:15

  Zdecyduj się najpierw piszesz "CHLOPCY" a na końcu dodajesz wścibskie pytanie "kim byli ci mężczyźni". Wracali z imprezy więc pewnie też sobie wypili, co utrudniło im ocenę stanu trzeźwości swojego kolegi. Czy tak czy siak wszyscy młodzi, czy pijani czy trzeźwi mieli całe życie przed sobą i żyć dzisiaj powinni. Ogromna tragedia dla trzech rodzin.

 • 27.07.2020 10:26  Odpowiedz na komentarz

  No to współczuję gosciowi

  27.07.2020 18:33

  Chyba braku mózgu

  27.07.2020 12:16

  Kierowcy pod wpływem alkoholu, a może powinno być rodzicom zabitych ?

 • 27.07.2020 10:21  Odpowiedz na komentarz

  Co by nie napisać to i tak źle zabrzmi, ofiar które miały życie przed sobą i sprawcy który ma życie przed sobą, wszystkich żal nie tak to miało być, ale sprawca poniesie chyba większą karę musząc z tym brzemieniem żyć ze świadomością wyrządzonej krzywdy bezpośrednio swoim rówieśnikom i pośrednio ich rodzinom ale i swoim bliskim ????. Tak naprawdę to w wyniku tego wypadku ofiar będzie o WIELE więcej ????

PODOBNE TEMATY
Wybuch w piecu centralnego ogrzewania W środę tuż przed godziną 9.00 do Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęła informacja o wybuchu... Środa, 3 marca 2021
18-latek odpowie za nielegalny streaming! Spowodował straty sięgające 4 milionów złotych! Policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali... Wtorek, 2 marca 2021
Jechał ponad 220 km/h na S5 Siedzący za kierownicą porsche 33-latek miał na liczniku ponad 220 km/h! Wykroczenie zarejestrował policyjny... Wtorek, 2 marca 2021
Przypalony obiad powodem alarmu Dzisiaj ok. godz. 16.45 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze w kamienicy przy ul. Wyszyńskiego... Poniedziałek, 1 marca 2021