moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kolejna próba "niszczenia cyrku"! Młodzież pikietowała w Gnieźnie

Sobota, 4 lipca 2020
  • Kolejna próba

Pod cyrkiem Zalewski odbyła się manifestacja przeciwko wykorzystaniu zwierząt w pokazach. Prawdopodobnie nieświadome młode osoby nie zdawały sobie sprawy z konsekwencji swoich działań.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, manifestacja odbyła się na prywatnym terenie, bez zgody właściciela, co prawdopodobnie pociągnie za sobą „bolesne” dla młodzieży lub ich opiekunów konsekwencje prawne. W pewnym momencie właściciel cyrku wyszedł do pikietujących i powiadomił ich, że w pokazie nie biorą udziału zwierzęta. Niestety na niewiele się to zdało. Manifestanci, ślepo zapatrzeni w swoje poglądy, nie zwrócili na to uwagi.

Prawo w Polsce reguluje kwestie wykorzystywania zwierząt w pokazach cyrkowych. Cyrk Zalewski w pełni się do tego stosuje, posiada wymagane pozwolenia, dba także o dobrostan zwierząt. Mimo to ten rodzaj działalności gospodarczej jest „zabijany” przez manifestacje, nawet kiedy przyjeżdża do miasta nie przywożąc ze sobą zwierząt.

Warto także nadmienić, że stosunki między właścicielem terenu a Miastem Gniezno od dawna były napięte. Wszyscy pamiętają sytuację z ul. Składową i jej remontem. W tej chwili, przez nierozważnie zorganizowaną pikietę, mogą one ulec pogorszeniu.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Rafał Mikuła

Napisz komentarz

Komentarze(14)

  • Pod pretekstem ochrony Zwierząt Aktywistki Bedą Nam Mówić Co Mamy Jeść i jaki Model Rodziny Jest Standardem. Nie i Jeszcze Raz Nie Dla Tej Formy Protestu. Dobrze Ze Gnieznianie Nie Uczestniczyli w Tej Farsie. Trzeba z Poznania Małolatki Przywieźć Aby Przeprowadzic Manifestacje. Wolne Zarty. Brak Zajecia, Lepiej Jak By Zabraly Sie Za Robote Anizeli Robily Cyrk z Gniezna. Slowami Na Milosc Do Zwierzat Nas Nie Kupicie. Do Roboty Dziewuszki Sie Zabierzcie a Nie Pajacowac.

  • 07.07.2020 04:15  Odpowiedz na komentarz

    1) Gnieznienskiej Młodzieży Nie Było 2) organizatorów 1 Akcji w Gnieznie Nie Bylo 3) zadna Gnieznienska Organizacja Was Nie Poparła 4) jedyna Osoba Co Ma Jaja w Gnieznie Mowic Jak Jest z Tym Wszystkim, Po Mimo PYTANIa Mlodej Zoolog z Waszego Grona Pan Maciej Punktuje Was Az Milo. Nie Punktuje Dlatego Ze Nie Kocha Zwierzat, tylko Wyprowadza Was z Chorej Strategi Nic Nie Wnoszacej. 5) nie Zabraklo Lidera Lgbt, Ktory Oprocz Hasel Na Temat Zwierzat Jeszcze Nic Madrego Nie Powiedzial - Widac Parcie Na Szklo Osoby Bez Wiedzy i Doswiadczenia Ruszajacego Temat Byle Zaistniec.

  • 06.07.2020 12:08  Odpowiedz na komentarz

    Cyrk jest śmieszny tylko nie dla zwierząt popieram GNIEŹNIEŃSKĄ młodzież

  • 05.07.2020 22:00  Odpowiedz na komentarz

    DO KOMENTARZA -""BEZ STRONY" PROSZĘ SIEBIE ZAWIESC DO CYRKU.WNIOSKUJAC Z WYPOWIEDZI,OBECNOSC ZWIERZAT W CYRKU KTORE NIE SA ZANIEDBYWANE
    NIE WIDZISZ W TYM NIC ZLEGO??? .TO WSPOLCZUJĘ ????.OGRANICZONY UMYSL.

  • 05.07.2020 21:48  Odpowiedz na komentarz

    Wlasciciel cyrku Zalewski,moze sam podda sie tresurze i zamknie sie w klatce choc na dobę.moze to pomoze zrozumiec takze uczucia zwierz?t.Z cał? pewności? popieram manifestuj?cych.GratulacjE ????????????????????dla młodych odważnych ludzi stajácych w obronie zwierzát

  • 05.07.2020 17:35  Odpowiedz na komentarz

    Proszę państwa w tym cyrku zwierzęta nie występują, czy naprawdę wierzycie, że MŁODZIEŻ nie była tego faktu Świadoma?

  • Prezydent nie lubi sztuki cyrkowej. To trudno . Przecież każdy może mieć inne upodobania. Ale dlaczego nie chce w ogóle pozwalać na rozbijanie namiotów cyrkowych na terenach należących do Miasta Gniezna? Pan Hołownia mu nie pozwolił ?

  • 05.07.2020 11:12  Odpowiedz na komentarz

    Ten protest to próba rozpowszechniania lewackich ideologi spod znaku wege lgbt. Pod szlachetnymi postulatami takimi jak ochrona zwierząt próbuje się przemycić coś zupełnie innego. Teraz protestują pod cyrkami, a potem będą protestować pod restauracjami przeciw jedzeniu mięsa i zechcą nam zakazać jedzenia mięsa. Ci młodzi ludzie są wykorzystywani przez krzewicieli lewackich idei takich jak weganizm czy lgbt, które nam zagrażają.

    05.07.2020 16:58

    Ilona, owszem łączę weganizm z lgbt, bo są to ideologie z tej samej lewackiej lini. Zaczyna się od protestów dotyczących zwierząt, a potem będą protesty, aby zakazać jedzenia mięsa. Tego zresztą chcą weganie, a kto ma inne poglądy to dla nich jest gorszym człowiekiem. Ta młodzież w niczym mnie nie zagnie, bo to dzieci, które życia nie poznały i są wykorzystywane ideologicznie przez lewackie organizacje.

    05.07.2020 14:32

    skoro laczy pan weganizm z lgbt tzn ze nie ma pan bladego pojecia o czym pan psze. a mlodziez ta zagielaby pana w kazdym temacie. wiec prosze sobie wstydu oczedzic

  • 04.07.2020 21:54  Odpowiedz na komentarz

    Ciesze sie ze mamy w Gnieznie mlodziez ktora potrfi walczyc o prawa zwierzat, super, jestem z was dumny

  • 04.07.2020 17:35  Odpowiedz na komentarz

    Bardzo stronniczy artykuł. Chyba cyrk zapłacił.

  • bardzo stronniczy artykul, panie bukowski dziennikarz powinien obiektywnie relacjonowac co sie dzieje . pan stanal calkowiecie po sronie wlasciciela cyrku , skad pan wie jak stosuja sie do aktualnych przepisow, pracuje tam pan? dostaje wynagrodzenie? zabijany przez manifestacje??????????skad pan to wzial??????????pana relacje siegaja juz dna

    05.07.2020 17:16

    Rozumiem że ta młodzież również w tym cyrku pracuje i wie że zwierzęta są męczone i zaniedbane.

PODOBNE TEMATY
Cyrk Zalewski odwiedził Gniezno! Publiczność wypełniła namiot W czwartek do Gniezna przyjechał Cyrk Zalewski. Po przerwie spowodowanej koronawirusem, mieszkańcy chętnie... Sobota, 4 lipca 2020
Cyrk Zalewski w czwartek w Gnieźnie! W czwartek, na placu przy ulicy Składowej obok Galerii Piastovej w Gnieźnie zaprezentuje się z pełnym... Poniedziałek, 29 czerwca 2020
Goślinowo walczy o podwórko NIVEA! Każdy może bezpłatnie głosować! NIVEA po raz kolejny zaprasza wszystkich do wspólnego budowania wyjątkowych placów zabaw, dzięki którym... Piątek, 12 czerwca 2020
Przedstawienie Cyrku Zalewski w Gnieźnie przełożone na inny termin Poniżej publikujemy wiadomość, jaką otrzymaliśmy od Dyrekcji Cyrku Zalewski. Wtorek, 10 marca 2020