moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

15-latek uratował życie mężczyzny! Jako jedyny wyciągnął go z samochodu i rozpoczął reanimację!

Czwartek, 2 lipca 2020
  • 15-latek uratował życie mężczyzny! Jako jedyny wyciągnął go z samochodu i rozpoczął reanimację!

We wtorek na ul. Roosevelta w Gnieźnie doszło do wypadku. 65-letni mężczyzna kierujący osobowym Volkswagenem, w wyniku zawału serca stracił przytomność i zakończył jazdę na chodniku, ścinając po drodze drzewo. Szybko zleciał się tłum gapiów. Niestety pomocy udzielił mu tylko 15-latek.

Z pierwszego zgłoszenia, które otrzymały służby ratunkowe wynikało, że na ul. Roosevelta w Gnieźnie doszło do wypadku, w wyniku którego w samochodzie zakleszczony jest kierowca. Prawda okazała się taka, że żadna z osób zgłaszających nie próbowała nawet otworzyć drzwi osobowego Volkswagena. Tylko 15-latek wpadł na ten pomysł i wyciągnął poszkodowanego z auta. Nastolatek natychmiast rozpoczął masaż serca i tym samym uratował życie poszkodowanego. Dzisiaj mężczyzna odzyskał przytomność. Przebywa pod opieką lekarzy w szpitalu.

Rodzina ofiary wypadku prosi młodego bohatera o kontakt pod numerem telefonu: 505 622 989. Pani Ewa, żona 65-letniego mężczyzny, chce osobiście podziękowac za uratowanie życia jej mężowi.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Rafał Mikuła

Napisz komentarz

Komentarze(72)

  • 08.07.2020 14:59  Odpowiedz na komentarz

    Gratuluje takiej odwagi , odpowiedzielnosci i zycze samych sukcesow . Tym Szybkim dzialaniem potwierdzil wartosci swojej rodziny i to , ze na mlodych osobach mozna polegac

  • Jestem pod wrażeniem postawy odwagi i przytomności tego młodzieńca. Chapeau BAS!

  • 05.07.2020 12:36  Odpowiedz na komentarz

    Nie było mnie tam ale domyślam się że stałeś/aś i czekałaś aż pan zostanie wyjęty przez odpowiednie służby a następnie owinięty kocem termicznym...
    Wypadek to nie jest sensacja aby patrzeć strzelać zdjęcia czy kręcić filmiki tylko jeśli jest się obok to należy podjąć odpowiednie działanie
    Gdyby to był członek Twojej rodziny to pewnie by było strzelone zdjęcie stanie z boku a na pogrzebie obwinianie wszystkich że raz karetka długo jechała czy że nikt nie ratował
    Każda osoba która stała jako gap powinna się wstydzić że nic nie zrobiła tylko szacowała jakie konsekwencje poniesie kierowca

  • 04.07.2020 14:45  Odpowiedz na komentarz

    Tak wygląda chrześcijaństwo polskie Kleczy pod figura a djabla ma za skóra wstyd

  • 04.07.2020 09:13  Odpowiedz na komentarz

    Gratuluję WNUKA.To Czego Dokonał to Zasługa Rodziców, Babci, Dziadka. Trzeba Mieć Odwagę i Wielkie Serce, By Tak Się Zachować. Jesteśmy Mu Dozgonnie Wdzięczni. Wnuk Może Być Wzorem Dla Innych, a Także jego Postawa Uczy Dorosłych, Nie Tylko Dzieci, Że Znieczulica Nie Popłaca w Życiu. Jeszcze Raz Dziękuję i Gratuluję Takiego Wnuczka.

  • 04.07.2020 08:53  Odpowiedz na komentarz

    Patryku,nie znam Ciebie a już wiem, że każdy kto spotka Ciebie na swojej drodze, JEST wielkim szczęściarzem !!!!!
    JeSTEŚ WSPANIAŁYM młodym CZLOWIEKIEM ????
    Pozdrawiam i życzę Dużo młodzieńczej radości

  • 04.07.2020 07:51  Odpowiedz na komentarz

    Chwała temu MLODEMU,prawidłowo zareagował,oby jak najwięcej było Takich osob

  • 04.07.2020 05:03  Odpowiedz na komentarz

    I jak zwykle tłum gapiów który utrudnia akcje i przeszkadza, chylę czoła chłopakowi za szybka a przede wszystkim ludzka REAKCJE. a wy wszyscy gapie zastanówcie się czy też byście w takiej sytuacji chcieli być widowiskiem

  • 03.07.2020 21:12  Odpowiedz na komentarz

    Piękna postawa, gratuluję. Młodzież jest cudowna. Mnie też młodzi pomogli, ratując przed wypadnięciem z pociągu w Poznaniu. nigdy nie odmawiają jakiejkolwiek pomocy. Szanuję młodzież a mam już swoje lata. Patryku, zawsze taki pozostań. Wielki szacunek !

  • 03.07.2020 19:18  Odpowiedz na komentarz

    Pani Danusiu to zaszczyt miec takiego wnuka.Brawo dla chlopca .

  • 03.07.2020 18:45  Odpowiedz na komentarz

    Brawo Patryk !!!
    POzdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w życiu.

  • 03.07.2020 15:06  Odpowiedz na komentarz

    super czapki z glow przed wielkim bohaterem- to jednostka wybitna- a do odwaznych swiat .
    nalezy

  • 03.07.2020 14:26  Odpowiedz na komentarz

    Wspaniałą POSTAWA MŁODEGO człowieka brawo Ty co do gapi to wstyd mi za starsze społeczeństwo które zawsze w takiej sytuacji STOJĄ gały wytrzeszczajac

  • Dorośli ludzie stali pewnie z telefonami i nagrywali a młody chłopiec pomógł panu powinno być wstyd wszystkim tam którzy byli i nic nie zrobili. Brawo ???????????? jesteś bohaterem i napewno nie raz pomożesz jeszcze nie jednej osobie

  • Wspaniały człowiek z młodzieńca. Wszystkiego najlepszego DLA niego i uratowanego

  • 03.07.2020 11:22  Odpowiedz na komentarz

    Gratuluję wnuczka

  • 03.07.2020 11:11  Odpowiedz na komentarz

    Brawo okazałeś się odwagą wielki szacunek

  • 03.07.2020 10:15  Odpowiedz na komentarz

    Szacun dla Chłopaka Ze Zachował Zimną Krew i Dzięki Jego Odwadze uratował życie się zmieniło ????Mężczyzna ddostał drugie życie. ????pozdrawiam obie rodziny.

  • 03.07.2020 09:56  Odpowiedz na komentarz

    Prawdziwy bohater brać przykład z młodego moje gratulacje za godna postawe

  • 03.07.2020 09:09  Odpowiedz na komentarz

    Wielki szacunek dla CHLOPAKA i rodzicow ktorzy tak go WYCHOWALI.

  • 03.07.2020 09:07  Odpowiedz na komentarz

    Brawo dla chłopaka. ????

  • 03.07.2020 07:32  Odpowiedz na komentarz

    Brawo szacun

  • Brawo brawo jestes gosc z krwi I kosci wielki szacunku za ten wyczyn I brawa dla mamy za wychowanie

  • Brawo chlopaku super rewelacja za szybka reakcje na reach cie nosic mlody czlowieku-bohater a tym wszystkim to kopa na tylek I brac przyklad a nie oczy tylko wybauszac jak cos sie dzieje zero

  • To mój wnuk był taki dzielny . Nazywa się Patryk Sarnowski . Jestem z niego dumna

    03.07.2020 20:26

    To mój Syn uratował mu Życie dziękuję za Gratulacje

  • Brawo. Piękna postawa, wrażliwośĆ i odwaga.
    Rodzice moą być z Ciebie dumni.
    Pozdrawiam serdecznie.
    Życzę szczęścia, zdrowia i takiej wrażliwości do końca życia.

  • 03.07.2020 03:18  Odpowiedz na komentarz

    Kim kolwiek jesteś wiedz ,że jesteś bohaterem ...inni powinni brać z ciebie przykład????????????

  • 02.07.2020 23:40  Odpowiedz na komentarz

    Zamiast religii w szkołach pierwsza pomoc. Kto za?

    04.07.2020 08:21

    Szanowny panie zenonie, jako uczennica liceum mogę panu powiedzieć, że uczyłam się pierwszej pomocy przez dwa lata, w trzeciej gimnazjum i pierwszej liceum. Pański komentarz nie jest trafny, ponieważ religia to przedmiot jak każdy inny. Zamiast obrażać chrześcijan na forum mógłby pan przyznać, że młodzież wcale nie jest taka zła, bo ten anonimowy bohater uratował życie człowieka. Pan od edukacji dla bezpieczeństwa (przedmiotu, który uczy nas pierwszej pomocy) tak bardzo mnie zainspirował, że poszłam na parę kursów pp. Możliwości jest wiele, ale trzeba je młodym ludziom pokazywać.

  • 02.07.2020 23:18  Odpowiedz na komentarz

    Czapki z głów i ukłon po kolana dla chłopaka.brawooo

  • 02.07.2020 22:39  Odpowiedz na komentarz

    Brawo,brawo dla tego nastolatka!! dobrze ze byl tam w odpowiednim miejscu i czasie,zachowujac przytomnosc umyslu uratowal tego pana.prosze a mowi sie czesto,, oj ta dzisiejsza mlodziez '' Teraz powinno sie mowic oj ci dzisiejsi dorosli,zbiegna sie i gapia,komentuja a pomocy nie udziela! Dziekuje Tobie mlody dzielny ratoeniku,

  • 02.07.2020 22:29  Odpowiedz na komentarz

    Gratuluje syna.... Super postawa.

  • 02.07.2020 22:22  Odpowiedz na komentarz

    Gratulacje dla młodego człowieka A rodzice mogą być bardzo dumni, że mają wspaniałego syna

  • 02.07.2020 22:01  Odpowiedz na komentarz

    Dobrze niech Ci będzie Młody człowieku. Tylko Ty... Ale wiesz co jest takie coś jak skromność. Osoba która była z Tobą przy ratowaniu życia tego pana bardzo możliwe że to czyta i pewnie sama nie wierzy jak widzi Twoje wpisy. Pozdrawiam

  • 02.07.2020 21:38  Odpowiedz na komentarz

    Brawo! SUPER MLODY CZLOWIEK

  • 02.07.2020 21:30  Odpowiedz na komentarz

    Brawo i wielki szacune dla ciebie młody człowiek. Jesteś wielki

  • I DLATEGO ZAWSZE POKLADALAM NADZIEJE W DZIECIACH I MŁODYM POKOLENIU.NIE JEDEN DOROSŁY MÓGŁBY UCZYC SIE ICH BEZWARUNKOWEJ MIŁOSCI I ZAUFANIA DO DRUGIEGO CZLOWIEKA.TO MŁODE POKOLENIE NIE DAJE SOBÂ MANIPULOWAĆ.MAJÁ SWOJ SPOSOB BYCIA I ZYCIA.JA ROWNIEŻ SKŁADAM TEMU MŁODZIEŃCOWI SZCZERE GRATULACJE

  • 02.07.2020 21:02  Odpowiedz na komentarz

    Brawo dla dzielnego młodzieńca ludzkie powinniście się uczyć od tego chłopca

  • 02.07.2020 20:22  Odpowiedz na komentarz

    Brawo młody CZŁOWIEKU!!! Brawa Dla Ciebie .????????????????????????
    Rodzice !!!macie wspaniałego syna

  • 02.07.2020 19:42  Odpowiedz na komentarz

    Brawo młody człowieku!!!

  • Jestem bardzo dumna z syna

    03.07.2020 16:29

    Gratuluję syna!!

    03.07.2020 00:05

    pani Katarzyno, szczerze gratuluję wychowania syna - taką postawę to się z domu wynosi. wierzę, że dobro powraca - brawo patryk !!!

    03.07.2020 00:03

    pani katarzyno, szczerze gratluję wychowania syna bo taką postawę to się z domu wynosi. wierze, że dobro powraca. brawo patryk

    02.07.2020 22:13

    Wspaniały chłopak. Wraca mi wiara w ludzi, i w to że jeszcze znajdzie się ktoś kto zawalczy o człowieka

    02.07.2020 20:49

    Gratuluję wspaniałego syna. Brawa dla młodego bohatera!!!

  • 02.07.2020 19:27  Odpowiedz na komentarz

    Wspaniala postawa godna nasladowania i pochwaly szacun mlodziencze

  • 02.07.2020 19:12  Odpowiedz na komentarz

    Brawo chłopak a zachowanie odpowiedzialnej dorosłej osoby

  • 02.07.2020 18:37  Odpowiedz na komentarz

    To jednym Słowem Poszkodowany Miał Szczescie...

  • 02.07.2020 18:30  Odpowiedz na komentarz

    ?? Super,brawo młodzież!

  • 02.07.2020 18:11  Odpowiedz na komentarz

    To bardzo piekne z jego STRONy NALEZY mu sie medal za odwage

  • 02.07.2020 17:52  Odpowiedz na komentarz

    Wielkie Brawo za postawę tego nastolatka!!! Szacun.

  • 02.07.2020 16:54  Odpowiedz na komentarz

    BrawA dla Młodego BOHATERA ????

  • 02.07.2020 16:19  Odpowiedz na komentarz

    Brawo!!! Gratulacje Dla chłopaka!!!

  • GRATULACJE DLA CHŁOPAKA... POZDRAWIAM A WSZYSCY KTÓRZY SIĘ GAPILI JAK MŁODY CHŁOPAK RATUJE ŻYCIE POWINNI SIĘ WSTTDZODZ I UFUNDOWAĆ DLA NIECO NAGRODĘ POZDR

  • 02.07.2020 14:57  Odpowiedz na komentarz

    Brawo młody człowieku!!!!

  • 02.07.2020 14:13  Odpowiedz na komentarz

    Brawo dla chłopaka. Może być z Siebie bardzo dumny. ????????????A gapiom powinno być wstyd

  • 02.07.2020 14:04  Odpowiedz na komentarz

    Taka właśnie jest znieczulica w Polsce brawa dla bohatera.

  • 02.07.2020 13:43  Odpowiedz na komentarz

    Brawa dlA tego chłopaka ????????????

  • 02.07.2020 13:32  Odpowiedz na komentarz

    Brawo dla chłopaka. I gratulacje dla rodziców za dobre wychowanie syna.

  • 02.07.2020 13:29  Odpowiedz na komentarz

    Świetna postawa młodego chłopaka gratuluje odwagi i POSTAWY????????????????czyli są wyjątki wśród tego dziwnego pokolenia godne NASLADOWANIA!! Gratulacje dla rodziców jak i samego bohatera

  • 02.07.2020 13:06  Odpowiedz na komentarz

    Brawo młody! Wielka odwaga i piękny odruch.

  • 02.07.2020 12:55  Odpowiedz na komentarz

    Boże jaki jesteś dzielny synku rospłakałam się jak to czytałam niech ci Bóg to wynagrodzi i napewno wynagrodzi barbara

  • 02.07.2020 12:16  Odpowiedz na komentarz

    Jednak można wierzyc w Polską młodzież. Powinien dostac jakas nagrode od prezydenta gniezna

  • 02.07.2020 12:14  Odpowiedz na komentarz

    SZACUN????????

  • 02.07.2020 11:44  Odpowiedz na komentarz

    Ten piętnastolatek to w tym momencie już dorosły i swiadomy człowiek, Odważny i mądry. Wzór do naśladowania

  • 02.07.2020 11:39  Odpowiedz na komentarz

    Brawo DLA CHLOPAKA

  • 02.07.2020 11:35  Odpowiedz na komentarz

    Byłam tam i co innego widzialam... I napewno nie 15Latek wyciągnął tego Pana z auta. Zresztą bzdury są pisane 2 osoby udzielały pomocy do przyjazdu karetki... Szacunek dla nich.

    02.07.2020 21:04

    tylko Ja udzielałem pierwszej pomocy i nie do przyjazdu karetki tylko straży pożarnej bo to oni przyjechali pierwsi a po Za tym skoro tam BYŁEŚ/byłaś to czemu SAM/a nie UDZIELIŁEŚ/aś pierwszej pomocy??

  • 02.07.2020 11:20  Odpowiedz na komentarz

    Wielki ukłon w Stronę Młodego Bohatera Wielkie Brawa ...

  • 02.07.2020 11:16  Odpowiedz na komentarz

    Cudowny mlody człowiek. Jako jedyny pomógł. Czyn godny pochwały. Można jeszcze wierzyć w ludzi.

PODOBNE TEMATY
Nienormatywnie na S5! Posypały się mandaty Przekroczenie nacisku na pojedynczej osi napędowej o 1,4 t, brak zezwoleń na poruszanie się pojazdami... Piątek, 14 sierpnia 2020
Jeden pojazd - wiele naruszeń W wyniku szybkiej reakcji inspektorów nienormatywny zespół pojazdów otrzymał zakaz dalszej jazdy. Kolejny... Piątek, 14 sierpnia 2020
Przyczepka odczepiła się od samochodu i uderzyła w bariery energochłonne W piątek o godz. 10.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o kolizji na drodze ekspresowej S5, na... Piątek, 14 sierpnia 2020
Wypadek w Skorzęcinie! Kobieta zasłabła za kierownicą! W piątek o godz. 7.15 służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku w Skorzęcinie. Na miejsce wysłano... Piątek, 14 sierpnia 2020