moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

Środa, 24 czerwca 2020

Stowarzyszenie Gnieźnianie Razem Dla Zwierząt to nowy twór, który powstał w Pierwszej Stolicy. Czym się zajmuje, jaka jest jego rola i kto za tym wszystkim stoi? Zapytaliśmy o to Katarzynę Łaniecką, prezes Stowarzyszenia.

Pani Katarzyno, skąd pomysł na utworzenie stowarzyszenia?
Pomysłodawcą jest Maciej Staszewski, mój zastępca i społecznik. Poznaliśmy się na Miejskim Wybiegu dla Psów. Przyszedł pewnego dnia na kawę, wyskoczył z tym pomysłem, ja widząc jego pasję i zaangażowanie stwierdziłam, że to może się udać. Miejski wybieg jest miejscem, w którym nie tylko bawią się nasze psy, ale także poznaje się ludzi z pasją.

W waszym stowarzyszeniu są już pierwsi członkowie. Jesteście otwarci na osoby zainteresowane członkostwem?
Oczywiście, jesteśmy otwarci na ludzi wrażliwych na krzywdę zwierząt - ludzi, którzy będą dzielić z nami pasję i zainteresowania, którzy ramię w ramię będą działać w obronie praw zwierząt. Razem jesteśmy w stanie zmienić punkt widzenia osób, które niewłaściwie sprawują opiekę nad swoimi braćmi mniejszymi.

Jakie jest motto Waszego stowarzyszenia?

„Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś”. Jest to cytat z książki „Mały Książę”, ale mimo upływu lat wciąż jest bardzo prawdziwy.

Czym będziecie się zajmować?
Nasze stowarzyszenie zajmuje się nie tylko opieką nad zwierzętami, ale także profilaktyką. Bardzo ważne jest uświadamianie społeczeństwa już od najmłodszych lat, dlatego chcielibyśmy edukować dzieci, młodzież oraz dorosłych. Jesteśmy otwarci na współpracę z różnymi placówkami edukacyjnymi i instytucjami społecznymi, dla których będziemy organizować zajęcia profilaktyczne i edukacyjne.

Czym się Pani zajmuje na co dzień?
Na co dzień spełniam się rodzinnie, rozwijam swoje pasje. Jedną z nich jest opieka nad moją suczką Owczarka Niemieckiego. Od kiedy pojawiła się w moim życiu, zmieniłam swoje postrzeganie świata, zwiększyła się moja wrażliwość i obdarowała mnie bezgraniczną miłością. Otworzyła mi oczy na zwierzęta, sposób ich życia i potrzeby. W moich działaniach wspierają mnie bardzo mój mąż Leszek i syn Mikołaj.

Czy macie już pierwsze zgłoszenia?
Uruchomiliśmy fanpage stowarzyszenia „Stowarzyszenie Gnieźnianie Razem Dla Zwierząt” na facebooku. Mamy już pierwsze zgłoszenia osób potrzebujących naszej pomocy np. w transporcie zwierząt, ale mamy także zgłoszenia od osób i instytucji pragnących wspomóc nasze działania. Zorganizowaliśmy transport ciężarnej samiczki jeża do Stowarzyszenia „Nasze Jeże” w Poznaniu, z którym mieliśmy okazję nawiązać współpracę. Bardzo zależy nam na współpracy z wyspecjalizowanymi ośrodkami i instytucjami prozwierzęcymi, które podzielą się z nami doświadczeniem.

Stowarzyszenie działa krótko a Wasza strona dynamicznie się rozwija. Jak tego dokonaliście?

W naszych strukturach mamy osoby z doświadczeniem i ludzi z pasją, którzy z ogromnym zaangażowaniem działają nad rozwojem Stowarzyszenia. Wielu z nich działało już wcześniej w innych organizacjach, co dobrze rokuje na przyszłość. Pomagają nam także ludzie, którym los zwierząt nie jest obojętny.

Czego Wam życzyć?

Dalszego dynamicznego rozwoju oraz zrzeszenia osób, z którymi będziemy mogli dzielić się pasją. Skutecznych działań, które polepszą bytowanie zwierząt w naszym powiecie.
 
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(5)

 • jeSli taki piękny tytuł to PROPONUJE zainteresować się psem że zdjęcia bo jakoś cytat który został zainspirowany nie odpowiada rzeczywistości pies jest agresywny

 • 25.06.2020 14:06  Odpowiedz na komentarz

  Ogromne gratulacje dla was, trzymam kciuki kochani

 • 25.06.2020 10:18  Odpowiedz na komentarz

  Sprzątać po Swoich Psach, Winiary Kupa Na Kupie!

 • Bardzo zyczliwa i Sympatyczna Sasiadka, Kasiu Popieram Calym Sercem!

 • 25.06.2020 00:37  Odpowiedz na komentarz

  Gratulacje dla Was Kochani! PoznaŁam Pana Przewodnika, bardzo Mily i Kulturalny, policjant dla ludzi. Jestem Przekonana Ze Razem Zrobicie wiele Dobrego Dla Zwierzat. Polubilam Stronke i Zaprosilam Znajomych! Powodzenia :-)

PODOBNE TEMATY
Pijany kierowca spowodował kolizję Dzisiaj ok. godz. 10.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych... Piątek, 19 czerwca 2020
Młodzi mężczyźni zatrzymani z amfetaminą Jak informuje portal Trzemeszno24.info, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 21 lat, którzy... Piątek, 19 czerwca 2020
Kolizja z udziałem ciężarówki W czwartek na drodze z Wełnicy do Strzyżewa Kościelnego doszło do kolizji w udziałem samochodu ciężarowego... Piątek, 19 czerwca 2020
Ciężarówka wypadła z drogi i zawisła na skarpie Dzisiaj w godzinach rannych Policja została powiadomiona o wypadku samochodu ciężarowego na ul. Poznańskiej... Piątek, 19 czerwca 2020