moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Policjanci zatrzymali 3 osoby poszukiwane listami gończymi

Wtorek, 23 czerwca 2020
  • Policjanci zatrzymali 3 osoby poszukiwane listami gończymi

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali 3 osoby poszukiwane. Wszyscy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Są to osoby poszukiwane listami gończymi.

Policjanci z gnieźnieńskiej komendy prowadzą systematycznie działania pod kątem ujawniania osób poszukiwanych. Mobilizują wtedy siły, by na podstawie posiadanych informacji sprawdzać miejsca, w których według ich wiedzy przebywają osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości.

Kryminalni również w trakcie swojej codziennej służby legitymując osoby ustalają ich status w policyjnych systemach i sprawdzają, czy są poszukiwane. Tylko w ostatnim czasie funkcjonariusze zrealizowali poszukiwania wobec 3 osób. Wszyscy są mieszkańcami Gniezna. Podstawami do wykonania tych czynności były listy gończe. Wśród zatrzymanych jest 27-latek, 30-latek i 54-latek.

Wobec najmłodszego z nich (27-latka), z uwagi na ukrywanie się za oszustwa Sąd Rejonowy, na wniosek Prokuratury zastosował tymczasowy areszt.

30-latek za uszkodzenie ciała i paserstwo ma do odbycia karę 30 miesięcy pozbawienia wolności. Przez dłuższy czas ukrywał się poza granicami kraju.

Najstarszy z nich(54-latek) ukrywał się, ponieważ nie płacił alimentów. Teraz przez 6 miesięcy będzie za to odsiadywał karę.

Jeden z zatrzymanych miał już spakowaną walizkę, wiedział, że w każdej chwili może dojść do jego zatrzymania. Najbardziej zaskoczony zatrzymaniem był mężczyzna, który wybrał się na piwo do pubu. Niewątpliwie nie spodziewał się tam policjantów. Wszystkie zatrzymane osoby zostały przewiezione do aresztu lub zakładu karnego.
 
źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Przy ul. Sportowej w Gnieźnie skradziono samochód W nocy 22 na 23 stycznia, z parkingu przy ul. Sportowej w Gnieźnie skradziono auto widoczne na zdjęciu.... Sobota, 23 stycznia 2021
Wyrok w sprawie tragicznego wypadku koło Kłecka W piątek Sąd Rejonowy w Gnieźnie ogłosił wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku, do którego doszło w kwietniu... Piątek, 22 stycznia 2021
Odnalazł się zaginiony 53-letni Dariusz H. Policjanci z Gniezna odwołują poszukiwania zaginionego 53-letniego Dariusza H. Mężczyzna zaginął 25... Piątek, 22 stycznia 2021
Pijany ojciec zabrał na spacer 3-miesięczne dziecko! 12-latka zwróciła mu uwagę, po czym została uderzona pięścią w twarz! Ojciec znajdujący się pod wpływem alkoholu wybrał się na spacer ze swoim 3-miesięcznym synkiem. Na zwróconą... Piątek, 22 stycznia 2021