moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pracownik firmy VELUX zakażony koronawirusem! Firma zareagowała bez zbędnej zwłoki!

Czwartek, 4 czerwca 2020
  • Pracownik firmy VELUX zakażony koronawirusem! Firma zareagowała bez zbędnej zwłoki!

Dzisiaj w firmie Velux w Gnieźnie zdiagnozowano jeden przypadek zakażenia koronawirusem. Zakład zareagował bez zbędnej zwłoki, co pozwoliło na ograniczenie liczby osób, które przez najbliższe 2 tygodnie będą objęte kwarantanną.

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(18)

  • Standardy veluxa w realu wyglądaj tak że na kwarantanne wysłali 20 osób i zgłosili do sanepidu a pozostała liczba około 10 osób z danej zmiany nadal pracują i nawet nie wiedzą czy się nie zarazili choć mogli mieć kontakt z osobą zarażoną ale to już chyba ważniejsze dobro firmy a nie dobro pracownika było ważniejsze i decyzja wymienionego kierownika.

    09.06.2020 14:54

    Sądzę, że dla velux przy tylu zatrudnionych osobach wysłać na kwarantannę 30 osób zamiast 20 to żaden uszczerbek ale dla tych osób co będą musiały najbliższe 2 tygodnie spędzić w domu, i dla ich rodzin, to już ciężka sytuacja chociażby związana z codziennym zaopatrzeniem. Sądzę więc, że Velux nie z myślą o sobie jako firmie ale z myślą o swoich pracownikach ograniczył tą liczbę.

  • 07.06.2020 06:03  Odpowiedz na komentarz

    cały powiat już to mówi,że na H-10. czyli Kędziora nie dał rady !!!

    08.06.2020 16:41

    W wielu sprawach sobie nie radzi no i co z tego klepią go po ramionach i jedzie dalej

    08.06.2020 16:38

    Nie daje rady w wielu sprawach no i co z tego nikt tego nie widzi

  • 05.06.2020 14:06  Odpowiedz na komentarz

    Przez dłuższy czas całe społeczeństwo musiało nosić maseczki ponieważ każdy potencjalnie był nosicielem, do momentu zniesienia OBOWIĄZKU. FIRMA VELUX, również zniosła ten OBOWIĄZEK. teraz okazuje się, że jest osoba chora. Czy w takim przypadku nie powinno się założyć, że wszyscy którzy do wczoraj PRZYchodzili do pracy mogą być potencjalnie chorzy? Nie powinni iść na kwarantannę albo przejść testy? Logicznie myśląc wszyscy przechodzili przez tą samą bramę, pewnie dużo osób korzystało z tej samej SZATNI. OSOBA ta bez maseczki mogła zostawić wirusa wszędzie.

  • 05.06.2020 13:20  Odpowiedz na komentarz

    Nie dziwi mnie corona w veluxie. pracownicy tam nie przestrzegaja zadnych zasad higieny. Brud, smród. A najlepsza jest taka jedna co za 30zl umawia sie z ukraińcami wiadomo po co :)

    09.06.2020 17:12

    Chyba Ci się zakłady pomyliły...

    05.06.2020 16:53

    Bzdury opowiadasz !! Pracujesz w Velux ? Napewno nie ! Wszystko jest tu na wysokim poziomie ! Oj bo za te klamstwa nos ci urosnie jak u pinokia i wirusa szybko zlapiesz

  • 05.06.2020 12:36  Odpowiedz na komentarz

    No to Po Powrocie Bez Przedłużenia Umowy Oni Nie Zwalniają Tylko Nie Przedłużają Umowy

    09.06.2020 18:18

    ...przecież i tak na jedno wychodzi...

  • 05.06.2020 10:09  Odpowiedz na komentarz

    Normalnie mógł skorzystać z mobilnego punktu jak miał podejrzenie

  • 05.06.2020 00:49  Odpowiedz na komentarz

    Jeszcze wam mało "ZARAŻONYCH"?
    Statystyka się nie zgadza?
    to jak to jest z tym LICZENIEm? Jednego dnia sumujecie wszystkie zachorowania a na kolejny odejmujecie , bo rzekomo ZDUBLOWAno. To co to jest, pytam?
    No i ta " CIEKAWSKa", bez objawów zrobiła sobie test. Ciekawe, po co? Co ją do tego skłoniło? Pewnie, wszystko byłoby dobrze, gdyby testu nie zrobiła. A tak "załatwiła" sobie i współpracownikom kwarantannę :D.
    Gniezno jest jednak zacofane! LUDZIE uwierzyli w koronawirusa, chociaż go nie WIDZIELI. Ciekawe, że w NIEWIDZĄCEGO Boga , uwierzyć nie mogą co niewierzący. Smutne to.

    05.06.2020 16:56

    Zrobila badanie bo maz wrocil z zagranicy i zle sie poczul. czytaj prosze teksty ze zrozumieniem bo cos zacofany jestes

  • 04.06.2020 23:14  Odpowiedz na komentarz

    Jak WYKONAł test PROFILAKTYCZNIE?
    JAK TO WYGLĄDAŁO?

  • 04.06.2020 21:54  Odpowiedz na komentarz

    a teraz napiszcie jak traktujecie pracowników i ilu zwolniliście od czasu jak jesteście w Gnieźnie .

    05.06.2020 16:59

    A na jakim ty swiecie zyjesz. Wszystkie firmy zwalniaja co jakus czas. Ale velux zatrudnia pracownikow na prawdziwe umowy a nie jak inne inacz3j umowa inaczej do reki albo bez umowy kilka miesiecy jak moj kolega wladnie !!!!

  • Brawo DYREKCJA "VELUX-A" . słuszne posunięcia !!

PODOBNE TEMATY
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu potwierdził zasadność kryterium szczepionkowego Na mocy przyjętej w grudniu 2019 roku uchwały Rady Miasta Gniezna, jednym z kryteriów, na podstawie... Poniedziałek, 29 czerwca 2020
Marek Gotowała nowym dyrektorem szpitala w Żninie Marek Gotowała, radny Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, został wybrany na nowego Prezesa Pałuckiego Centrum... Niedziela, 14 czerwca 2020
Lalka "Coronavirus" na kamienicy przy ul. Krzywe Koło Nieco przerażająca lalka z napisem "Jestem Coronavirus, pozamykam was w domach" pojawiła się na dachu... Czwartek, 11 czerwca 2020
Wielkopolska Izba Gospodarcza wsparła "Dziekankę" Wielkopolska Izba Gospodarcza uruchomiła kolejną już pomoc dla Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i... Niedziela, 7 czerwca 2020