moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Nielegalne składowisko w Mnichowie! Co ukrywa Urząd Gminy Gniezno?

Środa, 3 czerwca 2020
  • Nielegalne składowisko w Mnichowie! Co ukrywa Urząd Gminy Gniezno?

Ustawowy termin odpowiedzi na zapytanie prasowe wynosi 14 dni. Zazwyczaj urzędy odpowiadają szybciej, jednak bywa i tak, że próbują przemilczeć temat. Niestety taka sytuacja ma miejsce w Gminie Gniezno.

O temacie nielegalnego składowiska pisaliśmy w artykule „Nielegalne składowisko w Mnichowie! WIOŚ kontroluje i nakłada kary, Urząd Gminy Gniezno milczy”. Po naszym artykule mieszkańcy Mnichowa poinformowali nas, że ze składowiska zaczęto wywozić ziemię i inne składowane materiały. Wspomniany w tytule magistrat najwyraźniej próbuje zatuszować sprawę w mediach, ale po kolei:

Ze sprawą zwróciliśmy się do Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Zapytaliśmy m.in. o sytuację prawną gruntu - czy zostały wydane jakiekolwiek pozwolenia na np. utwardzenie lub przekształcenie terenu. Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

Uprzejmie informuję, zgodnie ze stanowiskiem Wydziału Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa, iż w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie nie jest obecnie prowadzone postępowanie o wydanie zezwolenia na zbieranie odpadów na terenie należącym do wskazanych w Pana zapytaniu osób. Starosta Gnieźnieński tym samym nie wydał decyzji w tym zakresie, a więc zgodnie z art. 26 ustawy o odpadach z dnia 16.04.2020 r. (tj. Dz. U z 2020 poz.797) jeżeli odpady zalegają w miejscu na ten cel nieprzeznaczonym, to włodarz terenu, w tym przypadku Wójt Gminy Gniezno, w drodze decyzji wydanej z urzędu nakazuje ich usunięcie.
Starostwo Powiatowe w Gnieźnie


Co więc na to Urząd Gminy Gniezno? Tego niestety nie wiemy. Najwyraźniej magistrat ma ukryty interes w tym, aby nie zabierać głosu w sprawie, ponieważ od 30 marca nie uzyskaliśmy odpowiedzi na zadane zapytanie prasowe, chociaż 19 maja br. powiadomiono nas e-mailowo:

W dniu jutrzejszym otrzymają Państwo odpowiedź na poruszany temat, ponieważ będzie pracownik merytoryczny zajmujący się wspomnianą sprawą.
Urząd Gminy Gniezno


Najwyraźniej albo do dnia dzisiejszego w Urzędzie Gminy Gniezno nie pojawił się pracownik merytoryczny, albo magistrat faktycznie ma w tej sprawie interes, którego nie chce ujawnić.
 
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 04.06.2020 20:47  Odpowiedz na komentarz

    Składowisko nielegalne to maci na bazie kolejowej za zakładem karnym w Gębarzewie tam jechać i robić aferę i ścigać tych którzy tam nawieźli śmieci i miliony opon!

  • 04.06.2020 15:10  Odpowiedz na komentarz

    panie redaktorze niech Pan nie szuka teori spiskowych bo za fałszywe oskarżenia tez podlega się każe. A dlaczego pan redaktor nie zajmuje się tym co dzieje się w szpitalu? A bo zmieniła się władza i temat ucichnął. A w gminie jest prawicowy przedstawiciwl i czeka drążyć dziurę.

PODOBNE TEMATY
Wójt Gminy Gniezno bez votum zaufania, ale z absolutorium Dzisiaj odbyło się głosowanie za udzieleniem votum zaufania Marii Suplickiej - Wójt Gminy Gniezno. Za... Czwartek, 25 czerwca 2020
Znamy 13 nowych radnych Gminy Niechanowo! Wybory odbędą się tylko w dwóch okręgach! Poznaliśmy radnych oraz kandydatów na radnych Gminy Niechanowo. Przypomnijmy, że dotychczasowa rada... Wtorek, 26 maja 2020
Kolejne inwestycje w Gminie Niechanowo Mimo stanu epidemii Gmina Niechanowo cały czas prowadzi zaplanowane inwestycje. W ostatnim czasie udało... Sobota, 23 maja 2020
Czesław Krzywdziński pełnieniącym funkcję Rady Gminy Niechanowo Z dniem 22 maja 2020 r. Premier Mateusz Morawiecki wyznaczył Czesława Kazimierza Krzywdzińskiego do... Sobota, 23 maja 2020