PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Gniezno Cup 2011 za nami

Środa, 14 września 2011
  • Gniezno Cup 2011 za nami

W naszym mieście w ostatni weekend odbywał się, jak co roku, duży Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt "Gniezno Cup 2011". Zawody te tym razem rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych: młodziczka (1997 i młodsze) oraz dzieci (1999 i młodsze).

Do Pierwszej Stolicy zjechały ekipy z Gdyni, Elbląga, Ryjewa, Lubina, Dopiewa, Lubicza, Buku, Szczecina, Jeleniej Góry, Słupska, Dębna, Lubrzy, Obornik Wlkp., Świekatowa oraz Kadra województwa Zachodniopomorskiego i Kadra województwa Warmińsko-Mazurskiego. Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt „Gniezno Cup” jest jedną z lepiej obsadzonych tego typu imprez w Polsce. Corocznie uczestniczą w rywalizacji na gnieźnieńskich parkietach finaliści i medaliści Mistrzostw Polski. Do Gniezna ściąga ich możliwość zmierzenia się z mocnymi zespołami, bardzo dobra organizacja oraz wyśmienita atmosfera. Mecze odbywają się zawsze na dwóch halach sportowych. Przyjezdne drużyny ulokowane były w Szkole Podstawowej nr 12 oraz w Gimnazjum nr 3. Zespoły w obu kategoriach wiekowych w fazie wstępnej zostały podzielone na grupy, aby zagrać w nich mecze „każdy z każdym”, a następnie rozgrywane były mecze o miejsca. W kategorii dzieci bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki ze Szczecina, gnieźnianki z UKS Tuzinek MOS 99’ zajęły dopiero IX miejsce, a ich młodsze o rok koleżanki - X miejsce. W kategorii starszej - młodziczka zwycięska okazała się ekipa z Lubicza, która po pasjonującym i zaciętym meczu finałowym pokonała drużynę Kusego I Szczecin. Gnieźnieński zespół MKS MOS zajął najgorsze - IV miejsce, przegrywając rywalizację o medale z zespołem z Ryjewa różnicą jednej bramki. Najlepszą zawodniczką w kategorii młodziczka została gnieźnianka Katarzyna Tomaszewska. Najlepszą bramkarką turnieju okazała się Klaudia Cykał z Bellator Ryjewo, a najwięcej bramek w turnieju rzuciła Natalia Gulczyńska z Kusego I Szczecin. Do „najlepszej siódemki” turnieju nominowane zostały: Patrycja Khadkhuu i Anna Kaźmierczak z Lubicza, Julia Nowomiejska i Dominika Mocarz z Kusego I Szczecin, Anita Budzyńska z MKS MOS 97 Gniezno, Sandra Jarzyńska z Ryjewa i Patrycja Mirkowska ze Słupska. W kategorii dzieci najlepszą zawodniczką została Klaudia Abram z Kusego Szczecin, najskuteczniejszą piłkarką okazała się Daria Gołda z Gryfa Dębno, a najlepszą bramkarką została Anna Rzeczycka z KPR Jelenia Góra. W „najlepszej siódemce” znalazły się: Weronika Przecichowska z Cisowa Gdynia, Anna Derwich z KPR Jelenia Góra, Sara Betkę z Lubicza, Natalia Montowska z Ryjewa, Aleksandra Gadowska z Lubrzy i Aleksandra Jankowska z UKS Tuzinek MOS Gniezno. Cały turniej należy uznać za bardzo udane przedsięwzięcie zarówno organizacyjne jak i sportowe. Wysoki poziom przyniósł widowni wiele emocji i niezapomnianych wrażeń. W imprezie tej udział wzięło ponad 300 uczestników.
MKS MOS

Klasyfikacja końcowa Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt „Gniezno Cup 2011”: