moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Aktualności Straży Miejskiej

Środa, 14 września 2011
  • Aktualności Straży Miejskiej

12 września podczas porannego patrolu prewencyjnego głównych ciągów ulicznych w centrum miasta strażnicy miejscy zauważyli zniszczony znak drogowy D-6 "przejście dla pieszych" na ul. Słomianka/Jeziorna (tuż przed rondem). O tym fakcie niezwłocznie poinformowano odpowiednie służby.

Pomysłowy bezdomny

Nietypowa interwencja miała miejsce 13 września na ul. Jana. Patrol straży miejskiej został poproszony przez właścicieli opuszczonego budynku o sprawdzenie, czy na jego terenie nie przebywa osoba bezdomna , która wieczorami szukała tam schronienia. Na miejscu okazało się, że w dniu poprzedzającym zgłoszenie wszystkie otwory okienne oraz wejściowe zostały zamurowane co miało uniemożliwić wejście osób obcych do budynku. Pomysłowy bezdomny mężczyzna zadał sobie sporo trudu w godzinach wieczornych wybijając dziurę w zamurowanych drzwiach. Według relacji świadków wszedł do budynku późnym wieczorem i prawdopodobnie przebywał w nim do momentu zgłoszenia interwencji do straży miejskiej. Próba nawiązania z nim kontaktu głosowego nie powiodła się. Właściciele posesji chcieli ponownie zamurować wejście do domu. Bez odpowiedzi jednak pozostawało pytanie:  „czy nieznany mężczyzna nadal przebywa we wnętrzu budynku?”. Strażnicy weszli w końcu do budynku po powiększeniu otworu wejściowego i dokładnie sprawdzili jego wnętrze. Budynek okazał się pusty. Właściciele posesji mogli więc ponownie zamurować wejście do opuszczonego domu.

Z książki interwencji Straży Miejskiej

  • 8 września - zgłoszenie dotyczące braku oświetlenia na ul. Starowiejskiej. Interwencja przekazana Referatowi Utrzymania Dróg - Urząd Miejski Gniezno.
  • 8 września - pojazdy parkujące na drodze rowerowej ul. 3 Maja - patrol udał się na miejsce gdzie pozostawiono zawiadomienia dla kierujących w/w pojazdami.
  • 8 września - chory kotek w jednej z bram przy ul. Cierpięgi. Zwierzę przewieziono do schroniska dla bezdomnych zwierząt przez wyspecjalizowana firmę.
  • 10 września - zgłoszenie dotyczące spożywania alkoholu na Skwerze Lecha. Dwóch mężczyzn ukaranych mandatem karnym.
  • 11 września - na ul. Słowackiego przewrócony znak drogowy D-1 „droga z pierwszeństwem przejazdu”. Patrol Straży Miejskiej przewiózł znak do siedziby SM skąd został zabrany w dniu następnym przez pracownika firmy zajmującej się oznakowaniem ulic na terenie miasta.
Straż Miejska

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Policjanci odzyskali skradzione radio Dzięki dociekliwości policjantów z Komisariatu Policji w Czerniejewie oraz Posterunku Policji w Fałkowie... Środa, 5 sierpnia 2020
Wypadek między Pyszczynem a Krzyszczewem We wtorek o godz. 17.30 służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku w Krzyszczewie. Na miejsce wysłano... Środa, 5 sierpnia 2020
Zwiększony nacisk i za duże gabaryty Międzynarodowy transport drogowy betonowych słupów z Torunia do Berlina zatrzymali dynamicznie na drodze... Środa, 5 sierpnia 2020
Kolejne rozbite auto na Trasie Zjazdu Gnieźnieńskiego! Czy to wina złego stanu drogi? W poniedziałek ok. godz. 12.40 służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego na... Wtorek, 4 sierpnia 2020