X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Aktualności Straży Miejskiej

Środa, 14 września 2011
  • Aktualności Straży Miejskiej

12 września podczas porannego patrolu prewencyjnego głównych ciągów ulicznych w centrum miasta strażnicy miejscy zauważyli zniszczony znak drogowy D-6 "przejście dla pieszych" na ul. Słomianka/Jeziorna (tuż przed rondem). O tym fakcie niezwłocznie poinformowano odpowiednie służby.

Pomysłowy bezdomny

Nietypowa interwencja miała miejsce 13 września na ul. Jana. Patrol straży miejskiej został poproszony przez właścicieli opuszczonego budynku o sprawdzenie, czy na jego terenie nie przebywa osoba bezdomna , która wieczorami szukała tam schronienia. Na miejscu okazało się, że w dniu poprzedzającym zgłoszenie wszystkie otwory okienne oraz wejściowe zostały zamurowane co miało uniemożliwić wejście osób obcych do budynku. Pomysłowy bezdomny mężczyzna zadał sobie sporo trudu w godzinach wieczornych wybijając dziurę w zamurowanych drzwiach. Według relacji świadków wszedł do budynku późnym wieczorem i prawdopodobnie przebywał w nim do momentu zgłoszenia interwencji do straży miejskiej. Próba nawiązania z nim kontaktu głosowego nie powiodła się. Właściciele posesji chcieli ponownie zamurować wejście do domu. Bez odpowiedzi jednak pozostawało pytanie:  „czy nieznany mężczyzna nadal przebywa we wnętrzu budynku?”. Strażnicy weszli w końcu do budynku po powiększeniu otworu wejściowego i dokładnie sprawdzili jego wnętrze. Budynek okazał się pusty. Właściciele posesji mogli więc ponownie zamurować wejście do opuszczonego domu.

Z książki interwencji Straży Miejskiej

  • 8 września - zgłoszenie dotyczące braku oświetlenia na ul. Starowiejskiej. Interwencja przekazana Referatowi Utrzymania Dróg - Urząd Miejski Gniezno.
  • 8 września - pojazdy parkujące na drodze rowerowej ul. 3 Maja - patrol udał się na miejsce gdzie pozostawiono zawiadomienia dla kierujących w/w pojazdami.
  • 8 września - chory kotek w jednej z bram przy ul. Cierpięgi. Zwierzę przewieziono do schroniska dla bezdomnych zwierząt przez wyspecjalizowana firmę.
  • 10 września - zgłoszenie dotyczące spożywania alkoholu na Skwerze Lecha. Dwóch mężczyzn ukaranych mandatem karnym.
  • 11 września - na ul. Słowackiego przewrócony znak drogowy D-1 „droga z pierwszeństwem przejazdu”. Patrol Straży Miejskiej przewiózł znak do siedziby SM skąd został zabrany w dniu następnym przez pracownika firmy zajmującej się oznakowaniem ulic na terenie miasta.
Straż Miejska

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Gnieźnianie wciąż śmiecą - dzikie wysypiska nadal problemem Mimo licznych interwencji Straży Miejskiej oraz wykorzystania fotopułapek, niektórzy mieszkańcy Gniezna... Piątek, 23 sierpnia 2019
Powstała lista firm odbierających odpady poprodukcyjne Znana jest już lista ewentualnych odbiorców odpadów poprodukcyjnych od lokalnych przedsiębiorców. Zestawienie... Wtorek, 6 sierpnia 2019
Kolejny pożar sprzętu rolniczego W poniedziałek o godz. 18.15 do Straży Pożarnej wpłynęła informacja o pożarze ścierniska, balotów i... Wtorek, 30 lipca 2019
Wsiadł i odjechał. Kto rozpoznaje sprawcę? Gnieźnieńscy policjanci poszukują sprawcy kradzieży, do której doszło 4 czerwca 2019 roku w sklepie... Wtorek, 30 lipca 2019