moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Galeria handlowa przy nowym osiedlu! Mieszkańcy nie są zadowoleni

Niedziela, 10 maja 2020
  • Galeria handlowa przy nowym osiedlu! Mieszkańcy nie są zadowoleni

Dwa dni temu pisaliśmy o działce przy ul. Poznańskiej w Gnieźnie, którą miasto wystawiło na sprzedaż. Czytelnicy od razu poprosili nas o więcej informacji na ten temat.

Miasto Gniezno wystawiło na sprzedaż działkę o powierzchni 6,9381 hektara przy ul. Poznańskiej. Nieruchomość położona przy ul. Poznańskiej w rejonie ulicy Orzeszkowej usytuowana jest na skraju osiedla, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej, na obszarze miasta o intensywnym zagospodarowaniu mieszkaniowo-usługowym, przy wjeździe zachodnim od strony Poznania.

Nieruchomość znajduje się na terenie objętym aktualnym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego terenu pomiędzy ulicą Poznańska a ulicą Elizy Orzeszkowej. Zgodnie z ustaleniami teren jest przeznaczony pod zabudowę usługową. Cena wywoławcza wynosi 14 664 000,00 zł

W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego działka przeznaczona jest pod tereny rozmieszczenia obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. metrów kwadratowych. Używając prostszej terminologii - najprawdopodobniej powstanie w tym miejscu duża galeria handlowa. Fakt ten nie do końca spodobał się mieszkańcom okolicznych nowych bloków osiedla Nowe Skiereszewo, którzy liczyli na nieco więcej ciszy i spokoju w tej części miasta. Kiedy decydowaliśmy się na kupno mieszkania nikt nie poinformował nas o planowanej galerii handlowej - mówi Pan Jarosław, który na kupno mieszkania zaciągnął kredyt na 30 lat. To bardzo niesprawiedliwe. Mam prawie 40 lat i nie dostanę kredytu na kupno domu lub mieszkania w innej lokalizacji, bo nie mam już takiej zdolności kredytowej. Co mam teraz zrobić? Nie chcę mieć obok dużej galerii handlowej.
 
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(26)

  • 14.05.2020 21:34  Odpowiedz na komentarz

    Kupiłaś sobie mieszkanie na konopnickiej, tylko dlaczego teraz miasto ma robić parking i kanalizę? a najlepiej jeszcze tereny zielone. kupiłaś u dewelopera, to niech ci zrobi :-)

  • 14.05.2020 21:30  Odpowiedz na komentarz

    a sklepy wywołują hałas?

  • 13.05.2020 16:41  Odpowiedz na komentarz

    Luzik, nikt już nie buduje galerii, tym bardziej w małych miastach.
    jest za duże nasycenie i za mały zwrot inwestycji.

  • 13.05.2020 08:34  Odpowiedz na komentarz

    Jeśli bedzie tam galeria to re we lac Ja! W tej części miasta są tylko sklepy spożywcze i to typu sklep polski który jest kiepski i pss który jest reliktem prlu i nikt nigdy lubi tam kupowac. Galeria galeria ale przydałby się jeszcze jakis porządny Lidl

  • 12.05.2020 23:19  Odpowiedz na komentarz

    szkoda, że ci sami mieszkańcy, którzy liczyli na ciszę nie myślą o mieszkańcach domów jednorodzinnych, którzy mieszkają tam od lat i też liczyli na ciszę a nie bloki!

    13.05.2020 16:42

    Bloki wywołują hałas???

  • 12.05.2020 23:18  Odpowiedz na komentarz

    Panie Jarosławie, przecież o tym, że tam ma powstać galeria mówi się już od czasów kowalskiego. Niech pan nie będzie śmieszny :-)

  • 12.05.2020 13:55  Odpowiedz na komentarz

    Miasto, ma się rozwijać .komu się to nie podoba to wylądować na wsi.

  • 12.05.2020 09:51  Odpowiedz na komentarz

    Ktoś zapowiedział temat a Tu Proszę Od razu debata Jak Na Wyborach Prezydenckich :)

  • 11.05.2020 21:24  Odpowiedz na komentarz

    O tym że będzie tam galeria mówiono już 10 lat temu. W necie są nawet wizualizacje. Czemu ludzie są zdziwieni że nagle planuje się tam galerie. Nie trzeba było kupować mieszkania tam jak ktoś chciał mieszkać na wsi...

  • 11.05.2020 21:12  Odpowiedz na komentarz

    Przecież tam od dawna wiadomo że miała powstać galeria. Nawet były już wstępne wizualizacje w 2012. Potem to ucichło, ale przecież miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego się nie zmienił. Tylko, że wątpliwe żeby w tych czasach powstała KOLEJNa galeria W GNIEŹNIE i żeby teraz ktoś chciał kupić tą działkę. Jak na razie mieszkańcy tych bloków nie będą mieć galerii przy bloku. CHOĆ fajnie jakby powstała w Gnieźnie taka prawdziwa GALEria z parkingiem, kilkupoziomowa.

  • 11.05.2020 18:47  Odpowiedz na komentarz

    Ja się cieszę że będzie galeria. W tej okolicy sa tylko sklepy spożywcze . Chcąc KUPIĆ odzież, buty,bieliznę, kosmetyki(nie z biedronki) czy artykuły dla zwierząt trzeba jechać do centrum lub do galerii. A tak wszystko będzie można ZAKUPIĆ w jednym miejscu. Jeszcze kawiarnia lub cukiernia by się przydała

  • 11.05.2020 16:48  Odpowiedz na komentarz

    Chciałbym się odnieść do tekstu, KTÓRy napisal pan o nicku "ja gno"...nie UŻYWA sie SŁów o ktorych znaczeniu nie ma sie pojęcia...no chyba, ze sam ON JEST..mendą a na to Zdecydowanie wygląda.

  • 11.05.2020 15:51  Odpowiedz na komentarz

    OT PELOWSKA WLADZA SPRZEDAJE KRAJ

  • 11.05.2020 11:20  Odpowiedz na komentarz

    Kupuje i robię FERMĘ NOREK i wysypisko a budzikowi powiem ze galerie. Pozdro dla figi

  • Pierd.. le kupuje i robię fermę norek i wysypisko śmieci pozdro dla zuzy

  • 11.05.2020 11:14  Odpowiedz na komentarz

    Obecnie Galeria Handlowa w tym miejscu, bardzo się już przyda. Osiedle "SKIERESZEWO" TAK MOCNO JUŻ się ROZROSŁO, ŻE DZIĘKI TAKIEJ, nowej GALERII "NA MIEJSCU", MIESZKAŃCY TEJ CZęŚCI MIASTA PRZESTANą JEŹDZIĆ Trasą szybkiego ruchu do galerii na Winiarach i ulicą Dalkowską do galerii przy ulicy Witkowskiej. Brawo dla prezydenta za rozsądną decyzję. Ta decyzja przyczyni się do sporego ograniczenia ruchu samochodowego "Trasą zjazdu Gnieźnieńskiego" i do zmniejszenia tłoku w autobusach miejskich. A z tych milionów zarobionych na sprzedaży, może uda się też wcześniej zrobić przejazd na "Dalki"!

  • Chciał mieć spokój to niech domek i na wieś a nie do MIASTA. CO mnie obchodzi jego kredyt że nie dostanie. Jak się nie podoba to mieszkanie z kredytem też można sprzedać .
    W planach zagospodarowania terenu ten od dawna był z przeznaczeniem pod usługi. Galeria to przecież nie ferma norek lub wysypisko smieci, a tory kolejowe temu Panu nie przeszkadzają 500M od bloku ?

  • 11.05.2020 06:08  Odpowiedz na komentarz

    Na 6 hektarach park i płac zabawa ??? Haha plan zagospodarowania był na galerię przed budowa bloków obok więc nie nie wiem w czym problem . Ale spokojnie pod galerią zrobią pewnie jakiś mały plac zabaw ławeczki ;)

  • 10.05.2020 23:49  Odpowiedz na komentarz

    jeszcze się taki nie urodził co by polakowi dogodził. wszyscy by chcieli galerie ale jak najdalej od nich samych czyli gdzie mają stać ? 30 km poza miastem w szczerym polu? tam też będzie źle bo ekologowie zaprotestują że dwa jakieś robaczki nie mają gdzie współżyć....
    o galerii w tym miejscu mówiło się już od wielu wielu lat ...jak jeszcze nawet nikt nie myślał o budowaniu osiedla bloków przy Orzeszkowej. Jak tak to ludzie 3/4 czasu spędzają w galeriach ale jak je budują to źle bo za blisko nich. Ludzie chcecie żyć w mieście to to jest normalne że są galerie, tramwaje, sklepy i gwar wokoło

  • 10.05.2020 22:35  Odpowiedz na komentarz

    ostatnią znacząca działkę sprzedadzą pod markety czy ci ludzie decyzjni chociaż coś myslą???? Może zróbmy park miejski Z PLACEM ZABAW ŁAWECZKAMI SKATEPARKIEM gdzie ludzie będą mogli przyjechać z dziećmi odpocząć od miejskiego zgiełku ????bA TYLKO TO NIE PRZYNIESIE 16 MLN DOCHODU WŁDARZOM A O TO CHODZI A MIESZKAŃCY SĄ POTRZEBNI TYLKO NA WYBORY DO GŁOSOWANIA...

    11.05.2020 11:53

    A pierdzielisz pan ZROBILI świetny biznes i trza sie cieszyć. Parków masz mało kiedy ostatnio byłeś w parku miejskim? jaki park ze spokojem na ruchliwej poznańskiej? skatepark nie jest przypadkiem w jednostce wojskowej mało? ile dzieci JEŹDZI na tych deskach?

  • 10.05.2020 21:27  Odpowiedz na komentarz

    Życie nowobogackie mendy z bloków na kredycie wielkie państwa bo se mieszkania da debet wzięli brawo tylko markety nic więcej nam do życia nie potrzeba

  • 10.05.2020 21:21  Odpowiedz na komentarz

    Ludzie jesteście Chorzy... Co Przeszkadza Galerią Nie Rozumiem Co To Ma wspólnego z Jakiś Hałasem. Nie Przedadzajcie.

  • 10.05.2020 21:15  Odpowiedz na komentarz

    Nie chce byc nie mily ale plan Zagospodarowania Przestrzennego jest dla wszystkiCh do wgladu w URZĘDZIE. Wiec przed zakupem trzeba to sprawdzac. Zreszta juz od DŁUŻSZEGO czasu MÓWIONO o budowie centrum w tym miejscu. Bardziej bym sie obawial o zator drogowy