moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Niebezpieczne zabawy przy ul. Konopnickiej

Sobota, 9 maja 2020
  • Niebezpieczne zabawy przy ul. Konopnickiej

Przy ul. Konopnickiej w Gnieźnie trwa budowa studzienek kanalizacyjnych. Jak informują mieszkańcy, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji składuje materiały potrzebne do budowy na placu przy drodze. Niestety fakt ten wykorzystują dzieci.

Proszę o zwrócenie uwagi zarówno PWiK o być może jakieś zabezpieczenie składowanych studzienek, jak rodzicom dzieci o większy nadzór - napisała do naszej redakcji mieszkanka ul. Konopnickiej. Chodzi o to, że dzieci bawią się na pozostawionych studzienkach - chciałoby się powiedzieć bez opieki dorosłych, jednak na jednym ze zdjęć widać starszą osobę siedzącą tuz obok. Takie zabawy nie należą do bezpiecznych. Warto jednak pochylić się nad jeszcze jedną kwestią. Dzieci mieszkające w pobliżu nie mają placu zabaw. Najbliższy znajduje się na terenie jednostki wojskowej przy ul. Wrzesińskiej.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik

Napisz komentarz

Komentarze(23)

  • 12.05.2020 13:56  Odpowiedz na komentarz

    Ponad 20 lat temu to była jedną z obowiązkowych pozycji, latalo się po kregach, po sadach, dachach, nawet po kanałach deszczowych. Zabawa 1 klasa gimby nie znajo

  • 11.05.2020 22:39  Odpowiedz na komentarz

    Ok 30 lat temu na Ustroniu taki krąg zmiażdżył mojemu koledze głowę. Kilku Chłopców się tam bawiło któryś z kręgów się stoczył on nie zdążył uciec... Miał 11 lat.

  • 10.05.2020 23:19  Odpowiedz na komentarz

    Nie pamieta wół kiedy cielecim był... Zapomnialo sie jak kiedys po trzepalakach dachach sie biegalo... A teraz najlepiej zabronic wszystko dzieciom bo nawet sasiadom przeszkadza placz DZIECKA!!!!

  • Ludzie czy wam juz palma zupełnie odbiła zamiast sie cieszyć ,że dzieci nie siedzą przy komputerze i dobrze się bawią to donosicie ???Większą szkodę robicie tym dzieciom zabraniając zabawy w terenie niż pożytek,niech się bawią dzieciństwo szybko przeminie ,ale tak to jest jak się wprowadzą- nowobagaccy którym wszystko przeszkadza nawet drzewa które rosły kilkadziesiąt lat i nikomu nie wadziły ze starej gwardii a teraz liście zawadzają. Szanumy siebie, sąsiadów ,zieleń i dzieciństwo dzieci tak jak było kiedyś...

  • 10.05.2020 21:22  Odpowiedz na komentarz

    A widze ze chyba najbardziej to ludZi denerwuje ze ludzie kupili se mieszkania ,stac ich to mAja a wy nie macie i serce was.polak to By drugiemu z zazDrosci oczy wydrapał

  • A ta pani co jej się nudzi niech się lepiej zajmie sobą bo też by ją trzeba było opisać jakie orgie odstawia i rozbija cudze małżeństwo bo swoje już Rozbiła i wszyscy wiemy o kogo chodzi

    10.05.2020 21:19

    Szkoda sasiadki od Rozbijanego malzenstwa bo chyba ma ciemne okulary i nic nie widzi

  • 10.05.2020 17:41  Odpowiedz na komentarz

    Wielkie państwo A słoma z butów wystaje 50 parę lat mieszkam w tym rejonie nigdy NIK nikomu złego słowa nie powiedział o donosicielstwie nie wspomnę

  • 10.05.2020 17:38  Odpowiedz na komentarz

    Debile się powprowadzali wielkie państwo A słoma z butów wystaje 50 parę lat mieszkam w tym rejonie nigdy NIK nikomu złego słowa nie powiedział o donosicielstwie nie Wspomnę

  • 10.05.2020 14:10  Odpowiedz na komentarz

    Boisko bylo bo teraz ELiTA za dyche sobie parking dziki URZadzila. Ponadto tam gdzie trawa sa WYSYPANe gruz i PIach.redaktorek szuka sensacji .....tam gdzie jej nie ma

  • Kiedys takie zabawy były czymś normalnym, teraz dzieci nie mają dzieciństwa bo jako rodzice wszyscy są przewrażliwieni, zamknijmy te dzieci pod kloszem. Ehh

  • Wina rodziców, bo źle wychowują dzieci. Należy dziecko wychowywać tak, by było grzeczne, zdyscyplinowane, karne i posłuszne, musi wiedzieć jakich granic nie wolno przekraczać. Jednak liberałowie ze swoim liberalnym wychowaniem zrobili dużo złego, wychowali zamiast normalnych ludzi to pokolenie spaczonych moralnie liberałów i palikotystów. Trzeba przywrócić pewne wartości i zasady wychowywania następnych pokoleń, należy odejść od liberalizmów, bo tylko szkodzą.

  • Nie róbcie już reklamy konopnickiej bo inwestor sie zalamie jak sprzedaz mieszkan spadnie tylko dlatego ze na konopnickiej sasiad sasiadowi wilkiem, siedzi w oknie i wypatruje co sasiad znowu "odwali" za chwile za darmo do tej ELITarnej dzielni nikt nie bedzie chcial sie wprowadzic

  • 10.05.2020 07:32  Odpowiedz na komentarz

    lUDZIE . nIE PAMIĘTACIE JAK SAMI W MŁODOŚCI HARCOWALIŚCIE PO DRZEWACH , WYKOPACH CZY BUDOWACH ? Zgadza się . Są to trochę nie bezpieczne "zabawy". Ale czy jakiś siniak czy guz na czole czegoś tych dzieciaków na przyszłość ni9e nauczy ?

  • 10.05.2020 04:27  Odpowiedz na komentarz

    Kolejna po lisiej norze sensacja.. Żenada i tyle. Nie ma ciekawszych tematów do pisania.

  • 09.05.2020 23:53  Odpowiedz na komentarz

    Przecież plac zabaw jest jakieś 100 metrów dalej na blokach przy witkowskiej. I na konopnickiej mają boisko - oczywiście może ładnie nie wygląda, ale dzieciakom to raczej w zabawie nie powinno przeszkadzać

  • Kiedyś to była fajna ulica, świetni ludzie, cudowne dzieciństwo, a teraz - jedna wielka żenada.

  • 09.05.2020 21:03  Odpowiedz na komentarz

    A gdzie rodzice tych dzieci? Jedna tragedia z kacperkiem a tu nastepne sie szykują

  • 09.05.2020 21:02  Odpowiedz na komentarz

    Ale mamy ORMo KONOPNICKIE:-) Wszystko widzą ale u siebie nic!!!!

  • Mieszkanko!!! ulicy Marii Konopnickiej !!.Zajmij się swoim życiem rodzinnym a nie wsadzaj nosa w cudze sparwy !!!tak dla przypomnienia nie wolno fotografować bez pozwolenia -ty jesteś też wielokrotnie sfotografowana w dwu znacznych sYtuacjach i nikt narazie tego nie publikuje

  • 09.05.2020 17:13  Odpowiedz na komentarz

    A czy ten sygnalista sam nie potrafi zadzwonić na policję albo do straży miejskiej że widzi niebezpieczne sytuacje??? PEWNie pani z wózkiem zajęła całą ławkę i dlatego.

  • 09.05.2020 15:17  Odpowiedz na komentarz

    po to sie mieszkancy dwoch blokow odgrodzili, to niech swoje dzieciaki pilnuja i nie wypuszczaja albo kary!!!!!!!!!!!!

  • Ale z tego co pamiętam to dzieci poniżej 13 roku życia nie mogą samotnie się poruszać? A po drugie to na że widać dorosła osobę, która siedzi i obserwuje swoje pociechy więc na własne ryzyko pozwala im na to

PODOBNE TEMATY
Informacja o kąpieliskach na terenie powiatu gnieźnieńskiego Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje, iż na terenie miasta Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego... Poniedziałek, 1 czerwca 2020
Apel Rady Miasta Gniezna w sprawie bezpieczeństwa na drogach My, Radni Rady Miasta Gniezna, zwracamy się z apelem do Marszałka Województwa Wielkopolskiego o podjęcie... Piątek, 29 maja 2020
Dodatkowe środki miejskie na kulturę w internecie W związku z epidemią koronawirusa od wielu tygodni odwoływane są imprezy kulturalne na terenie całej... Piątek, 29 maja 2020
Ponowne uruchomienie opłat w strefie płatnego parkowania Od 25 maja rusza ponownie pobór opłat w strefie płatnego parkowania. Dotyczy to również miejskich parkingów,... Piątek, 22 maja 2020