moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Mieszkańcy ignorują zakaz wstępu na cmentarze

Sobota, 4 kwietnia 2020
  • Mieszkańcy ignorują zakaz wstępu na cmentarze

Wielu mieszkańców zupełnie ignoruje zakaz wstępu na cmentarze wprowadzony z powodu koronawirusa. Chociaż przy każdym wejściu wisi odpowiednia informacja i zazwyczaj osoby wchodzące ją czytają, nie stosują się do podanych zaleceń.

Kontrole Policji i Straży Miejskiej mają objąć także cmentarze, na których w sobotę zaroiło się od ludzi. Chociaż Święta Wielkiej Nocy zbliżają się wielkimi krokami, jedną z ostatnich rzeczy, o które powinniśmy się martwić jest sprzątanie i dbanie o nagrobki bliskich. Funkcjonariusze w ciągu najbliższych dni mają prowadzić wzmożone patrolu na i przy nekropoliach. Można się spodziewać, że posypią się mandaty. W sobotę przy cmentarzu Św. Krzyża w Gnieźnie samochody były zaparkowane nawet w miejscach do tego niedozwolonych, ponieważ na parkingach brakowało wolnych stanowisk.

Także przy większości przycmentarnych punktów, w których można kupić znicze i kwiaty nie są przestrzegane zasady zachowania odległości oraz liczby osób. Dziwi to tym bardziej, że na cmentarze wybierają się głównie osoby starsze, dla których koronawirus jest najbardziej niebezpieczny.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(45)

  • 2 m odległości zakaz na cmentarz a co robi pis z premierem na czele na cmentarzu w 10rocznicę gdzie dla nich mandaty chyba że mają zawarty pakt z diabłem ładna mi sprawiedliwość

  • 10.04.2020 09:32  Odpowiedz na komentarz

    PRZECZYTAŁEM TE KOMENTARZE I POWIEM WAM JEDNO GNIEZNO TO WIOCHA, A WY TO BURAKI!!!
    WSZĘDZIE PEŁNO IDIOTÓW, ALE CO SIĘ SPODZIWAĆ JAK W TYM MIEŚCIE RZĄDZI DWÓCH PO I SLD ŻYDÓW!!!, których sami wybraliście!!!

    11.04.2020 00:49

    @POLI > rzadko są tutaj tak trafne komentarze o tym zasitwionym miasteczku !!! Pozdrawiam i życzę Zdrowych Świąt,bo nie daj Boże zachorować w tym szambie a jeszcze do tego gdyby wiedzieli,że masz patriotyczne poglądy!!!!!!!! Tylko jest 1-największy problem > NIE MA KOGO WYBRAĆ W TYM BAGIENKU !!! NIE MA NAWET ZALĄŻKA NA POWSTANIE ODDZIAŁU KONFEDERACJI !!!

    10.04.2020 17:04

    i takiego rasiste i nazi ja ty to my tu nie potrzebujemy ...

  • 08.04.2020 11:56  Odpowiedz na komentarz

    co do narażania się za nas. To JeszcZe zapomniałem o narażających się dla nas : sprzedawczyniach, dozorcach, sprzątaczkach myjących nasze klatki schodowe, o pracownikach wywożących nasze śmieci i pracowniach Pogotowia Ratunkowego i.t.d.

  • 08.04.2020 07:34  Odpowiedz na komentarz

    Zakaz wstępu do lasów Też w obecnym czasie ma sens. Bo jest bardzo sucho. O pożar nie trudno. Na Ukrainie już płona lasy !!!!. Czy chcemy tego samego w Polsce ? Mało mamy problemów z wirusem ? chcecie jeszcze narażać strażaków? Nie wystarczy , ze narażają się dla nas: .... lekarze, pielęgniarki, salowe, policjanci , transportowcy i.t.d

    08.04.2020 23:20

    W kraju zakaz a w Mikołajewicach przy stawach z trzcinami dziś palili gałęzie ogień i dym widoczny na 2 kilometry susza w całym kraju a młotki bawią się ogniem i proszą o tragedię ...

  • 08.04.2020 07:27  Odpowiedz na komentarz

    bASIU !! Ludzie pójdą na cmentarz i od razu zechce im się podlewać roślinki bo jest strasznie sucho. Jak pójdą po wodę, to dotkną mokrego kranu. A na tym mokrym kranie mogą być już wirusy pozostawione przez poprzednika. I co ? zarazisz się czy nie ? wiesz już o co chodzi ?

  • 08.04.2020 07:21  Odpowiedz na komentarz

    sTACH. schowaj SOBIE TĄ KONSTYTUCJĘ DO DU....Y. a WŁĄCZ ROZSĄDEK I MYŚLENIE ! Konstytucja nigdy nie opisze wszystkich przypadków naszego życia . Nigdy !!!! Jesteś człowiekiem ? Jesteś !! Więc człowieku MYŚL !!!

  • 08.04.2020 07:15  Odpowiedz na komentarz

    Bożenko !! To nie PiS zabrania tylko rozsądek !!! Jeżeli ktokolwiek ma już wirusa to pod żadnym pozorem nie może siĘ oN rozprzestrzenić !! Jeżeli Ty go masz to w ciągu dwóch tygodni ten wirus ma obumrzeć na Tobie i Twojej rodzinie ! Ale tobie ani Twojej ro0dzinie nie wolno tego wirusa nikomu przekazać !! A jeżeli przechodząc przez bramę cmentarza, nawet przez przypadek mówiąc cokolwiek TO ten wirus przeleci z kropelkami z Twoich ust na osobę przechodzącą obok ( NA PRZYKŁAD NA JEJ RĘCE) to ta osoba zawiezie tego wirusa w kolejne środowisko na drugim końcu Gniezna. POJMUJESZ?

  • 07.04.2020 21:41  Odpowiedz na komentarz

    Nie dlugo to nie bedziemy mogli odychac bo bedzie Zakaz tylko w maseczkach wszystko byle zeby wybory sie odbyly idioci a nie Polacy nie idzcie na wybory korona time zatakuje

  • 07.04.2020 20:56  Odpowiedz na komentarz

    no to juz przegieli na maxa ...ja mam nie isc do mamy w swieta na grob bo pis zabrania ??niech zabronia całemu pisowi a o demnie won ..nie zaplace mandatu bo mam 1100 zł emerytury wiec niech mnie zamkna zgodnie z przekroczeniem rzadowych zakazow

    07.04.2020 23:13

    Nie przyjmować żadnych mandatów - niech kierują sprawę do sądu i mandat jako bezprawny będzie anulowany a koszty sądowe umorzone. Wydawało się,że gorzej nie może być niż za mafii PO z PSL a tu teraz mamy tak,że traktują nas jak goje,bo ich koszerni krewni wojują z Chinami.

  • Taki zakaz nie istnieje. Heat to nadinterpretacja przepisów które zresztą sa przy obecnej sytuacji NIEZGODNE z konstytucją

    07.04.2020 14:45

    Zgadza się . Są niezgodne z konstytucją , ale nie zabraniają ci wylizać deski w szalecie miejskim .

  • 06.04.2020 16:02  Odpowiedz na komentarz

    A gdzie jest napisane że nie można wchodzic na cmentarz, to JUŻ przesada.

  • 06.04.2020 15:54  Odpowiedz na komentarz

    LePiej niech te osoby które nie rozumią co nam grozi wyjadą do Włoch lub do hiszpani

  • 06.04.2020 08:00  Odpowiedz na komentarz

    Tego nie rozumie, co może się stać na cmentarzu jeżeli tam człowiek od człowieka jest więcej metrów od siebie, aniżeli nakaz mówi. Nikt na cmentarz nie przebywa godzinami. Troszkę logiki!

    06.04.2020 16:03

    Jestem za nie zamykaniem cmentarz

  • 05.04.2020 21:28  Odpowiedz na komentarz

    Nie mają prawa , chyba ,że będzie stan wyjątkowy.

  • Moze te osoby wybieraja sobie juz miejace na cmentarzu! Ludzie opamietajcie sie!! Brak mi slow na glupote ludzką

  • 05.04.2020 19:53  Odpowiedz na komentarz

    NIE ma zakazu wejscia na cmentarze! Przynajmniej narazie, nie wiem kto pracuje w tej redakcji że nie potrafia sprawdzic informacji... -,-

  • To już nie ograniczenia, to zniewolenie i odbieranie wolności

  • 05.04.2020 19:41  Odpowiedz na komentarz

    A co? Zmarli się zaraźą?

  • 05.04.2020 19:39  Odpowiedz na komentarz

    Właśnie przeczytałam w internecie że cmentarz nie jest miejscem na rozrywkę. a tam jest zakaz wchodzenia. Urzędnicy zinterpretowali zbyt gorliwie przepisy. Zakazy mogą być ale przed samymi świętami

  • 05.04.2020 17:36  Odpowiedz na komentarz

    Kto obcinał te drzewa to rozumu za dużo nie posiada ,gdzie jest inspektor od ochrony środowiska????Przycięcie a właściwie obcięcie w połowie to jest pewna śmierć tegoż drzewa wiadomo ,że ono już nie odrośnie. Panie Bukowski może pan zrobi artykuł i zapyta w/w o takie przycinanie drzew czemu to służy i kto o tym decycuje?????

    08.04.2020 01:13

    Na wszytkich cmentzrzach w polsce są drzewa i jakoś to nikomu nie przeszkadza jest cień i człowiekczuje taki naturalny spokój wytnijmy wszystkie i zróbmy patelnie z cmentarza. Ten kto zarządza takie przycinanie ma taki kręgłosłup moralny jak teraz wyglądają te drzewa.

    05.04.2020 23:49

    Ludziom nigdy nie dogodzisz. NIgdy!
    Były drzewa, przyszła wichura (w 2017, czy jakakolwiek inna mniejsza), zniszczyło nagrobki -źle, czemu nie wycinają drzew, trumny wyskoczyły z korzeniami, kto tego pilnuje!
    drzewa wycinają - żle, gdzie ochrona środowiska, kto tak nakazał...co nie zrobisz to zawsze będzie źle.

    05.04.2020 21:16

    Witam.z Tego Co Sie orientuje to Drzewa Na Cmentarzach Mają Być Wycięte WSZYSTKIE.Jest To Skutek Wichury z 2017 Czy 2018r

  • 05.04.2020 17:13  Odpowiedz na komentarz

    Jestem ciekaw na jakiej podstawie policja ma wystawiać mandaty? Rząd nie wprowadził zakazu przebywania na terenie cmentarzy. rzecznik rządu Piotr Müller potwierdza, że rozporządzenie premiera Mateusza Morawieckiego dotyczące ograniczeń w trakcie stanu epidemii nie wymaga zamykania cmentarzy dla odwiedzających. więc jeżeli ktoś dostanie od policji mandat, to na ich oczach może go podrzeć i wyrzucić. https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/koronawirus/koronawirus-w-polsce-czy-mo%c5%bcna-i%c5%9b%c4%87-na-cmentarz-odpowiadamy/ar-BB12bMRB?ocid=mailsignout

    05.04.2020 21:06

    Idioci tacy jak ty tylko mieszja w glowach.... Taki zakaz jest aby ochronić nas prEd zarażenia a nie jakiea WIDZI-MISIE..

  • 05.04.2020 15:51  Odpowiedz na komentarz

    cmentarz jest miejscem świętym, czczonym przez wielu wyznawców, a dla CHRZEŚCIJAN szczególnym miejscem kultu religijnego. nie ma takich przepisów aby zabroniono mi pójść i pomodlić się nad grobem ZMARŁEGO męża - modlitwa jest traktowana jako kult RELIGIJNY. Co innego jeśli ktoś idzie tylko zapalić znicz.

  • 05.04.2020 08:50  Odpowiedz na komentarz

    A jak ludzie wybierają się po zakupy Winiary -Biedronka i sie stoi 40 minut w kolejce to jest ok!!!!!Na targ na świeżym powietrzu też można.A na cmentarz nie!!!!!Może lepiej ustalić co możemy robić.Bo narazie jest więcej zakazów!!Mamy przestrzegać skupisk! no przy jednym grobie nie stoi 10 osób. tylko jedna max dwie śmiech zaraz kwiaciary też przestana zarabiać.My narażamy się 10 razy więcej stojąc w kolejkach w sklepie poczta bank niż cmentarz.

  • 05.04.2020 07:25  Odpowiedz na komentarz

    A ja wam mówię, że każdy ma prawo do swobodnego przemieszczania się zgodnie z konstytucją RP. Jeśli rząd wprowadzi stan wojenny ( po cichu się mówi, że już jest) bądź klęska żywiołową to wtedy musimy się chować. Pandemia to tylko biała flaga. Ludzie módlcie się bo ta Wielkanoc może być ostatnia w naszym życiu

  • 05.04.2020 07:18  Odpowiedz na komentarz

    Jestem zdania że każdy ma prawo zapalić znicz świąteczny na grobie bliskich osób,owszem powinny stać patrole i pilnować aby nie było zgromadzenia na cmentarzach ! Wejsc polozyc znicz pomodlic sie i wyjsc jak najszubciej zeby inni mogli zrobic to samo ! Każdy katolik wie,że ważne jest zapalić znicz podczas świat Wielkanocnych jak również Bożego Narodzenia!

  • 05.04.2020 01:41  Odpowiedz na komentarz

    Za alkoshopy w Gnieźnie się weźcie lepiej ruch jak nie wiem

  • 05.04.2020 00:56  Odpowiedz na komentarz

    Zakazali ludziom wstępu do lasu i na drogi polne to chodzą na cmentarze poodychać świezym powietrzem...

  • 04.04.2020 23:45  Odpowiedz na komentarz

    Rzecznik policji wielkopolskiej wyraźnie mówi,że nie ma zakazu chodzenia na cmentarz,trzeba zachować środki ostrożności takie same jak idąc do sklepu czy kościoła. Nie idę do kościoła bo miejsca zabraknie i nikt nie zabroni mi pomodlić się na cmentarzu nad grobem bliskich. Bzdrura ten artykuł panie bukowski,kto na policji czy w straży powiedział panu,że będą mandaty. Tam nikt z panem nie gada,bo kłamiesz pan jak z nut.

    10.04.2020 13:55

    Na policji powiedzieli ze nie ma zakazu wiem bo dzwonilam na komende!

  • Głupota ludzka nie zna granic...czy ważne jest w tej chwili czy płyta nagrobna będzie czysta i czy będą tam KWIATKI ...zmarłemu jest wszystko jedno a za jego duszę można pomodlić się w domu...

    10.04.2020 17:07

    powiedz to zwyklemu poslowi kaczynskiemu ktory dzisiaj z kolesiami szala na cmentarzu

  • 04.04.2020 21:41  Odpowiedz na komentarz

    Nie ma przepisu nakazującego zamykanie cmentarza. Tak komentuje rzecznik rządu. Wiec nie może być mandatów z tego powodu

    05.04.2020 14:02

    Wlepiać mandaty bezprawnie i tak o podstawę prawną motłochy nie pytają!

    05.04.2020 01:40

    Ale z domu można wyjść tylko z powodu niezbędnej potrzeby, a kwiatki na cmentarzu raczej do takiej nie naleza

PODOBNE TEMATY
16-latek pobity przez grupę mężczyzn! Sportowiec musiał przerwać treningi We wtorek, 28 kwietnia, ok. godz. 17.00 na ul. Zamiejskiej w Gnieźnie doszło do pobicia 16-letniego... Wtorek, 5 maja 2020
Pracowity weekend Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego Okres długiego weekendu był czasem intensywnej pracy patroli z Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.... Wtorek, 5 maja 2020
Dzielnicowy z Czerniejewa realizuje zadanie priorytetowe Dzielnicowy rejonu nr I gmina Czerniejewo informuje o wdrożeniu "Planu Działania Priorytetowego" w miejscowości... Wtorek, 5 maja 2020
Policjanci przechwycili 85 gramów amfetaminy. Podejrzany już usłyszał zarzuty Policjanci z Kłecka i z Gniezna zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu gnieźnieńskiego, podejrzewanego... Wtorek, 5 maja 2020