moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Za złamanie kwarantanny zapłacą 5 tysięcy złotych

Poniedziałek, 23 marca 2020
 • Za złamanie kwarantanny zapłacą 5 tysięcy złotych

Karę administracyjną w wysokości 5 000 tysięcy złotych nałożył Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie na kobiety, które w dniu 15 marca br. złamały obowiązek kwarantanny.

Obecnie 99 osób podlega kwarantannie w powiecie gnieźnieńskim, to suma osób skierowanych przez miejscowy Sanepid i które są na kwarantannie domowej po powrocie z zagranicy.

Niestety jak już informowaliśmy nie wszyscy przebywający w odosobnieniu stosują się do wytycznych Sanepidu. W dniu 15 marca br. policjanci pojechali skontrolować kobiety, niestety nie zastali ich w domu. Okazało się, że wraz z innymi osobami znajdowały się 200 metrów dalej. Gdy zobaczyły radiowóz wróciły do domu. Policjanci poinformowali je o konieczności przestrzegania kwarantanny.

Za przebywanie poza domem Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie nałożył na nie karę administracyjną w wysokości 5 000 złotych. Wczoraj (22 marca br.) policjanci asystowali SanepidowiI podczas dostarczania decyzji kobietom, które złamały obowiązek kwarantanny.

Okazało się, że 20 marca br. kobiety również złamały ten zakaz udając się z psem do weterynarza. Policjanci również o tym fakcie powiadomili Powiatowego Inspektora Sanitarnego.
źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(5)

 • 24.03.2020 17:28  Odpowiedz na komentarz

  Stać je na to...
  cyganki z witkowa nie przejmują się takimi drobniakami :(........

 • bezmyślność i jeszcze raz bezmyślność takie osoby zamknąć w odosobnieniu za ich pieniądze

 • 24.03.2020 01:05  Odpowiedz na komentarz

  Z pieskiem do weterynarza, bo chory, same może posiały wirusa i u weterynarza i po drodze, zero odpowiedzialności
  Ponoć człowiek uczy się na błędach, raz już dostały mandat, nic sobie z tego nie zrobiły, ile razy te baby wylezą jeszcze?
  Policja powinna mieć je na uwadze i wlepiać mandaty

 • 23.03.2020 14:22  Odpowiedz na komentarz

  To teraz po 30 tys

 • I należy im się teraz po 30 tyś. zł. tak trzymać.

PODOBNE TEMATY
Kolejny pożar na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie Dzisiaj o godz. 16.20 do Straży Pożarnej wpłynęła informacja o pożarze przyczepy kempingowej na terenie... Czwartek, 25 czerwca 2020
16-latek pobity przez grupę mężczyzn! Sportowiec musiał przerwać treningi We wtorek, 28 kwietnia, ok. godz. 17.00 na ul. Zamiejskiej w Gnieźnie doszło do pobicia 16-letniego... Wtorek, 5 maja 2020
Pracowity weekend Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego Okres długiego weekendu był czasem intensywnej pracy patroli z Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.... Wtorek, 5 maja 2020
Dzielnicowy z Czerniejewa realizuje zadanie priorytetowe Dzielnicowy rejonu nr I gmina Czerniejewo informuje o wdrożeniu "Planu Działania Priorytetowego" w miejscowości... Wtorek, 5 maja 2020