Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Duży pożar trzcin na Kustodii

Niedziela, 22 marca 2020
  • Duży pożar trzcin na Kustodii

Dzisiaj w godzinach popołudniowych strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy i trzcin na os. Kustodia w Gnieźnie. Na miejsce wysłano zastępy z Gniezna i Zdziechowy.

Już w trakcie dojazdu na miejsce strażacy z daleka widzieli kłęby dymu unoszące się nad Kustodią. Ogień był wzmagany przez silny wiatr. Niestety spaleniu uległ spory obszar trzcin, w których gniazda miały liczne ptaki. Strażacy starali się jak najbardziej ograniczyć straty, jednak teren nie był dostępny dla ciężkich wozów. Gaszenie trwało kilka godzin.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik, OSP Zdziechowa, Rafał Mikuła

Napisz komentarz

Komentarze(11)

  • 25.03.2020 01:00  Odpowiedz na komentarz

    Ciekawe czy znajdą podpalacza ,czy chociaż zaczną go szukać????

    27.03.2020 21:29

    A kto ma szukać jak policja ma wywalone na takie sprawy a straż chyba nawet nie może nałożyć mandatu na podpalacza więc nic z tego nie wyjdzie a swoją drogą ciekawe czy redaktor napisze jak się kończą dla podpalaczy rowów ściernisk czy nieużytków jaka jest kara za takie coś????

  • 24.03.2020 20:20  Odpowiedz na komentarz

    Temu co to podpalił też coś podobnego się powinno spalić.oko za oko.tylko taka kara jest sprawiedliwa.

  • 24.03.2020 20:01  Odpowiedz na komentarz

    Na FOTO nr 16 jest UL.Biskupinska a PO Prawej sa OBIEKTY Orlika i Sp12

  • 23.03.2020 16:34  Odpowiedz na komentarz

    Jaki tor rowerowy ten teren od x czasu sie nie zmienił takie bzdury ludzie wypisuja

    23.03.2020 20:05

    a ZOBACZYŁEŚ ZDJĘCIE nr 16? bo na moje to tez twierdze że tor do speed rowera

  • 23.03.2020 10:39  Odpowiedz na komentarz

    Jak się uda dorwać to dowalić ile tylko można !!!

    24.03.2020 22:51

    Nie uda, bo nikt nie będzie się tym zajmował. Łatwiej stanąć w krzakach i nastrzelac parę mandatów.

  • 23.03.2020 07:17  Odpowiedz na komentarz

    na 16 tym zdjęciu "GALERII" PIĘKNIE WIDAĆ MINI TOR DO SPEEDROWERA. dO KOGO ON NALEŻY, ILE KOSZTOWAŁA JEGO BUDOWA ? nASI MALI ŻUŻLOWCY CHĘTNIE NA NIM JEŻDŻĄ ?

  • DROGA POŻAROWA powinna przebiegać również przez teren ogródków działkowych. Dlaczego nie przebiega powinni odpowiedzieć urzędnicy miejscy zatwierdzający plany działek rekreacyjnych na którym nie było wyznaczonej takiej drogi.

  • 22.03.2020 23:42  Odpowiedz na komentarz

    Za takie wypalanie trzcin rowów nieużytków powinny być nakładane kary po 5000 tyś zł a nie 50 zł lub upomnienie,wszyscy wdychamy smog i ci podpalacze trują nas celowo a dodatkowo niszczą świadoie przyrodę

PODOBNE TEMATY
Mieszkańcy ignorują zakaz wstępu na cmentarze Wielu mieszkańców zupełnie ignoruje zakaz wstępu na cmentarze wprowadzony z powodu koronawirusa. Chociaż... Sobota, 4 kwietnia 2020
Pacjent z raną brzucha zgłosił się do przychodni w Trzemesznie! Miał objawy sugerujące zakażenie koronawirusem! Dzisiaj ok. godz. 12.00 do przychodni Luxmed w Trzemesznie zgłosił się 45-letni mężczyzna, mieszkaniec... Czwartek, 2 kwietnia 2020
Pierwsze mandaty za łamanie nowych przepisów Policjanci wystawili pierwsze mandaty osobom, który nie stosowały się do nowych przepisów dotyczących... Środa, 1 kwietnia 2020
Uwaga! Utrudnienia w ruchu na ul. Żwirki i Wigury w Gnieźnie Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie informuje o utrudnieniach w ruchu drogowym dla kierowców, które... Środa, 1 kwietnia 2020