moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Komunikat Starosty Gnieźnieńskiego ws. zmiany w organizacji pracy Urzędu

Piątek, 13 marca 2020
  • Komunikat Starosty Gnieźnieńskiego ws. zmiany w organizacji pracy Urzędu

W związku z panującą sytuacją w kraju, Starosta Gnieźnieński z dniem 16 marca 2020 r. wprowadza ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu się klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Od poniedziałku  uruchomione zostaną dyżury pracowników, którzy będą weryfikowali konieczność wejścia klienta. Jeśli takiej konieczności w ich ocenie nie będzie, nastąpi odbiór i przekazanie dokumentów do odpowiedniego wydziału. Dyżur prowadzony będzie na parterze w holu głównym budynku Starostwa.

Ponadto decyzją Starosty oraz Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego klienci Wydziału Komunikacji, Transportu i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego nie będą obsługiwani, a klienci Wydziału Geodezji nie będą obsługiwani osobiście. Obsługa zgłoszeń prac geodezyjnych może być realizowana poprzez platformę e-portal pod adresem: https://e-portal.geodezjagniezno.pl.

Ograniczenie pracy Starostwa obowiązywać będzie do dnia 27 marca 2020r.

Ze względu na zawieszenie przyjmowania wniosków o rejestrację pojazdów informuję, iż obecna sytuacja epidemiologiczna powinna być traktowana jako siła wyższa w rozumieniu przepisów KPA. Tym samym wyłącza ona karanie z tytułu naruszenia art. 14 mb Prawa o ruchu drogowym, jeśli miało ono związek z sytuacją epidemiologiczną.

Informuję również, że w dniach od 16 do 27 marca br. nie będzie możliwości złożenia wniosku o wydanie dokumentu paszportowego w Terenowym Punkcie Paszportowym, natomiast odbiór paszportu odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach.

Ponieważ w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie realizowana jest nieodpłatna pomoc prawna, zasadnym jest zawieszenie udzielania porad osobiście, które będą udzielane przez telefon i/lub z wykorzystaniem poczty elektronicznej. Szczegółowe informacje dot. organizacji nieodpłatnej pomocy prawnej opublikowane zostaną wkrótce na stronie internetowej Starostwa.

Zachęcamy do korzystania z usług Urzędu w postaci elektronicznej i telefonicznie. Pod tym linkiem: http://www.powiat-gniezno.pl/pl/kontakt znajdą Państwo numery telefonów oraz adresy mailowe do wydziałów.

Wprowadzone zmiany wpisują się w prowadzoną politykę profilaktyki przeciwwirusowej, której kluczowym elementem jest odpowiedzialność obywatelska, a najskuteczniejszą metodą przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa odosobnienie oraz unikanie skupisk ludzkich. Wszystkie te działania są podyktowane troską o zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców jak również pracowników Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.
 

Napisz komentarz

Komentarze(1)

  • 15.03.2020 12:26  Odpowiedz na komentarz

    Witamy panie prezydencie.panska silna wiara w lepsze jutro czyni cuda ,JAK BYLO I JEST TO WIDAC GOLYM OKIEM I tak trzymac.DUZO ZDROWIA DLA PANA I WSZYSTKICH

PODOBNE TEMATY
Powiat inwestuje w drogi Pomimo trudnej sytuacji finansowej Powiat Gnieźnieński nie rezygnuje z inwestycji drogowych realizowanych... Wtorek, 2 czerwca 2020
W Centrum Kultury eSTeDe trwają prace budowlane Realizacja inwestycji "Zwiększenie atrakcyjności instytucji kultury powiatu gnieźnieńskiego Centrum... Wtorek, 26 maja 2020
Wydział Komunikacji, Transportu i Bezpieczeństwa Drogowego otwarty na bezpośrednią obsługę klienta Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego, Starosta Gnieźnieński informuje o... Piątek, 15 maja 2020
Zbierają nakrętki dla niepełnosprawnej córki. Przeszkadzają one sąsiadowi Stefania Kuczma jest mamą Kornelki, dla której w wielu miejscowościach i instytucjach na terenie powiatu... Czwartek, 14 maja 2020