moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Szkoły, przedszkola, żłobek, hale sportowe, basen i instytucje kultury zamknięte z powodu koronawirusa

Środa, 11 marca 2020
  • Szkoły, przedszkola, żłobek, hale sportowe, basen i instytucje kultury zamknięte z powodu koronawirusa

Działania podejmowane przez Miasto Gniezno oraz Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, tematem środowego briefingu z udziałem Prezydenta Miasta oraz Starosty Powiatu Gnieźnieńskiego.

Łączy nas wspólna troska o dobro mieszkańców, a ich zdrowie jest dla nas wartością nadrzędną. Dlatego też, mimo, iż sytuacja w kraju jest poważna, apelujemy o zachowanie spokoju i zdrowego rozsądku, w tym przede wszystkim podstawowych zasad higieny - mówił Prezydent Tomasz Budasz.

Jak pokazują przykłady europejskie, w wielu przypadkach zabrało działań profilaktycznych. W ślad za decyzją organów władz centralnych, zawieszone zostają zajęcia w placówkach oświatowych. W żłobku od 12 do 25 marca, natomiast w szkołach i przedszkolach na terenie całego Miasta od 16 do 25 marca.

Jednocześnie, Prezydent wydał decyzje o odwołaniu wszelkich imprez masowych zaplanowanych do końca marca oraz zawiesił wszystkie imprezy miejskie. Prezydent Tomasz Budasz zwrócił się również do Sanepidu i Wojewody o wydanie rekomendacji dla pozostałych imprez odbywających się na terenie Miasta, a organizowanych przez prywatne instytucje.

Prezydent Miasta Gniezna podjął również decyzję o natychmiastowym zamknięciu od czwartku, 12 marca wszystkich instytucji   sportu   i   kultury   podległych   Urzędowi   Miejskiemu.    Do instytucji tych należą: Miejski Ośrodek Kultury (w tym Stary Ratusz), wszystkie filie Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, basen, hale sportowe, a także Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne. Nieczynny będzie również Gnieźnieński Klub Seniora. Instytucje te zamknięte będą do 25 marca.

Szczególnie narażoną grupą są seniorzy, stąd prośba o pomoc osobom starszym, okazanie im zainteresowania, ale też nie narażania na niebezpieczeństwo. Bądźmy ostrożni, ale też rozważni. Unikajmy skupisk ludzi, reagujmy na niepokojące objawy, nie lekceważmy symptomów - apeluje Prezydent Gniezna. 

Mając na względzie dynamikę sytuacji spowodowanej rozprzestrzeniającym się koronawirusem, Prezydent Miasta Gniezna oraz Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego monitorują ją na bieżąco, a o wszelkich decyzjach będą informowali opinię publiczną.  Należy się spodziewać kolejnych komunikatów w tej sprawie.
 
tekst: Informacja prasowa
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(9)

PODOBNE TEMATY
Rafał Trzaskowski odwiedzi Gniezno We wtorek, 7 lipca, o godz. 16.00 na gnieźnieńskim Rynku odbędzie się spotkanie kandydata na Prezydenta... Poniedziałek, 6 lipca 2020
Kolejny gnieźnianin świętował setne urodziny Jubileusz 100. urodzin obchodził 1 lipca jeden z gnieźnian - przedstawiciel znanej, rzemieślniczej rodziny,... Niedziela, 5 lipca 2020
MPK Gniezno wsparło #gaszynchallenge MPK Gniezno włączyło się do akcji #gaszynchallenge i wsparło zbiórkę dla Szymka. Zobaczcie nagranie... Poniedziałek, 29 czerwca 2020
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu potwierdził zasadność kryterium szczepionkowego Na mocy przyjętej w grudniu 2019 roku uchwały Rady Miasta Gniezna, jednym z kryteriów, na podstawie... Poniedziałek, 29 czerwca 2020