Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Rada Gminy Niechanowo odwołana!

Niedziela, 8 marca 2020
  • Rada Gminy Niechanowo odwołana!

W niedzielę mieszkańcy Gminy Niechanowo poszli do urn wyborczych, aby zagłosować w referendum odnośnie odwołania Rady Gminy. Już wiadomo, że jest to drugi przypadek w Polsce, kiedy radni zostali odwołani. Wynik był miażdżący dla obecnych samorządowców.

Do urn wyborczych poszło ponad 2 200 mieszkańców „różanej gminy”. Za odwołaniem rady głosowało ponad 2 000 osób. Tym samym radni rozstaną się z piastowanymi funkcjami.
 
Aby referendum było ważne do głosowania musiało przystąpić 1 440 osób.
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(52)

  • 11.03.2020 17:03  Odpowiedz na komentarz

    Tyle zrobili dla gminy ... Się okaże ile zataili i ile przekrętów zrobili. Za byłego wójta tylko same długi zostały nie ład i ogólnie syf ! Wszystko w końcu wyjdzie ! Brawo mieszkańcy ?? panie wójcie trzymamy kciuki ??

  • 10.03.2020 07:46  Odpowiedz na komentarz

    A gdzie są teraz te wszystkie paniusie danusie i kamilusie z niechanowskiego forum tak pięknie krytykującego obecnego wójta,czyżby łzy przelwały po referendum/

    11.03.2020 10:13

    Pewnie piszą na karteczkach swoje żale

  • 09.03.2020 21:22  Odpowiedz na komentarz

    Ciekawe, ze tak nie komentujecie na FB. MYSLICIe ze tu jesteście anonimowi? Średnio ROZgarniety użytkownik KOMPUTERa sprawdzi po IP z jakich adresów PISZecie.
    I pracownicy gminy (niektórzy), i adresy idą z JARZABKOWA, mógłbym wymieniać bez końca....

    11.03.2020 14:00

    Ciekawe ile obraźliwych i kłamliwych komentarzy w kierunku do radnych poszło z Żelazkowa

  • 09.03.2020 17:20  Odpowiedz na komentarz

    Widać jak popychle obecnych komuszków wyją...

  • 09.03.2020 15:06  Odpowiedz na komentarz

    INICJATORZY REFERENDUM... BANDA WIESNIAKÓW

  • 09.03.2020 15:05  Odpowiedz na komentarz

    powiem wam tak... wstyd mi ze jestem z niechanowa, wsytd mi jak patrze na ta wies... wiecie kogo dopuszczacie do wladzy? terenie B., A TERENIA BARDZIEJ NADAJE SIE DO SPRZĄTANIU TEJ KUPY GNOJU CO LEZY NA JEJ DZIALCE NA WJEZDZIE DO NIECHANOWA NIZ DO RZADZENIA! CALE JEJ OBEJSCIE SWIADCZY JAKI TO POLITYK ROKU, WSYTD I JESZCZE RAZ WSTYD, NAJPIERW KOŁO WŁASNEGO NOSA POSPRZTATAC A POTEM SIE BRAC ZA RZADZENIE.

    11.03.2020 21:35

    W końcu jej marzenie się spełni. Przecież taki BYŁ cel żeby przewodnicząca została. A pan Rafał zastępca :) duet idealny

    09.03.2020 23:02

    Akto słucha takiego młotka jak ty????

    09.03.2020 22:09

    ALEŚ TY GŁUPI JEST PRZECIEŻ WIDAĆ JAK CIĘ BOLI SUKCES tERENI KOBIETY KTÓRA POGRĄŻYŁA W IMIĘ SPRAWIEDLIWOŚCI TĄ WASZĄ ŚMIESZNĄ RADĘ .tERAZ tERENIA NA PRZEWODNICZĄCĄ RADY ,KOBIETA UCZYNNA ,SPRAWIEDLIWA I POTRAFIĄCA PRZYJŚĆ PRZYGTOWANĄ NA SESJĘ A NIE JAK NIEKTÓRZY RADNI BEZRADNI TYLKO DO PODNIESIENIA RĘKI I KIWANIA GŁOWĄ ORAZ SZYDERCZYCH UŚMIESZKÓW I WYCIĄGNIĘCIA ŁAPKI PO KASĘ

    09.03.2020 16:27

    Dobrze powiedziane, siano z butów

  • 09.03.2020 11:14  Odpowiedz na komentarz

    piszecie o korycie jakby nie wiadomo ile zarabiali na byciu radnym. A ONI TYLE DLA GMINY ZROBILI JESZCZE W POPRZEDNICH KADENCJACH. A TERAZ INICJATORZY POKRZYCZELI A WY W TO WIERZYCIE. WSTYD! POSŁUGIWANIE SIĘ KŁAMSTWEM TO JEDYNE CO POTRAFIĄ. JAK MOŻNA BYĆ TAK OBŁUDNYM JESZCZE NIE DAWNO KLEPALIŚCIE TĄ RADĘ PO PLECACH I PRZYTAKIWALIŚCIE A TERAZ ŻE TACY ŹLI SĄ????

  • 09.03.2020 10:56  Odpowiedz na komentarz

    i podobnie wyglada tak w całej polsce to nie tylko niechanowo.układy,korupcja i nepotyzm to jest powszechne w budzetowce. a gdzie partia ktora broni spraw pracowniczych.

    11.03.2020 21:37

    No i żona pana Rafała załapała się do pracy w gminie :)))))) hehe ale to jakiś już nikomu nie przeszkadza. A podobno za Zamiara byl nepotyzm itepe

    10.03.2020 10:25

    A no o to że wójt miał 3 miesiące na rotacje pracowników i w tym czasie powinien coś z siostrą zrobić a minęło 1,5roku i siostrzyczka dalej jest bezpośrednią podwładna braciszka. Proszę sobie sprawdzić skoro tak serfujecie po INTERNECIE

    09.03.2020 20:38

    Siostrę zatrudnił Geniu więc o co halo?

    09.03.2020 14:49

    No wystarczy spojrzeć na urząd gminy. Siostra bezpośrednią podwładną wójta??? Chyba coś tu nie gra. A poza tym znajomi znajomi i przydupaski... A ci którzy nie pasowali zostali zwolnieni... Szkoda że przez tyle czasu z siostrą porządku wójt nie zrobił

  • 09.03.2020 10:52  Odpowiedz na komentarz

    Brawo!!!! Rozchodniaczek polany!@@@ była rada i nie ma. Brawo!!!! Szanuj wójta!@@@

  • 09.03.2020 10:43  Odpowiedz na komentarz

    Ludzie piszecie o korycie jakby nie wiadomo ile radni dostawali za sesje. takiego linczu i jadu jaki od was płynie nikt za żadne pieniądze by nie zniósł. a radni zrobili dla gminy na prawdę wiele za poprzednich kadencji a wszystko nie ma dla was znaczenia bo znalazło się kilka osób które nakrzyczały nastawiły was przeciwko. jeszcze nie dawno klepaliście radnych po ramieniu i przytakiwaliście a teraz to? jak można być tak zakłamanym i obłudnym? jak można tak krzywdzić ludzi którzy tyle dla was zrobili? czysty fałsz... i takim fałszem posługiwali się inicjatorzy referendum.

    11.03.2020 13:55

    Może dlatego że robili to dla dobra gminy i mieszkańców a nie dla własnych korzyści? A że ludzie są ślepi to nagle nie widzą ile jest zrobione. Jeśli chodzi o wójta to w poprzednich kadencjach będąc radnym próbował blokować inwestycje które teraz są kończone i się nimi szczyci bo za jego kadencji ukończone.

    10.03.2020 21:16

    No właśnie tyle zrobili dla gminy i jak tak im żle było to daczego nie zrezygnowali prędzej???

  • 09.03.2020 10:07  Odpowiedz na komentarz

    Brawo wyborcy, teraz nową radę wybierzemy.

  • 09.03.2020 08:48  Odpowiedz na komentarz

    NO , ODWOŁALI I OK,NIECH NOWI POKAZA CO ZROBISZ ZOBACZYMY...ALE I DLACZEGO PONOWNIE BEDA NIEKTORE OSOBY STARTOWAĆ DO RADY...PRZECIEŻ ZOSTALI ODWOŁANI...TAK ZDECYDOWALI MIESZKAŃCY!!!
    MAJA TAKA CZELNOŚĆ ZNÓW KANDYDOWAĆ???
    ZENADA...LUDZIE NIE MAJĄ HONORU...

    11.03.2020 21:33

    Nie strasz nie strasz, bo się... A przy okazji naucz się pisać że zrozumieniem

    09.03.2020 10:39

    No właśnie!!! Więc np pani radna TB też nie powinna!

  • 09.03.2020 07:49  Odpowiedz na komentarz

    świeża krew się Przyda!

  • 09.03.2020 07:33  Odpowiedz na komentarz

    czas teraz na Klike z czerniejewa

    09.03.2020 22:00

    Teraz drżą we wszystkich ościennych gminach i wlkp ,nie jest tak ,że można kantować mieszkańców jak się chce wiec do wszystkich radnych dobra rada działajcie dla ludzi którzy wam zaufali a nie dla siebie

  • ????????????????????????Brawo mieszkancy gminy Niechanowo.

  • 09.03.2020 07:25  Odpowiedz na komentarz

    No , odwołali i ok,niech nowi pokaza co zrobisz zobaczymy...ale i dlaczego ponownie BEDA niektore osoby startować do rady...przecież zostali ODWOŁANi...tak zdecydowali mieszkańcy!!!
    Maja taka czelność znów kandydować???
    Zenada...ludzie nie mają honoru...

  • 09.03.2020 00:39  Odpowiedz na komentarz

    Wypad butelki zbierać

  • Rada to jedno, ALe wójta też można już zmienić ????????

    09.03.2020 00:57

    nA JAKIEJ PODSAWIE????

  • Na to sobie zaslużyli tymi kłamstwami

  • 08.03.2020 23:52  Odpowiedz na komentarz

    Żegnam i pozdrawiam w szczególności panią byłą!!! Radną z cielimowa!!!!!
    Ciekawe kiedy następne SPOTYKAnie ze starym wójtem w celu obmyślenia planu b ?!
    ,,Nosił wilk razy kilka, ponieśli i WILKA''

    09.03.2020 00:55

    A ja nie pozdrawiam i nigdy nie podam ręki konfidentom i donosicielom ,wręcz brzydę się takimi ludźmi

  • Teraz rada pokaże jaka jest naprawdę fałszywa!
    Było tak fajnie z tą radą ale nie ... Fałszywi musieli wszystko zniszczyć...BO przecież przychlidupy muszą postawić na swoim...

  • 08.03.2020 23:51  Odpowiedz na komentarz

    W końcu oderwani od koryta zostali. A jeszcze powinni zwrócić te pieniądze co za sesję dostawali. Pozdrawiam

  • I bardzo dobrze bo gdyby się nie udało referendum to Rekruta i Terenie i wszystkich inicjatorów by zgrilowali obecni radni a tak to pojdą sobie w delegację hahaha

  • 08.03.2020 23:26  Odpowiedz na komentarz

    Tak chcieli zniszczyć wójta kopali pod nim dołki i donosy a teraz ludzie ich ocenili...

  • W końcu ludzie przejrzeli na oczy i wykorzystaliśmy szansę z nadzieją na lepsze jutro naszej gminy.

    09.03.2020 10:21

    Teraz muszą iść po poradę do starego wójta

  • 08.03.2020 23:23  Odpowiedz na komentarz

    Tak chcieli zniszczyć wójta kopali pod nim dołki i donosy a teraz ludzie ich ocenili...

  • 08.03.2020 23:20  Odpowiedz na komentarz

    Tylko nie Wybierzcie drugi raz tych samych!!!

  • 08.03.2020 23:16  Odpowiedz na komentarz

    Brawo ???? ???? ????

  • demokracja DZIAŁA!!

  • 08.03.2020 23:10  Odpowiedz na komentarz

    Niech idą z Bogiem....żeby nie szli sami...