Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Z Kielcami bez niespodzianki. Osłabiony MKS PR poległ, ale z honorem

Poniedziałek, 2 marca 2020
 • Z Kielcami bez niespodzianki. Osłabiony MKS PR poległ, ale z honorem

MKS PR URBIS Gniezno po raz drugi w tym sezonie uległ Korona Handball Kielce - tym razem 31:38. Drużyna prowadzona przez trenerów Roberta Popka - Romana Solarka musiała sobie radzić bez kilku podstawowych zawodniczek - Martyny Matysek, Alicji Ślęzak, Natalii Niedzielskiej, Kamili Olejniczak czy kontuzjowanej do końca sezonu Moniki Łęgowskiej. Na uwagę zasługuje powrót do składu, po dość długiej nieobecności, Martyny Szczygielskiej.

Mimo osłabienia zespół z pierwszej stolicy Polski w spotkanie wszedł bardzo dobrze. Do 10 minuty gry utrzymywała się tylko dwupunktowa przewaga gospodyń. Strata mogłaby być jeszcze bardziej minimalna. Niestety, rzutu karnego nie wykorzystała Jagoda Linkowska, którą trapiły tego dnia problemy żołądkowe. Później z każdą minutą zarysowywała się przewaga, walczących o awans do PGNiG Superligi, kielczanek. Mocne uderzenia podopiecznych Pawła Tetelewskiego w 14-17 oraz 20-23 minucie gry sprawiły, że jego zespół wypracował sobie znaczną przewagę. Wynik pierwszej połowy spotkania na 22:12 ustaliła Natalia Jach, zawodniczka Korona Handball.

Wynik pierwszej partii stawiał MKS w bardzo trudnym położeniu. Trzeba było szybko wyeliminować błędy. Po powrocie z szatni gra gnieźnianek była już nieco lepsza, choć przerwę lepiej wykorzystały przeciwniczki, ustalając w 36 minucie dwunastopunktową przewagę. Sygnał do odrabiania strat dała Martyna Dolacińska. W końcowej fazie duet Karolina Kasprowiak - Marta Giszczyńska poprawił celność na bramkę rywalek, której zabrakło w pierwszej fazie meczu i zmniejszył straty do Korony Handball. Końcowy rezultat ustaliła na 38:31 najskuteczniejsza po Magdzie Więckowskiej, Honorata Syncerz.

Przegrana w Kielcach nie zmienia układu sił w ligowej tabeli. MKS jest nadal czwartą siłą rozgrywek I ligi kobiet gr. B. Następne spotkanie 14 marca o godzinie 18:00. Gnieźnianki zmierzą się w Hali im. Mieczysława Łopatki przy Sportowej 3 z SPR Olkuszem.

MKS PR URBIS: Konieczna, Kobyłecka - Kasprowiak 6, Siwka 3, Sawicka 2, Giszczyńska 7, Chojnacka 4, Dolacińska 2, Bigoszewska-Jackowiak, Różewska, Rachela, Szczygielska 1, Walkowska 1, Linkowska 5.

Co po meczu miał do powiedzenia przedstawiciel gnieźnieńskiego klubu - trener Robert Popek? Źle weszliśmy w to spotkanie. Długa podróż i problemy żołądkowe Jagody Linkowskiej spowodowały, że ta pierwsza połowa nam nie wyszła. To ustawiło wynik meczu. Główny nasz błąd tkwił w ustawieniu, w obronie. Zabrakło w niej koncentracji i agresji. W drugiej części spotkania pokazaliśmy dobrą grę. Mecz w Gnieźnie kompletnie nam nie wyszedł. Zabrakło gry na luzie. Jeszcze przytrafiają się nam się gorsze mecze. Musimy wyciągnąć wnioski i kroczek po kroczu piąć się w górę. Cały czas jesteśmy na dorobku, ale mamy potencjał. Niestety, nie udało nam się sprawić niespodzianki.
 
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(5)

 • To nie FER! Mówić Długa podróż.NIE FER! MÓWIĆ CHORA. NIE FER! MÓWIĆ KONTUZJE. W każdym KLUBIE to norma. NIE FER! MÓWIĆ OSŁABIONY. Przypomnę. Różewska, MATYSEK, Ślęzak, KASPROWIAK czy po urazie GISZCZYNSKA. Grają W MKS od tego sezonu. NIE FER! DO DZIEWCZYN co grały W poprzednim roku. CZY TO,, GORSZY SORT,,. NIE FER! PANIE ROBERCIE. Trzeba to wziąć na KLATĘ.

 • 02.03.2020 20:40  Odpowiedz na komentarz

  SZCZYGIELSKA? Kto to jest? Wchodzi na BOISKO? cały sezon niebyła nawet w Składzie. O kontuzji cisza. Trenowała CHOCIAŻ? Duet trenerów decyzjami zaskoczyć chciał KIELCE?Zaskoczył! KIBICÓW I DZIEWCZYNY które mniej grają a były stałe w podstawowym składzie.

 • 02.03.2020 19:53  Odpowiedz na komentarz

  ,, OSŁABIONY.,, PO CO TE TEKSTY. KIELCE TO ZESPÓŁ LEPSZY. ZORGANIZOWANY. GRA SZYBCIEJ I ZESPOŁOWO. KOŃCÓWKA,, DOBRA,,.,RZETELNY,, SPRAWOZDAWCA ZAPOMNIAŁ DODAĆ ŻE W KIELCACH GRAŁY JUŻ,, JUNIORKI,,.

 • 02.03.2020 17:01  Odpowiedz na komentarz

  BRAK,, Podstawowych,, Zawodników MATYSEK, Ślęzak. Przecież ŚLĘZAK i tak nie wchodzi na parkiet. NIEDZIELSKA nie grała,, złamana ręka,, Za MATYSEK jest LINKOWSKA. ALE TŁUMACZENIE!!!!!!!!!!!

 • 02.03.2020 16:45  Odpowiedz na komentarz

  Popas co ty Gadasz? PODRÓŻ! ZŁE USTAWIENIE W OBRONIE! TO KIELCE na końcu Świata? A obrone ustawił WALENTY? Grasz tym składem cały czas i tracicie DUŻO BRAMEK. W obronie brak dziewczyn co grały w zeszłych sezonach.

PODOBNE TEMATY
MKS PR URBIS Gniezno już nie wybiegnie na parkiet. Sezon 2019\2020 oficjalnie został zakończony! W związku z aktualną sytuacją związaną z rozpowszechnianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i wprowadzeniem... Wtorek, 31 marca 2020
ZPRP zawiesza rozgrywki! Związek Piłki Ręcznej podjął decyzje o zawieszeniu rozgrywek do odwołania. W związku z tym najbliższe... Piątek, 13 marca 2020
Sobotni mecz szczypiornistek bez publiczności Sobotni mecz piłki ręcznej odbędzie się bez udziału publiczności. Powodem jest oczywiście koronawirus. Wtorek, 10 marca 2020
Osłabiony MKS PR URBIS Gniezno zmierzy się z liderem Przed piłkarkami ręcznymi MKS PR URBIS Gniezno niemałe wyzwanie. W sobotę podopieczne trenerów Roberta... Piątek, 28 lutego 2020