X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dożynki powiatowo-gminne za nami

Poniedziałek, 5 września 2011
  • Dożynki powiatowo-gminne za nami

Wczoraj na Stadionie Miejskim w Niechanowie odbyły się dożynki powiatowo-gminne. Dla przybyłych nie brakowało atrakcji. Gwiazdą wieczoru był zespół Żuki.

Gmina Trzemeszno ponownie po 10 latach została organizatorem dożynek powiatowo-gminnych. Mieliśmy zaszczyt i przywilej inaugurowania dożynek w powiecie gnieźnieńskim, gdyż pierwsze dożynki odbyły się w 2001 r. w Lubiniu i dalej były kontynuowane z powodzeniem we wszystkich gminach powiatu gnieźnieńskiego. Wczorajsze uroczystości obrzędowe Święta Plonów rozpoczęły się mszą św. dziękczynną w trzemeszeńskiej bazylice, którą odprawił ks. Piotr Kotowski - proboszcz parafii. Następnie korowód dożynkowy ulicami miasta udał się na Stadion Miejski, gdzie nastąpiło powitanie przybyłych gości, prezentacja wieńców dożynkowych oraz tradycyjny obrzęd chleba z udziałem starostów dożynek: powiatowych - Małgorzaty Staszczak z Kiszkowa i Jerzego Stube z Trzemżala oraz gminnych - Marii Krawczak z Lubinia i Wojciecha Grotowskiego z Trzemeszna. W części oficjalnej uhonorowano również rolników z powiatu gnieźnieńskiego, i tak:
  • Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi nadał odznakę honorową w gminie Trzemeszno następującym osobom: Jerzemu Stube z Trzemżala i Wojciechowi Bogusiewiczowi z Wydartowa.
  • Starosta gnieźnieński uhonorował w naszej gminie Hannę i Dariusza Słomka oraz Zofię i Andrzeja Furche - w kategorii ogólnorolnej.
  • Wyróżnieniem „Człowiek środowiska” za wieloletnią pracę w rolnictwie i działalność na rzecz środowiska miasta i gminy Trzemeszno zostali uhonorowani: Jerzy Bilewski z Trzemeszna - wieloletni dyrektor Zakładów Ziemniaczanych w Trzemesznie oraz Jan Kubasik z Dyśka.
  • Wyróżnieniem „Gospodyni Domowa Roku 2011” została uhonorowana Teresa Pilarska z Płaczkowa.
  • „Sołtysem Roku 2011 „natomiast został Marek Misch z Niewolna.
Po części oficjalnej w programie artystycznym wystąpiła Samorządowa Orkiestra Dęta Miasta i Powiatu Gnieźnieńskiego, Zespół Pieśni i Tańca Strzecha, Artystyczny Zespół Świerszcze, Kapela Śmieszna i kluby seniora. Równocześnie odbywał się „Wielobój sołectw gminy Trzemeszno”, w którym zwyciężyło sołectwo Ostrowite. Zawodnicy rywalizowali w takich konkurencjach jak m.in. rzut kaloszem do celu, wyścig w workach i rzut piłką do opony od ciągnika. Występy zakończył koncert zespołu Żuki. Kapela znana głównie z wykonywania muzyki Beatlesów zagrała takie hity jak: „Yesterday”, „Help”, „Twist & Shout”, ale nie zabrakło również polskich akcentów, m.in.: „10 w skali Beauforta” i „Takie  ładne oczy”. W międzyczasie każdy mógł zwiedzić „dożynkowe miasteczko”. Wsie, sołectwa i gospodarstwa na swoich kolorowych straganych umożliwiały degustację lokalnych wyrobów. Dla dzieci nie zabrakło dmuchanych zjeżdżalni, waty cukrowej, przejażdżek bryczką, możliwości zobaczenia z bliska wozu strażackiego i ogromnego ciągnika. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. Dożynkowe świętowanie zwieńczyła zabawa taneczna w parku „Baba”.
tekst: www.trzemeszno.pl, (Buk)
foto: Roksana Dziel, J.P., (Buk)

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Dożynki Gminy Gniezno za nami! Koncertową gwiazdą wieczoru był zespół Papa D W niedzielę, w Jankowie Dolnym odbyły się Dożynki Gminy Gniezno. Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta,... Poniedziałek, 16 września 2019
Koncert Cleo w Witkowie! Publiczność oszalała! W piątek przed witkowską publicznością wystąpiła Cleo. Artystka bez problemu zdobyła przychylność publiczności.... Niedziela, 25 sierpnia 2019
Mieszkańcy Jarząbkowa zadbali o wystrój wsi na dożynki W tym roku w Niechanowie 25 sierpnia odbędą się Dożynki Powiatowo - Gminne. Mieszkańcy Jarząbkowa zadbali... Środa, 21 sierpnia 2019
Niechanowo gospodarzem dożynek powiatowo-gminnych 25 sierpnia na niechanowskich plantach odbędą się główne uroczystości dożynkowe, których organizatorami... Środa, 21 sierpnia 2019