moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Żelazkowo wygrało XIII Zimową Spartakiadę Sołectw

Środa, 26 lutego 2020
  • Żelazkowo wygrało XIII Zimową Spartakiadę Sołectw

Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zorganizowało we współpracy z wójtem Gminy Niechanowo, Szkołą Podstawową, UKS "Niechan" i Gminnym Ośrodkiem Kultury XIII Zimową Spartakiadę Mieszkańców Wsi Gminy Niechanowo o puchar Wójta Gminy - Szymona Robaszkiewicza. Imprezę prowadził inicjator zmagań sołectw, poseł Tadeusz Tomaszewski.

Dwudniowa impreza odbyła się w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Niechanowie. 22 lutego 2020 rozegrano halowy turniej piłki nożnej o puchar Wójta, w czasie którego rozegrano 10 meczy. Sędzią głównym turnieju był Dariusz Śmiałowski. Turniej zakończył się zwycięstwem drużyny GLKS „PELIKAN” Niechanowo, której trenerem i zawodnikiem jest Zbyszek Kościański. Kolejne miejsca zajęły Trzuskołoń, Jarząbkowo, Żelazkowo i Miroszka.

Drugi dzień rywalizacji sołectw „różanej” gminy to zmagania w 14 konkurencjach rekreacyjno - sportowych kobiet i mężczyzn.

Klasyfikacja generalna sołectw przedstawia się następująco:
  • I miejsce - Żelazkowo - 140 pkt. i puchar Wójta Gminy Niechanowo Szymona Robaszkiewicza;
  • II miejsce - Trzuskołoń - 138 pkt. i puchar Posła na Sejm RP Tadeusza Tomaszewskiego;
  • III miejsce - Miroszka - 126 pkt. i puchar Przewodniczącego Rady Gminy Niechanowo Zdzisława Sikory;
  • IV miejsce - Kędzierzyn - 108 pkt. i puchar Prezesa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Stanisława Dolacińskiego;
  • V miejsce - Jarząbkowo - 98 pkt. i puchar Przewodniczącego Gminnej Rady Sportu Zbyszka Linkiewicza;
  • VI miejsce - Niechanowo - 94 pkt. i puchar Dyrektora GOK Teresy Jastrzębskiej.

Na zakończenie sportowej integracji w ramach spartakiady zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali medale i puchary ufundowane przez Urząd Gminy. Statuetki najlepszych, którzy zdobyli najwięcej medali otrzymali:
  • kobiety - Paulina Zych - Miroszka
  • mężczyźni - Witold Staszkiewicz - Miroszka

Medale i puchary zawodnikom wręczyli Wójt - Szymon Robaszkiewicz, Poseł na Sejm Tadeusz Tomaszewski, Przewodniczący Gminnej Rady Sportu Zbyszek Linkiewicz oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego - sędzia główny spartakiady Agata Zybała.   

W ciągu dwóch dni w ramach spartakiady rywalizowało około 120 mieszkańców od przedszkolaków do dziadków. Kolejne zmagania sołectw zaplanowano w maju br. w czasie Dni Niechanowa.
 
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Pieniądze wróciły do właściciela! Ten postanowił osobiście podziękować uczciwemu znalazcy Na początku października br. informowaliśmy, że do gnieźnieńskiej komendy Policji zgłosił się mężczyzna,... Środa, 21 października 2020
Upewnij się komu podajesz kod BLIK! 29-latek stracił 2 tysiące złotych! Cyberoszuści włamali się we wtorek na konta dwóch mieszkańców naszego powiatu na portalach społecznościowych.... Środa, 21 października 2020
Dachowanie w Arcugowie! Dzisiaj o godz. 17.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego z przyczepą... Środa, 21 października 2020
Wypadek na skrzyżowaniu w Grotkowie! Jedna osoba w szpitalu Dzisiaj ok. godz. 6.30 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych... Środa, 21 października 2020