moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zgoda Ruda Śląska pokonana!

Wtorek, 11 lutego 2020
  • Zgoda Ruda Śląska pokonana!

MKS PR URBIS Gniezno z upragnionym zwycięstwem w 2020 roku! W niedzielę podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka pokonały Zgodę Ruda Śląska 28:20, choć ten mecz wcale nie był spacerkiem, co mógłby sugerować rezultat.

Lepsze wejście w spotkanie zaliczyły przyjezdne, które rzuciły dwie bramki z rzędu. MKS musiał więc odrabiać straty. Do wyrównania udało się doprowadzić w szóstej minucie, kiedy to na listę strzelczyń wpisała się Joanna Sawicka. Późniejszy przebieg pierwszej połowy by bardzo emocjonujący. Dochodziło do wielu wymian ciosów. Ostatecznie przed przerwą w minimalnie lepszym położeniu znajdowały się gnieźnianki, które prowadziły jedną bramką - 10:9.

Druga odsłona to zdecydowanie skuteczniejsza gra gospodyń, choć kilka błędów i nieudanych rzutów w to wszystko się wkradło. MKS PR już w 38. minucie zdołał odskoczyć na sześć bramek, co pozwoliło złapać drużynie oddech i spokojniej grać w dalszej fazie tej konfrontacji. Ostatecznie podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka zainkasowały zwycięstwo 28:20.

Ta wygrana mogłaby być jeszcze okazalsza, gdyby wykorzystane zostały wszystkie rzuty karne (gospodynie zepsuły pięć z ośmiu), a także celne rzuty w stuprocentowych sytuacjach. Po zwycięstwie na pewno jest radość, ale każdy zdaje sobie sprawę z tego, że może być zdecydowanie lepiej, o co będziemy walczyć! 

Osobny akapit tradycyjnie dedykujemy naszym cudownym kibicom. Dziękujemy za liczne przybycie na mecz ze Zgodą Ruda Śląska i wspaniały doping. Wasze wsparcie napędza do dalszego rozwoju!

MKS PR URBIS: Kobyłecka, Konieczna - Kasprowiak 12, Niedzielska, Siwka, Sawicka 7, Giszczyńska 3, Chojnacka, Dolacińska, Bigoszewska-Jackowiak, Różewska 1, Rachela, Walkowska, Linkowska 2, Matysek 3, Ślęzak.
tekst: Informacja prasowa
foto: Tatiana Shkurskaia, Rafał Mikuła

Napisz komentarz

Komentarze(8)

  • 13.02.2020 13:43  Odpowiedz na komentarz

    Trener Popek to fenomen. Kontuzjowane dziewczyny po paru treningach grają wiele min. A zdrowe zawodniczki ani minuty. Widać że mają braki. Powinny raczej wejść przy pewnym wyniku. Miały by łatwiej i mniejszy stres.

  • 12.02.2020 09:33  Odpowiedz na komentarz

    Grałam kiedyś w szczypiora. Tak nierównych skrzydeł nigdy nie było. Ale winne są też rozegrania. A jeszcze bardziej trenerzy. Którzy uparcie wstawiają dziewczyny na pozycje co im nie leżą. A przez 12 spotkań nie dokonali żadnych roszad w składzie.

  • 11.02.2020 22:42  Odpowiedz na komentarz

    Gdyby w MIESZKU grali sami GNIEZNIANIE to pewnie i frekwencja by była. A o WYNIK też bym się nie martwił. Stworzyć warunki A sukces Gwarantowany.

  • 11.02.2020 22:01  Odpowiedz na komentarz

    Andrzejku. Powiem tak. masz rację. Ale Kajtek też. Bo wielu kibiców to rodziny i znajomi Dziewczyn i chodzą na mecze nie tylko do WYNIKU. Ale by zobaczyć je na BOISKU. A jak po dobrej grze zwyciężą to i GNIEZNO zadowolone.

  • 11.02.2020 16:11  Odpowiedz na komentarz

    Marudzisz. Kto pamięta o stylu jak jest wynik.

  • 11.02.2020 16:08  Odpowiedz na komentarz

    Są wygrane? SĄ. TO I trenerzy zadowoleni. A o stylu i błędach szybko się zapomina lub ich nie Widzi. CHODZĘ na mecze wiele lat. Kiedyś grały wszystkie DZIEWCZYNY i było OK. Dziś połowa nie gra. A ja IM kibicuję nawet po porażce. Bo TO SĄ NASZE DZIEWCZYNY. Nasze!!!!! I GDZIEŚ mam EKSTRALIGĘ I przerost AMBICJI.

  • 11.02.2020 13:55  Odpowiedz na komentarz

    ten sam tekst we wszystkich mediach.brak kompletnie krytyki.pisza go dzialacze czy trener ???polowa zespolu nie gra .wchodza zawodniczki po kontuzji bez formy.cala LEWA i SRODEK do przemeblowania.trener POPEK uporczywie wystawia ciagle te same zawodniczki ktore nic nie pokazuja nawet ze slaba RUDA SLASKA . UWAGI w komentarzu TRENERA bardzo trafne .tylko trenerzy MKS u jacys slepi. praktycznie cala 1 runda tak samo wygladala .polowa druzyn w grupie slaba to i sa zwyciestwa ale gra do d...y. bramki zdobywa tylko prawa strona .srodek i lewa praktycznie tylko z kontr .

  • 11.02.2020 10:35  Odpowiedz na komentarz

    Radość, mogło być LEPIEJ pracujemy. Ciągle te same slogany. A środek I prawa strona DNO. SIWKA, NIEDZIELSKA brak ataku, rzutu. MATYSEK nadaje się na KOŁO a nie na ROZEGRANIE. GISZCZYNSKA do wymiany. Gra tylko W POPRZEK i 3 zagrywki,, koło Z palcy, krzyż na piersiach i wiatrak nad głową. I nie gra ich do końca. LINKOWSKA na prawym rozegraniu schodzi na prawo i Utrudnia sobie rzut. Jej pozycja TO lewe rozegranie. Powinna grać wymiennie z SAWICKA. dnia sobie RZUT. Jej pozycja to,, lewe,, wymiennie z SAWICKA. Ta ostatnia powinna być częściej zmieniana.

PODOBNE TEMATY
MKS PR URBIS Gniezno wraca do gry! Po blisko siedmiu miesiącach od ostatniego meczu o punkty, MKS PR URBIS Gniezno wraca do gry! Nareszcie... Piątek, 25 września 2020
"Tuzinek Cup 2020" za nami! Puchar zostaje w Gnieźnie Turniej Tuzinek Cup 2020 przeszedł do historii. W zawodach tych wystąpiło pięć drużyn, a wśród nich... Środa, 23 września 2020
Tuzinek Cup 2020 już w piątek! Już w piątek odbędzie się jednodniowy Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Tuzinek Cup 2020.... Środa, 16 września 2020
Gniezno Santander Cup 2020 już w najbliższy weekend! Już w sobotę rozpocznie się dwudniowy turniej dla dzieci i młodzieży XIV Ogólnopolski Turniej Piłki... Środa, 16 września 2020