Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Stowarzyszenie pomagające dzieciom nie radzi sobie z okolicznymi "menelami"

Wtorek, 28 stycznia 2020
  • Stowarzyszenie pomagające dzieciom nie radzi sobie z okolicznymi

Odchody, wymiociny, puste butelki po alkoholu - tak po weekendzie wygląda teren przed wejściem do siedziby Stowarzyszenia Wielki Mały Uśmiech na rogu ul. Wesołej i Grunwaldzkiej w Gnieźnie. "Bydło" - bo inaczej nie można nazwać osób, które zachowują się w taki sposób - regularnie urządza sobie w tym miejscu libacje alkoholowe.

Kiedyś mieścił się tam sklep spożywczy, obecnie jest to siedziba Stowarzyszenia Wielki Mały Uśmiech, która organizuje różnego rodzaju zajęcia dydaktyczne zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Niestety okoliczni „menele” upodobali sobie to miejsce na organizację alkoholowych libacji. Traktują je również jako wychodek. Po ostatnim weekendzie na drzwiach wejściowych widać było plamy po moczu, a na progu znajdowały się wymiociny i odchody. W każdym możliwym kącie można było znaleźć puste butelki po alkoholu. Straż Miejska i Policja najwyraźniej nie radzą sobie z tym problemem. Osoby ze Stowarzyszenia również są bezsilne. Na podniesienie poziomu kultury okolicznych „pijaczków” raczej nie mają co liczyć.

Apelujemy do okolicznych mieszkańców, aby uwieczniali na zdjęciach i filmach osoby spożywające alkohol w okolicy opisanego wyżej miejsca. Materiały można wysyłać na adres e-mail naszej redakcji: redakcja@moje-gniezno.pl. Zapewniamy anonimowość.
 
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(32)

  • A gdzie jest straż miejska? Nie mówię już o policji. W naszym mieście jest czysto tylko w centrum i przed kościołami. wystarczy wejść w boczne ulice albo na most dworcowy i robi się człowiekowi niedobrze.

  • 29.01.2020 23:27  Odpowiedz na komentarz

    Straż miejska powinna zająć się tą sprawą

  • 29.01.2020 21:47  Odpowiedz na komentarz

    Ta dzielnica to drugie cierpięgi. Menele, pijactwo i nicnieróbstwo, a jak slyszę że to już nie ta sama dzielnica co dawniej to mi się śmiać chce!

  • 29.01.2020 19:12  Odpowiedz na komentarz

    STOWARZYSZENIe wiedziało CO to za miejsce

  • 29.01.2020 12:39  Odpowiedz na komentarz

    Wcześniej OSKARŻAno sklep,że to przez niego pijaczki BRUdza. Sklepu nie ma A tam jest jeszcze gorzej. To teraz chyba wina hawy lub Dino. Prezydent Grobelny powiedział,że jak tak dalej będzie to zrobi porządek z MENelami. Panie prezydencie chyba nadszedł czas na czyny tak jak Pan obiecał

  • 29.01.2020 07:01  Odpowiedz na komentarz

    Większość wszystkiego co dzieje się na tym osiedlu to ludzie którzy przechodzą tedy i traktują ta dzielnice jak slamsy. To samo jest przy wyjściu z cmentarza na ul 17 dywizji każdy wyrzuca wypalone wkłady zniczy i stare kwiaty z cmentarza bo to Tajwan to mozna

  • 29.01.2020 07:01  Odpowiedz na komentarz

    Większość wszystkiego co dzieje się na tym osiedlu to ludzie którzy przechodzą tedy i traktują ta dzielnice jak slamsy. To samo jest przy wyjściu z cmentarza na ul 17 dywizji każdy wyrzuca wypalone wkłady zniczy i stare kwiaty z cmentarza bo to Tajwan to mozna

  • 29.01.2020 06:30  Odpowiedz na komentarz

    Najlepsze rozwiązanie to jak a cymsa zburzyć wszystko ????

  • 29.01.2020 01:44  Odpowiedz na komentarz

    TAAA A JAK PRZYCHODZI , ŻEBY BYĆ ŚWIADKIEM W SĄDZIE TO KAŻDY GŁOWĘ ODWRACA I UCIEKA DO DOMCIU NA LAPTOPOPIE POKLIKAĆ PŁACZĄCE KOMENTARZE W INTERNETACH. :( TELEFONY PO 1TYS ZŁOTYCH ALE ŻEBY ZAREAGOWAĆ ALBO NAGRAĆ TO LEPIEJ NIECH SŁUŻY DO HEJTOWANIA. SZANUJCIE POLICJE I STRAŻ MIEJSKĄ BO DZIĘKI NIM JESTEŚCIE BEZPIECZNI W TYM MIEŚCIE, MIMO WSZYSTKO JEST BEZPIECZNIE.

  • 28.01.2020 22:06  Odpowiedz na komentarz

    Własnie mialam zapytac gdzie policja???? Nauczyli dziadostwa to teraz niech sprzataja po nich!!!!

    29.01.2020 23:31

    do TEGO powołana JEST straż miejska - ale wieczorem i w nocy niestety nie pracuje

  • 28.01.2020 17:23  Odpowiedz na komentarz

    Nie wystarczy zainstalowanie w tym miejscu stałego monitoringu? Nie jest to droga inwestycja, a w wielu przypadkach bardzo skuteczna. Druga metoda to ogrodzenie tego miejsca.

    29.01.2020 06:31

    Na tzw.tajwan nie ma pieniędzy na inwestycje,to miejsce gdzie trzeba wszystko samemu robić i inwestować.miasto ma nas od dawna w głębokiej dupie.

  • 28.01.2020 15:56  Odpowiedz na komentarz

    Policja tylko potrafi się czepiać porządnych ludzi a menelom podaje się rękę. I nie tylko na wesołej tak się dzieje bo koło sklepu Rzepicha armi krajowej na przystanku zamiast osoby z dziećmi siedzieć to menele balanguja. A Policja pogada z nimi jadą dalej a oni siedzą sobie dalej.

  • 28.01.2020 15:13  Odpowiedz na komentarz

    W trakcie SŁUŻBY policjanci mają 20min przerwy A czasem wcale ale najbardziej obywatela razi że policjant-człowiek wykorzysta swoją przerwę na watisie i zje jakże pożywnego hot-doga. Żenująca postawa hejterow

  • 28.01.2020 13:43  Odpowiedz na komentarz

    Straż miejska czy policja po wezwaniu przyjedzie i owszem ale się pośmiać i przybić pione okolicznym menela. Mandatow już nie dają bo oni mają to gdzies i tak nie zapłacą bo na wino nie wystarczy!

  • 28.01.2020 13:26  Odpowiedz na komentarz

    Policja zbyt rzadko tam zagląda. Poza tym jeśli przeprowadzają kontrole osobiste to na żądanie osoby kontrolowanej muszą wypisać protokół. Są jednak tak wygodni, że twierdzą iż taki protokół wypełnią na Komendzie. Osoba kontrolowana jak nie jest zatrzymana nie musi po protokół jechać na Komendę zaś Policjanci muszą ten protokół na żądanie wypełnić to ich ustawowy obowiązek. Mogą to zrobić w samochodzie, czytelnie, odręcznie.

  • 28.01.2020 12:59  Odpowiedz na komentarz

    Tam gdzie powinna byc policja to ich nie ma a tam gdzie nie powinno ich być to są zawsze.

    29.01.2020 23:38

    to może trzeba przekazać komendantowi gdzie mieszkańcy chcieli by widzieć policjantów bo może nie wiedzą, że są potrzebni w innym miejscu - do tego w internecie jest krajowa mapa zagrożeń i tam można anonimowo zaznaczyć takie miejsca, policja to monitoruje na bierząco

  • W tym miejscu często/gęsto mozna było spotkać takie rzeczy a widzę ze nic sie nie zmieniło w tym zakresie :(

  • 28.01.2020 12:46  Odpowiedz na komentarz

    właśnie gdzie straż miejska???????????????????????????????????????

  • 28.01.2020 12:33  Odpowiedz na komentarz

    Straż miejska to tylko za złe PARKOWANIE potrafi się doczepić bo w tym przypadku to się boją interweniować taka niestety prawda

  • Moim zdaniem najłatwiej było zamknąć to przejście i problem by się rozwiązał. W prawdzie Mieszkańcy musieli bi Przechodzic na drugą Stronę, ale wydaje mi się że po pewnym czasie przyzwyczaili by się. Zresztą to też nic miłego Przechodzić przez ten smród i uważać żeby w coś nie WDEPNĄĆ.

  • 28.01.2020 12:16  Odpowiedz na komentarz

    A gdzie jest patrol Straży Miejskiej lub Policji?

    28.01.2020 18:53

    Rozwoza kolegów po służbie

    28.01.2020 13:07

    Wolą spisywać samochody w centrum miasta

    28.01.2020 12:28

    Na WATISie na hot DOGu...

  • Nie tylko tam daleko nie szukać ostatnia sobota i zresztą co weekend !!!! Osikane i narobione przed baramka na rynku ŚRODEK miasta !!!! Gdzie jest monitiring , gdzie jest straż miejska ? Za co my PLACIMY podatki ? Za KOLEJNy deptak przy ul rzeznickej ? Zreszta jak widze zachowanie służb to czasem mam wrażenie ze oni boja sie wustawiac mandaty za takie zachowanie

  • W końcu to Tajwan.

    28.01.2020 12:19

    Przypisano Tajwanowi metkę że sama PATOLOGIA. Tamte czasy już minęły. Trzeba się przejść po centrum miasta wieczorem co się dzieje w niektórych bramach KAMIENIC, takich pijaczków nie brakuje.

  • 28.01.2020 06:53  Odpowiedz na komentarz

    Przeklęte menelstwo. Ale szczeniactwo tez tak robi. Teraz będę tam jeździł specjalnie gno.... zdjęcia robić.

  • 28.01.2020 05:15  Odpowiedz na komentarz

    A gdzie dzielnicowy i jego wiedza na temat okolicznych pijaczków? przecież nie zrobili to ludzie z innych miejscowości czy drugiego końca miasta. za czasów komuny pewnie by już delikwentów dorwano i zrobiono porządek a teraz święte krowy. gdzie to nasze prawo się podziało?

PODOBNE TEMATY
Mieszkańcy ignorują zakaz wstępu na cmentarze Wielu mieszkańców zupełnie ignoruje zakaz wstępu na cmentarze wprowadzony z powodu koronawirusa. Chociaż... Sobota, 4 kwietnia 2020
Pacjent z raną brzucha zgłosił się do przychodni w Trzemesznie! Miał objawy sugerujące zakażenie koronawirusem! Dzisiaj ok. godz. 12.00 do przychodni Luxmed w Trzemesznie zgłosił się 45-letni mężczyzna, mieszkaniec... Czwartek, 2 kwietnia 2020
Pierwsze mandaty za łamanie nowych przepisów Policjanci wystawili pierwsze mandaty osobom, który nie stosowały się do nowych przepisów dotyczących... Środa, 1 kwietnia 2020
Uwaga! Utrudnienia w ruchu na ul. Żwirki i Wigury w Gnieźnie Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie informuje o utrudnieniach w ruchu drogowym dla kierowców, które... Środa, 1 kwietnia 2020