X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Potrącenie na przejściu w Witkowie! Wstrząsające video!

Sobota, 25 stycznia 2020
  • Potrącenie na przejściu w Witkowie! Wstrząsające video!

Informowaliśmy już o potrąceniu pieszego, do którego doszło w piątek, 17 stycznia, około godziny 16.30 na ulicy Gnieźnieńskiej w Witkowie. Wypadek miał miejsce na oznakowanym przejściu dla pieszych. Pieszy z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności i przyczyny tego zdarzenia drogowego. Dzisiaj publikujemy nagranie z tego wypadku, które pojawiło się w serwisie piracidrogowi.pl.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, kierujący samochodem osobowym marki Honda, 46-letni mieszkaniec Strzałkowa jadąc ulicą Gnieźnieńską w kierunku Słupcy na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił przechodzącego (przez to przejście) 65-letniego mieszkańca Witkowa. Pieszy z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Gnieźnie.

Policjanci wydziału ruchu drogowego ustalili, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Zatrzymali prawo jazdy kierującemu Hondą.

Pamiętajmy! Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto jeśli skręca w drogę poprzeczną jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.
 
tekst: KPP Gniezno
foto: Stop Cham

Napisz komentarz

Komentarze(17)

  • 03.02.2020 11:07  Odpowiedz na komentarz

    Do komentujących poniżej że pieszy wchodzi jak święta krowa .Może i wam by sie przydały badania zwlaszcza u okulisty.Pieszy zostaje przepuszczony przez busa wchodzi na pasy przechodzi przez połowę pasów i zostaje potrącony przez samochód osobowy.Co miał zrobić odskoczyć w bok do góry czy jak.Był przekonany że auto się zatrzyma był widoczny nie wtargnął na jezdnię z chodnika jak to robi wielu pieszych .dodajmy jeszcze to 65 letnia osoba ja 20 latek może bym zareagował inaczej,

  • 03.02.2020 10:59  Odpowiedz na komentarz

    kolego widzisz że osoba która przechodzi przez pasy w chwili potrącenie jest już za połową dlugości pasów???Więc co ty pindolisz o wtargnięciu czy o winie pieszego

  • 28.01.2020 02:12  Odpowiedz na komentarz

    Wiecie cos o tym panu potrąconym ? Wyszedł z tego ?

    03.02.2020 11:10

    tak jest już w domu połamany ale żyje.

  • 28.01.2020 02:09  Odpowiedz na komentarz

    A to juz wiem. Dzieki. To ten gnojek co kolo wrześni potracił goscia na pasach w niedzielny poranek. I wiecie ze sie wyWinął...ciekawe ile teraz straci na łapówki ślepiec jeden, takiemu to wozek do. Odpychania a nie auto i Kierownice.

  • 27.01.2020 23:04  Odpowiedz na komentarz

    Powiem wam tak .... gosc z hondy to oszust, który Ściemnia nIeświadomych I BIEDNYCH klientów o szajsowatej instalacji gazu w aucie, a jak miał poPrawić to wyśmiał nas, uWaŻa sie ze mu nikt nic nie zrobi to w tym Przypadku tez myslał ze goscia przejedzie bez konsekwencji .... do pierdla z nim ...

  • 27.01.2020 22:58  Odpowiedz na komentarz

    Znacie goscia z hondy ?

    27.01.2020 23:43

    macie mechanik

  • 26.01.2020 20:14  Odpowiedz na komentarz

    Facet w hondzie jest ewidentnie winny mając pieszego z lewej strony pewnie patrzył w telefon i potrącił pieszego oby tylko dziadkowi nic się nie stało

  • 26.01.2020 19:39  Odpowiedz na komentarz

    nieważne czy pieszy przechodząc przez pasy śpiewa, tańczy czy telefonuje - jest przecież na pasach dla pieszych które już z samego założenia powinny gwarantować mu bezpieczne prezjście

  • 26.01.2020 17:19  Odpowiedz na komentarz

    A pisali ze ten sprawca to drUgi raz nie widziAł pieszego, ciekawe co on robił za kÓłkiem

  • 26.01.2020 17:16  Odpowiedz na komentarz

    Bo myśli ze jedzie suvem i wszyscy go musza widzieć, ten z hondy to chyba Przepisy chce zmienić ....,, jedzie auto to stop pieszy,, ale zauważmy Że pieszy będąc juz na pasach, gdzie bus ładnie się zatrzymał, nie miaŁ obowiązkU Zakładać ze ten z hondy go nie widzi ... a Pamiętajmy ze jednak z suva jest lepsza widocznoŚć ,wyższe auto, więc zero prawa dla sprawcy .... zabrac prawko bez możliwości ponOwnego powrotu za kierownice.

  • Nie rozumiem tych ludzi, KTÓRZY WCHODZĄC na pasy idą ostro przed siebie, nie UPEWNIAJĄC się, czy można bezpiecznie PRZEJŚĆ na drugą stronę. Ja zawsze wchodzę dopiero, gdy POJAZDY po obu stronach całkowicie się zatrzymają, a będąc w połowie drogi, wyglądam za stojący bezpośrednio przy pasach pojazd, czy czaSEM JAKIŚ WARIAT NIE WYPRZEDZA... a WIĘKSZOŚĆ JAK DZISIAJ WIDZĘ TWARZ W TELEFON I IDĄ NIC NIE WIDZĄC. oSTATNIO PRZECHODZIŁEM NA ŚWIETLE PRZY LIDLU NA ROOSEVELTA. dOSTALIŚMY ZIELONE ŚWIATŁO, wszyscy IDĄ, A JEDNA pANI STOI. Była tak zapatrzona w SMARTFONA, ŻE NIEWIDZIAŁA światła...

  • 26.01.2020 08:40  Odpowiedz na komentarz

    Coś strasznego, ten z hondy jechał dalej nawet po potraceniu jak by nic się nie stało.Co on robił?zero koncentracji na drodze brak słów.

  • 25.01.2020 18:19  Odpowiedz na komentarz

    Wina kierowcy bezprzeczna ale zachowanie pieszego karygodne. Idzie jak świeta krowa zero upewnienia się czy można iść

    03.02.2020 11:09

    idz do okulisty człowieku.Nie widzisz że bus przepuszcza pieszego ten spokojnie przechodzi przez pasy gdy już jest poza połową długości pasów zostaje potrącony.To nie wtargnięcie na jezdnie młodzieńca z kapturem i słuchawkami na głowie.

    25.01.2020 23:43

    Przepuszczony na PRZEJŚCIU przez busa drugi pan pewnie w smartfona klepał że go nie ZAUWAŻYŁ ja tu nie widzę krów nawet tych świętych

PODOBNE TEMATY
Wypadek na skrzyżowaniu w Kiszkowie W sobotę o godz. 17.50 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu w Kiszkowie.... Sobota, 22 lutego 2020
Obywatelskie zatrzymanie w centrum Gniezna! Nastolatek ukradł kobiecie torebkę Dzisiaj ok. godz. 18.00 w centrum Gniezna doszło do obywatelskiego zatrzymania złodzieja torebki. Nastolatek... Sobota, 22 lutego 2020
Próba samobójcza w centrum Gniezna! Mężczyzna chciał skoczyć z 3 piętra Dzisiaj ok. godz. 20.45 służby ratunkowe zostały powiadomione o próbie samobójczej w kamienicy przy... Sobota, 22 lutego 2020
Nagroda za pomoc w ujęciu wandali! Prezydent Gniezna Tomasz Budasz wyznaczył nagrodę 4 tysięcy złotych za pomoc w ujęciu sprawców wandalizmu,... Sobota, 22 lutego 2020