moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wypadek w Działyniu! Rowerzysta pod kołami samochodu

Niedziela, 19 stycznia 2020
  • Wypadek w Działyniu! Rowerzysta pod kołami samochodu

W piątek o godz. 18.10 służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku w Działyniu. Ze zgłoszenia wynikało, ze rowerzysta został potrącony przez samochód osobowy. Na miejsce wysłano Policję, Pogotowie Ratunkowe oraz Straż Pożarną z Kłecka.

Do potrącenia rowerzysty doszło ok. godz. 18.10. Po przybyciu na miejsce ratownicy natychmiast przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanemu. Mężczyzna został przewieziony karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku ustala Policja. Na czas prowadzenia działań droga była zablokowana.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: OSP Kłecko

Napisz komentarz

Komentarze(11)

  • 22.01.2020 20:19  Odpowiedz na komentarz

    Druga odpowiedź na komentarz p Waldka / Proszę Pana jeżeli tak dobrze oświetlony był ten rowerzysta i tak dobrze jeździ to dlaczego był to Jego któryś z kolei wypadek ???

  • 22.01.2020 19:57  Odpowiedz na komentarz

    Odpowiedź na komentarz p Waldka Jak mi wiadomo na tej drodze są koleiny wyjezdzone przez tiry Czy pomyślał Pan że to mogło zaważyć na prosto linijnej jeździe ROWerzysty bez slalomu A dodatkowo kierowca samochodu mógł być oslepiony długimi światłami samochodu jadącego z przeciwnego kierunku Jechalam samochodem i zostałam oslepiona światłami samochodu jadącego z przeciwnego kierunku Wtedy włączyłam też DŁUGIE na krótko ,No i kierowca ten DOŚWIADCZYŁ tego co mi zrobił i zmienił ŚWIATŁA

  • 21.01.2020 13:13  Odpowiedz na komentarz

    Odległość wymijania roweru przez samochód 1.5 metra. Ładunek - ręczniki papierowe, pierniki w czekoladzie itp. W sakwach odzież na każdy rodzaj pogody i temperatury. Ładunek nie przekraczał 10 kilogramów. To pryszcz jak na faceta jadącego 30. 50 i więcej kilometrów. Rower oświetlony, sakwy i plecak z dużymi odblaskami,. Ubiór przepisowy żółty z odblaskami. Kask. Kierowca przyznał się do winy.

  • 21.01.2020 10:51  Odpowiedz na komentarz

    Czy ktoś z państwa wie że w sakwach wozi się odzież dostosowującą do każdych warunków pogodowych i termicznych, a w plecaku były reczniki papierowe i pierniki w polewie czekoladowej czyli ładunek bez znaczenia dla faceta dla którego 50 KM to drobiazg? Jeżeli sakwy miały odblaski, rower oświetlony, dedykowane na rower ubranie z odblaskami, plecak z założoną pionowo taśmą odblaskową, kask to co trzeba zrobić by samochód nie najechał rowerzysta?

  • 21.01.2020 10:22  Odpowiedz na komentarz

    Drodzy państwo. Sakwy służą rowerzyscie do dostosowania się jego do jazdy w każdych warunkach pogodowych i termicznych a jak przewozi ręczniki papierowe, pierniki w czekoladzie i inne lekkie towary to gabarytowo może wyglądać strasznie zwłaszcza gdy leży na ziemi. Salwy mają odblaski, rower jest oświetlony, dedykowany ubiór żółty z odblaskami na rower, plecak zaopatrzony w specjalnie założony pionowo pasek odblaskowy do tego kask na głowie. To smutne że przy tak zabezpieczonym pojeździe i rowerzyscie mógł zdarzyć się wypadek. Ładunek lekki - bez znaczenia Więc co zaniedbał ten rowrrzysta?

  • 20.01.2020 17:18  Odpowiedz na komentarz

    Całkowicie zgadzam się z komentarzem Pana,czy też pani podpisanym ,,pomyslcie'" Tak to racja z takim bagażem to MOGŁA TAK wyglądać JAZDa tego
    ROWerzysty ! RACJA I POPIERAM !

  • 20.01.2020 12:45  Odpowiedz na komentarz

    mógł być oświetlony jak sama katedra, 65-latek jadąc z takim bagażem jak widać na zdjęciach nie jest w stanie nie jechać slalomem, wystarczy że trochę zmienił tor jazdy i wpakował się wprost pod samochód

  • 20.01.2020 12:14  Odpowiedz na komentarz

    Ja nie wiem jakie oświetlenie dwu śladu miał ten rowerzysta, Jednak z tym porównaniem do choinki to gruba przesada! po drugie to mam pytanie do mediów podających czas w/w zdarzenia bo raz jest podane że była to godzina 17,50 a raz inną godz, a mianowicie że o godz 18,10 mam prośbę poddawajcie konkretny czas zdarzenia a nie 20 minutowa różnice !

  • 20.01.2020 09:51  Odpowiedz na komentarz

    Akurat znam Tego Rowerzystę. Oświetlony Zawsze Jak Choinka WIĘC wina Ewidentnie Młodego Kierowcy!

  • Drodzy rowerzyści dbajcie bardziej o swoje bezpieczeństwo o bardzo dobre światła u swojego dwu kołowego pojazdu oraz jaskrawa odblaskowa kamizelkę Możecie też założyć na lewą rękę opaskę światłem pulsujaca! Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg !!!

  • Ja mieszkam przy trasie Gniezno --Obora i chodzę dość często na SPAcery przeważnie wieczorem i widuje rowerzystów i ich prymitywne oświetlenie w/w pojazdu Niektórzy rowerzyści dbają o swoje zdrowie czy życie i mają
    bardzo DOBRe OSWIETLONE rowery i kamizelki odblaskowe ale niestety tylko kropla w morzu,Jednak wiekszosc to światełko czerwone ledwo migające Z tyłu że brak słów a z przodu trochę jaśniejsze białe a kamizelka WYPLOWIALa , SPRaNA ROZMYSLALam PORUSZAĆ się w tak nieodpowiedzialny sposób po DROGACH to ZENADA,to wstyd!!! To zagrożenie w ruchu drogowym!

PODOBNE TEMATY
Kolejny pożar na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie Dzisiaj o godz. 16.20 do Straży Pożarnej wpłynęła informacja o pożarze przyczepy kempingowej na terenie... Czwartek, 25 czerwca 2020
16-latek pobity przez grupę mężczyzn! Sportowiec musiał przerwać treningi We wtorek, 28 kwietnia, ok. godz. 17.00 na ul. Zamiejskiej w Gnieźnie doszło do pobicia 16-letniego... Wtorek, 5 maja 2020
Pracowity weekend Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego Okres długiego weekendu był czasem intensywnej pracy patroli z Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.... Wtorek, 5 maja 2020
Dzielnicowy z Czerniejewa realizuje zadanie priorytetowe Dzielnicowy rejonu nr I gmina Czerniejewo informuje o wdrożeniu "Planu Działania Priorytetowego" w miejscowości... Wtorek, 5 maja 2020