Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kamień i nie tylko - płytki łazienkowe modne w 2020 roku

Piątek, 17 stycznia 2020
  • Kamień i nie tylko - płytki łazienkowe modne w 2020 roku

Podczas Międzynarodowych Targów Ceramiki i Wyposażenia Łazienek CERSAIE w Bolonii zaprezentowano już, co będzie trendy w 2020 roku. Wykończenie ścian i podłóg jest niezwykle istotne, ponieważ ma decydujący wpływ na to, czy łazienka będzie kojarzyć się z uczuciem relaksu, któremu powinna służyć. Producenci oferują mnóstwo możliwości, które przede wszystkim należy traktować jako inspiracje do stworzenia wymarzonej aranżacji pomieszczenia. Jakie motywy będą brylować w najbliższym czasie?

Natura inspiracją dla producentów płytek łazienkowych
Natura jest najwspanialszym kreatorem, dlatego nie można się dziwić, że designerzy coraz mocniej czerpią z jej zasobów. W łazienkach pojawią się motywy roślinne, ale kamień jest stawiany na piedestale, a przede wszystkim marmur. Może być naturalny, lecz imitujące go płytki ceramiczne również sprawdzą się znakomicie, a na dodatek w łazience znacznie lepiej zdają egzamin ze względu na swoje właściwości. Nie trzeba stosować do nich specjalnych środków czystości, łatwo je wyczyścić i nie ulegają odbarwieniom. Płytki nawiązujące do przyrody ożywią każdą łazienkę i wprowadzą do niej harmonię.

Kamień z wyraźnie zarysowanymi żyłami - aranżacyjne wariacje
Biały marmur prezentuje się wręcz ekskluzywnie, a w połączeniu z perfekcyjnie zarysowanymi żyłami nadaje wyrazistego charakteru każdej łazience. Na dodatek stanowi uniwersalne rozwiązanie do aranżacji w różnych stylach. Doskonale łączy się ze wszystkimi kolorami. Oprócz odcieni bieli modne są szarości i czernie, ale nie brakuje również wariacji w żywych barwach. Wszystko dzięki temu, że płytki łazienkowe nie muszą być wykonane z naturalnego kamienia - cyfrowy nadruk na płytkach ceramicznych sprawdza się doskonale i wersje w naturalnych barwach trudno odróżnić od oryginału. Oferta Paste Group jest nieustannie poszerzana, dlatego nie brakuje w niej płytek od starannie wyselekcjonowanych producentów, które odpowiadają aktualnym trendom.

Grynszpan, czyli co?
Grynszpan to kolor związku chemicznego, który powstaje w wyniku korozji miedzi w obecności kwasu octowego. Przykuwa uwagę zielononiebieskim kolorem. Przez najbliższy rok w łazienkach będą gościć odcienie miedzi i miedzianej zieleni, które dodają wnętrzom energii i unikalnego stylu. Miedziana zieleń jest pełna blasku, a jednocześnie sprzyja odprężeniu.

Łazienka pełna blasku - czas na metalizujące akcenty
Warto przekonać się, co oferuje salon płytek Poznań, aby wybrać kolorystykę i wzornictwo najbliższe własnemu gustowi, a możliwości jest naprawdę wiele. Teraz blask jest na czasie i nie chodzi tylko o grynszpan. Metalizujący złoty kolor pięknie komponuje się z kamiennymi motywami, dlatego w wielu propozycjach pojawiają się złote żyłki na tle marmuru.

Co jeszcze jest mile widziane w 2020 roku?
Nadal mile widziane są płytki 3D i patchworkowe motywy, ale nie grają pierwszych skrzypiec. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z mozaik i wielokształtnych płytek, które sprawią, że wnętrze będzie prezentować się ciekawiej. Styl łazienki podkreślą heksagony, ale można też sięgnąć po klasyczną jodełkę.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Wypadek na skrzyżowaniu w Kiszkowie W sobotę o godz. 17.50 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu w Kiszkowie.... Sobota, 22 lutego 2020
Obywatelskie zatrzymanie w centrum Gniezna! Nastolatek ukradł kobiecie torebkę Dzisiaj ok. godz. 18.00 w centrum Gniezna doszło do obywatelskiego zatrzymania złodzieja torebki. Nastolatek... Sobota, 22 lutego 2020
Próba samobójcza w centrum Gniezna! Mężczyzna chciał skoczyć z 3 piętra Dzisiaj ok. godz. 20.45 służby ratunkowe zostały powiadomione o próbie samobójczej w kamienicy przy... Sobota, 22 lutego 2020
Nagroda za pomoc w ujęciu wandali! Prezydent Gniezna Tomasz Budasz wyznaczył nagrodę 4 tysięcy złotych za pomoc w ujęciu sprawców wandalizmu,... Sobota, 22 lutego 2020