Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pierwsza wizualizacja terenu wokół Wenecji już gotowa!

Czwartek, 16 stycznia 2020
  • Pierwsza wizualizacja terenu wokół Wenecji już gotowa!

To tylko przedsmak tego, co będzie można zobaczyć podczas sobotnich konsultacji na Wenecji. Przypominamy: godz. 12:00 Skwer Miasta Speyer (róg ulic Łaskiego i Poznańskiej). Spacer badawczy zakończy się ciepłą kawą, herbatą i małym poczęstunkiem w siedzibie Ligi Obrony Kraju przy Jeziornej 9.


tekst: Królewskie Gniezno
foto: Królewskie Gniezno

Napisz komentarz

Komentarze(22)

  • Ten amfiteatr zaprojektowany na wyspie to ma być tak, dla jaj, by zakłócić wielkimi głośnikami i grzmiącą z nich pseudo "muzyką" ciszę, która panuje jeszcze ciągle wokół jeziora Jelonek?

  • 20.01.2020 09:30  Odpowiedz na komentarz

    Plaża przy ulicy i skrzyżowaniu, gdzie smogu chyba najwięcej w Gnieźnie. Tam potrzebna zieleń, która odgradza ULICĘ PEŁNĄ aut Od spacerowiczów.

  • 19.01.2020 18:48  Odpowiedz na komentarz

    Fajnie by było gdyby powstała sztuczna Plaża, sporo jest tam miejsca NA TO. Również dobrze by było gdyby powstała tam budka z lodami i miejsce gdzie można się Załatwić.

  • 18.01.2020 19:17  Odpowiedz na komentarz

    Nie ruszajcie tego skweru. Tam jest niezbędna zieleń. W małej odległości od obecnych DRZEW jest skrzyżowanie gdzie tysiące aut przystaje i zanieczyszcza powietrze. Ta zieleń jest tam konieczna. Żadnego betonu .

  • 18.01.2020 16:29  Odpowiedz na komentarz

    Beznadziejne i bardzo ryzykowne okazały się schody, które prowadzą nad Wenecję . Kto zaprojektował to zejście. Trzeba schodzić bokiem, bo można spasc NA twarz. Strome I wąskie . Niebezpieczne dla dzieci i dorosłych również. Lipa.

  • Błagam , nie betonujcie okolic jeziora Jelonek ! !!!! Nie wycinajcie tych pięknych drzew na tym jakże uroczym małym SKWERZE ! Każda kombinacja na tym lekko zacienionym skwerze, to śmiem powiedzieć, śmierć dla zieleni, dla uroku tego miejsca !!! Nie wydawajcie PIENIĘDZy po to,, żeby je wydać ! Błagam !
    ZMIEŃcie swoją wizualizacje i dajcie spokój temu skwerowi . Postawcie tam tylko BUDKĘ z lodami i napojami. Tyle tylko potrzeba !

  • Do projektantów nowoczesnych parków i placów zabaw. Mamy już w Gnieźnie kilka nowoczesnych parków i placów zabaw dla dzieci. kolejne są tworzone.A co z potrzebami fizjologicznymi osób spacerujących? ciągle mają się załatwiać jak pieski? ale kto po nas pozbiera nasze odchody ? Przecież idąc z dzieckiem na plac zabaw to na100 % dziecko za chwile zawoła "siu siu".I gdzie ma robić? Za krzaczkiem? Już w nowych parkach krzaków nie ma-powycinano.O problemach pań to już nawet nie wspomnę. Kto w końcu w naszym Gnieźnie zacznie o tych ludzkich potrzebach myśleć? tylko na 3 Maja coś jest. A gdzie indzieJ

  • Do szanownego Pana Prezydenta Tomasz Budasza. szczycimy SIĘ, ŻE JESTEŚMY MIASTEM TURYSTYCZNYM. Przyjeżdżają do nas wycieczki z całej polski a nawet z zagranicy. Chcemy, by ci turyści zostali w naszym mieście jak najdłużej. Ale wtedy nasi goście muszą gdzieś załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne. Nie wszyscy od razu po przyjeździe do Gniezna biegną do restauracji. I co im mamy do zaproponowania? przedpotopowa maleńką toaletę przy katedrze. Czy nie powinno być nas za nią wstyd. Czy przy rynku w miejscu dawnej inf. turystycznej nie można stworzyć toalet naprawdę na europejskim poziomie?

  • dO PROJEKTUJĄCYCH NOWE PARKI, ZIELEŃCE , ULICE I PLACE ZABAW. Pięknie przykład prawidłowej segregacji odpadów daje nam koncern "ORLEN". Przy każdej swojej stacji mają oni piękne dzielone na cztery frakcje kosze na odpadki. Podpatrzeć i powielić . Więcej nie trzeba się wysilać drodzy projektanci !!

  • A teraz słowo do wszystkich projektujących wyposażenie parków , zieleńców i placów zabaw. Czy państwo słyszeliście o segregacji odpadów w naszym mieście ? Wiecie na czym ta segregacja polega ? Wiecie na ile frakcji powinno się rozdzielać śmieci w naszym mieście ? Jeżeli nie to przypomnę. Na odpadki typu BIO, na plastyki i metale, na szkło i na odpadki zmieszane i bardzo zabrudzone. I takie też kosze uliczne podzielone na cztery frakcje powinny się znaleźć przy wszystkich alejkach w parkach , zieleńcach, chodnikach miejskich i najważniejsze przy placach zabaw dla dzieci.

  • 17.01.2020 06:23  Odpowiedz na komentarz

    Moim zdaniem będzie ładnie przy Wenecji ładnie też wygląda park przy ulicy Kościuszki ja popieram Pana prezydenta Pana Budasza Jeśli chodzi oRynek i tę fontannę to nie jest dzieło Pana prezydenta Budasza tylko byłego prezydenta a chodzi o Pana Kowalskiego i dobrze też pamiętam jak do dzisiaj słyszy się opinię na temat tej fatalnej inwestycji -- Fontanny na rynku i to nie tylko gnieznian ale także innych i tu zacytuję ,,ta. Nieszczęsna fontanna to był ostatni wytrysk poprzedniego prezydenta
    Gniezna ! Proszę więc Chwalcie to co macie bo nie wiadomo co możecie
    państwo mieć !!! ????

  • 16.01.2020 22:49  Odpowiedz na komentarz

    Budasz a może wziął byś przykład z wrzesni i jakaś majówka z prawdziwego zdarzenia a nie jakieś gówno jak co roku

  • 16.01.2020 22:46  Odpowiedz na komentarz

    Czyli margines z cierpięg i okolic będzie mógł w super warunkach pic i ćpać

  • 16.01.2020 17:29  Odpowiedz na komentarz

    Jadasz wydaje kasę tylko na parki nic więcej a potem zdziwienie ze bilety parkowanie śmieci w górę jadasz i jego ciepły grobelny wasz czas się konczy

    16.01.2020 21:35

    Ogarnij się pan. Pisali swojego czasu na kamienicach Tomek OBUDŹ się weneja umiera. to działaja i znów wszystkim źle. Że beton że brak kwiatów WSZYSTKICH to tylko jezus nakarmił. Kto wcześniej zrobił cokolwiek? Szanujcie to że coś się dzieje a nie wszystko NISZCZEJe. Ode mnie szacun

  • Ludzie co jest z wami. Wreszcie coś sie dzieje w naszym gnieźnie.porządne łazienki przyjemne do spacerów. TERAZ PORA NA WENEJĘ. I CO W TYM ZŁEGO

  • Czy będzie fontanna na środku jeziora ,sięgająca 50-100 metrów wysokości???

  • 16.01.2020 15:57  Odpowiedz na komentarz

    Przypomina mi się filmik ,Domek w Karkonoszach, ach jak ładnie tyle że wszyscy za to zaplacimy

  • 16.01.2020 12:01  Odpowiedz na komentarz

    I kolejne METRY KWADRATOWE ZALANE BETONEM!!! FANTASTYCZNIE!!! INNE MIASTA ZAKŁADAJĄ KLOMBY Z"ŁĄKAMI" A GNIEZNO LEJE BETON. CIEKAWE CZY BEDZIE JAK PRZED TEATREM....

    16.01.2020 18:30

    Też tego najbardziej się obawiam - betonowej pustyni jak rynek i plac przy teatrze.

    16.01.2020 15:36

    Lepsze to niz wydeptane sciezki... Jakby ludzie umieli szanowac zielen to inna sprawa