moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

W środę święto piłki ręcznej. Do Gniezna przyjeżdża brązowy medalista PGNiG Superligi!

Poniedziałek, 13 stycznia 2020
  • W środę święto piłki ręcznej. Do Gniezna przyjeżdża brązowy medalista PGNiG Superligi!

Przed nami święto piłki ręcznej w Gnieźnie! Już w środę do Pierwszej Stolicy Polski zawita superligowiec Młyny Stoisław Koszalin, by zmierzyć się z MKS PR URBIS w ramach 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski. Zanosi się na bardzo trudną przeprawę dla podopiecznych trenerów Roberta Popka i Romana Solarka.

Młyny Stoisław Koszalin to zespół, który w zeszłym sezonie PGNiG Superligi kobiet wywalczył brązowy medal. W trwających rozgrywkach koszalinianki zainkasowały natomiast czternaście punktów, dzięki czemu plasują się w tabeli na miejscu szóstym.

W ostatnim spotkaniu dały pokaz siły w starciu z MKS Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Młyny Stoisław wygrały ten mecz 27:16. W lidze najwięcej bramek dla ekipy z Koszalina rzucały dotychczas Yuliya Andriichuk (46) oraz Paula Mazurek (42). To odpowiednio dziewiąty i dwunasty wynik w rankingu strzelczyń PGNiG Superligi.

MKS PR URBIS Gniezno jest obecnie trzecią siłą pierwszoligowych zmagań w grupie B. Podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka mogą pochwalić się dorobkiem ośmiu zwycięstw i zaledwie dwóch porażek.

Miniony weekend przyniósł gnieźnieńskiej drużynie solidną lekcję piłki ręcznej od Korony Handball Kielce. Wysoka porażka to już jednak historia. Głowy zostały oczyszczone, wnioski wyciągnięte i teraz zespół jest bogatszy w kolejne doświadczenia, co powinno zaprocentować już w trakcie starcia pucharowego z rywalem z Koszalina.

W drużynie MKS PR URBIS Gniezno od początku sezonu bardzo dobre występy zalicza Karolina Kasprowiak, która wróciła do gry w barwach pierwszoligowej drużyny MKS-u po trzyletniej nauce w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Płocku. Jej dorobek bramkowy wynosi 67 trafień, co jest siódmym wynikiem w klasyfikacji strzelczyń ligi. Wyróżniającą się postacią w naszej ekipie jest też Joanna Sawicka, która niejednokrotnie bierze ciężar gry na swoje barki.

Faworytem środowej konfrontacji bez wątpienia jest ekipa z Koszalina. Wierzymy jednak, że nasza mieszanka doświadczenia z młodością pokaże, na co ją stać i mocno postawi się wyżej notowanemu przeciwnikowi. Historia doskonale dowodzi, że MKS PR URBIS potrafi walczyć z superligowcami, o czym świadczy chociażby pamiętny mecz Pucharu Polski z rywalem z Piotrkowa Trybunalskiego, który przegraliśmy tylko jedną bramką.

Już teraz docierają do nas głosy o ogromnym zainteresowaniu środowym starciem. Poza gnieźnianami, na trybunach obecni będą przedstawiciele Budzynia czy Obornik. Dodajmy, że w przypadku pojedynku z Koroną Handball Kielce sprzedaliśmy absolutnie wszystkie bilety. Wobec tego zachęcamy do wcześniejszego nabycia wejściówek, by nie spotkać się z sytuacją, w której ich zabraknie.

Przedsprzedaż jest prowadzona w trzech miejscach:
  • Kompleks. Pośrednictwo ubezpieczeniowe przy ulicy Moniuszki 3/104 (parter) - czynne w godzinach 10:00-18:00
  • Pomieszczenie techniczne hali imienia Mieczysława Łopatki przy ulicy Sportowej 3 - czynne w godzinach 9:00-20:00
  • Pilsner Pub - czynne w godzinach 11:00-23:00

Ceny biletów:
  • Normalny - 10 PLN
  • Ulgowy - 5 PLN (do 18 lat, seniorzy - osoby powyżej 65. roku życia)
  • Rodzinny - rodzice + dzieci - 20 PLN
  • Niepełnosprawni - GRATIS
     
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
MKS PR URBIS Gniezno wraca do gry! Po blisko siedmiu miesiącach od ostatniego meczu o punkty, MKS PR URBIS Gniezno wraca do gry! Nareszcie... Piątek, 25 września 2020
"Tuzinek Cup 2020" za nami! Puchar zostaje w Gnieźnie Turniej Tuzinek Cup 2020 przeszedł do historii. W zawodach tych wystąpiło pięć drużyn, a wśród nich... Środa, 23 września 2020
Tuzinek Cup 2020 już w piątek! Już w piątek odbędzie się jednodniowy Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Tuzinek Cup 2020.... Środa, 16 września 2020
Gniezno Santander Cup 2020 już w najbliższy weekend! Już w sobotę rozpocznie się dwudniowy turniej dla dzieci i młodzieży XIV Ogólnopolski Turniej Piłki... Środa, 16 września 2020