Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dwóch nowych policjantów w gnieźnieńskiej Policji

Czwartek, 9 stycznia 2020
  • Dwóch nowych policjantów w gnieźnieńskiej Policji

Uroczyste ślubowanie 72 nowo przyjętych funkcjonariuszy, w tym 2 z gnieźnieńskiej komendy Policji odbyło się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Rekruci najpierw odbędą kilkumiesięczne przeszkolenie, a potem rozpoczną służbę w jednostkach Policji na terenie całej Wielkopolski.

W auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 7 stycznia br. o godz. 12.30 odbyło się uroczyste ślubowanie policjantek i policjantów rozpoczynających służbę w wielkopolskiej Policji, w tym w Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka, który jako pierwszy powitał ślubujących, ich najbliższych oraz zaproszonych gości. Wśród obecnych podczas uroczystej zbiórki byli obecni: Wojewoda Wielkopolski - Łukasz Mikołajczak, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu - insp. Roman Kuster, Przewodniczący NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego - podinsp. Andrzej Szary, ks. Stefan Komorowski - Kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz komendanci miejscy i powiatowi.

W obecności zgromadzonych głośno zabrzmiały słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (...)”.

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka w swoim wystąpieniu życzył policjantkom i policjantom powodzenia podczas czekających ich w najbliższym czasie egzaminów oraz - w przyszłości - satysfakcji ze służby, która jest wyrazem troski o drugiego człowieka. Komendant zwrócił się także do członków rodzin młodych policjantów podkreślając, że nie można dobrze wykonywać obowiązków funkcjonariusza bez zrozumienia i wsparcia ze strony najbliższych.

Podczas uroczystej zbiórki insp. Piotr Mąka wręczył medal okolicznościowy z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej Wojewodzie Wielkopolskiemu.

Nowi mundurowi po kilkumiesięcznym przeszkoleniu dołączą do swoich kolegów i koleżanek w jednostkach Policji na terenie całej Wielkopolski, by wesprzeć ich w trudnej, ale satysfakcjonującej służbie.

A my, w Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie kontynuujemy proces doboru. Zachęcamy do składania podań.
 
źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Mieszkańcy ignorują zakaz wstępu na cmentarze Wielu mieszkańców zupełnie ignoruje zakaz wstępu na cmentarze wprowadzony z powodu koronawirusa. Chociaż... Sobota, 4 kwietnia 2020
Pacjent z raną brzucha zgłosił się do przychodni w Trzemesznie! Miał objawy sugerujące zakażenie koronawirusem! Dzisiaj ok. godz. 12.00 do przychodni Luxmed w Trzemesznie zgłosił się 45-letni mężczyzna, mieszkaniec... Czwartek, 2 kwietnia 2020
Pierwsze mandaty za łamanie nowych przepisów Policjanci wystawili pierwsze mandaty osobom, który nie stosowały się do nowych przepisów dotyczących... Środa, 1 kwietnia 2020
Uwaga! Utrudnienia w ruchu na ul. Żwirki i Wigury w Gnieźnie Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie informuje o utrudnieniach w ruchu drogowym dla kierowców, które... Środa, 1 kwietnia 2020