moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Rodzina ofiary tragicznego wypadku przerwała uroczystość otwarcia nowego odcinka drogi S5

Poniedziałek, 23 grudnia 2019
  • Rodzina ofiary tragicznego wypadku przerwała uroczystość otwarcia nowego odcinka drogi S5

Dzisiaj otwarto 25-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S5 od Jaroszewa do granicy województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego (tym samym powiatu gnieźnieńskiego). Nikt nie spodziewał się, że uroczystość zostanie przerwana przez rodzinę mężczyzny, który na początku listopada zginął w wypadku.

O wypadku Krystiana Łazińskiego pisaliśmy w artykule „Oni nie musieli zginąć! Co wydarzyło się na budowanym odcinku drogi S5? Kto zawinił?”. Sprawę szeroko opisywały także ogólnopolskie media, m.in. Angora oraz program UWAGA TVN. Jak informuje Wasze Radio FM, uroczystość otwarcia nowego odcinka drogi S5, która miała miejsce dzisiaj, została przerwana przez rodzinę ofiary wypadku. Kiedy przy mikrofonie wypowiadała się posłanka Ewa Kozanecka, przerwał jej Marcin Łaziński - adwokat z Australii, brat tragicznie zmarłego Krystiana. Wspólnie z nim na uroczystości obecni byli rodzice i dziewczyna ofiary wypadku. Wszyscy zapalili znicz, a całą sytuacja rzuciła cień na inwestycję prowadzoną przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Nie tylko Marcin Łaziński, ale także wiele osób, które czytały nasz artykuł oraz oglądały program UWAGA TVN odniosły wrażenie, że w tym przypadku to nie kierowca był winny spowodowania wypadku.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Wasze Radio FM

Napisz komentarz

Komentarze(19)

  • 29.12.2019 16:54  Odpowiedz na komentarz

    oznakowanie kipeskie . niech ten wypadek bedzie przestroga na przyszlosc by oznakowanie bylo dobrze zrobione .by nie potrzebnie ginęli ludzie.

  • 27.12.2019 13:33  Odpowiedz na komentarz

    Jeżdże tą drogą codziennie.. Codziennie do pracy. To jest niedorzeczne co drogowcy porobili z tymi oznakowaniami.. Ja rozumiem postawić 1 znak oznaczający droga dwukierunkowa.. Ale jadący tir z naczepą zasłoni go. I co wtedy ? Katastrofa ? Bo osobowka wjeżdżająca na ta "autostrade" wyprzedza i znaku nie widzi.. Oczywiście błąd tego kierowcy który od razu wyprzedza, ale znaku o zakazie wyprzedzania brak, i prędkości tez. Wiec o co macie ludzie problem ? Że wypadki były tylko z winy kierujących ? No chyba nie.. Brak znaków.. I jeszcze raz brak znaków..

  • 26.12.2019 17:20  Odpowiedz na komentarz

    Nie kierowca winny ??? A niby kto? Ja mam pytanie do autora tekstu czy jak pojadę nad morze i będzie ładna dwupasmowa droga i odniosę wrażenie że jestem na autostradzie to mogę jechać 140 ?.... Nie masz znaku to nie ma eski za to jak jest ograniczenie do 50 czy do 70 jak tam to się jedzie tyle ile na znaku A nie ile fabryka dała .... Zwróćcie uwagę wszędzie zaznaczane że gościu prawnik z Australii .... Że niby LEPSzy CZŁOWIEK? Musi mieć kasę skoro ma takie przebicie w mediach że z brata męczennika chce zrobić a winny jest bo WYPRZEDZAŁ na trzeciego i przekroczył prędkość

    03.01.2020 20:25

    A pan w cudzy portfel zaglada i mozliwosci,to ze ma prawnika z zagranicy,tzn,ze czuje sie lepszy,pan ma kompleks nizszosci,i obarcza tym innych.zginal czlowiek a pan nawet przez chwile nie okazal szacunku,tylko z brudnej michy pomyje wylewa,

    29.12.2019 17:20

    dZIĘKI BOGU, ŻE BRATEM TEGO PANA JEST PRAWNIK! KTOŚ PORZĄDNIE I RZETELNIE ROZSTRZYGNIE CZY NIE ZAWINIŁO GDDKIA, A JUZ NAPEWNO TRZY RAZY PRZEMYSLA CZY ZNAKI SA DOBRZE USTAWIONE PRZED EKSPERYMENTALNYM DOPUSZCZENIEM KOLEJNEJ DROGI DO RUCHU. z TEGO CO WIDZIALAM W REPORTAZACH NA TYM ODCINKU DROGI OZNAKOWANIE BYŁO MYLNE I BARDZO MI PRZYKRO ALE OFIARAMI TEGO OZNAKOWANIA ZOSTALI LUDZIE. WYRAZY WSPÓŁCZUCIA I WYTRWAŁOŚCI DLA RODZINY OFIARY.

  • 26.12.2019 00:41  Odpowiedz na komentarz

    Jeżdżę tamtędy co kilka dni i jakoś nigdy nie miałem problemów z orientacja na drodze odnośnie znaków, nie można wiecznie zrzucać winy za wypadki na GDDKiA. Niestety częsta przyczyną wypadków jest bezmyslnosc kierowców.
    Gnacie na łeb na szyję to będziecie ginąć na drogach TAKI wasz wybor

  • 24.12.2019 17:31  Odpowiedz na komentarz

    GDDKiA mogła oznaczyć to lepiej, właśnie dla tych tępaków którzy nie zwracają uwagi na znki. Wyjeżdżając na ten spory odcinek drogi pierwszy taz wiedziałem jak się zachować, więc uważam że oznaczenia Były wystarczające.

  • 24.12.2019 10:44  Odpowiedz na komentarz

    Co za ludzie ? rodzina traci męża, Brata itd. a Wy piszecie jakieś głupie komentarze o prędkości. Ktoś z was zmierzył prędkość ?

  • Jeszcze szybciej mógł jechać

    03.01.2020 20:31

    ZNASZ SLOWA?'''JESTES BEZ WINY,PIERWSZY RZUC KAMIENIEM,, ZAPEWNE CZUJESZ SIE SWIETY NA TEJ ZIEMI CZYSTY JAK LZA,DOTYCHCZASOWE ZYCIE SWOJE PROWADZILES BEZ BLEDOW I SKAZY,JESTES MOCARZ W BUZI,CIEKAWE CO BYS POWIEDZIAL ,GDYBY TWOJ SYN ZGINAL,TEZ ZE MOGL SZYBCIEJ JECHAC?TAK WLASNIE WYGLADA EWIDENTNA ZNIECZULICA,SZKODA ZE NIE BOLI ,WTEDY COS BYS ZROZUMIAL\A\

  • Jeździłem ta drug? średnio dwa razy w tygodniu, I faktycznie bardzo cz?sto można było można tam NATkn?ć si? na r?żne wypadkI zwłaszcza po ciemku ,a te puszczenie ruchu w dwie strony na odcinku kt?ry normalnie jest w jednym kierunku bez prawidłowego wst?pnie rozgraniczenia było rozbojem dla tych kt?rzy mieli okazj? tam jeździć,zwłaszcza dla tych kt?rzy jechali tam pierwszy raz I wieczorow? por?, sam tam jad?c pierwszy raz jak puścili tam ruch zmieniłem pas na lewy ,a dopiero potem zorientowałem si? że ruch na tym odcinku jest w dwie strony ,naszcz?ście nikt nie jechał akurat z przeciwka

  • 24.12.2019 05:39  Odpowiedz na komentarz

    Jeszcze SZYbciej trzeba było JECHac banda idiotów

  • 24.12.2019 00:03  Odpowiedz na komentarz

    Jak można mówić o szopce, nie dotyczy to twojego brata! Rodzina ma prawo do takiej manifestacji.bardzo im współczuje.

  • 23.12.2019 21:27  Odpowiedz na komentarz

    proszę państwa, noga Z gazu. Tyle do powiedzienia

  • 23.12.2019 18:48  Odpowiedz na komentarz

    Rodzina ma rację.dopiero po programie postawione zostały PACHOŁki.
    Ktoś powinien ponieść odpowiedzialność!!!!

  • 23.12.2019 16:10  Odpowiedz na komentarz

    Niezła szopka BRACISZEK prawnik myśli że mu w polsce wszystko wolno... brawura i nieuwaga ot to jest morderca nie gddkia.

    24.12.2019 08:57

    Ewidentnie ZAWINILO gddkia A nie brawura akurat w przypadku KRYSTIANA . JEZELI JECHALA BY W TEN DZIEN PANA RODZINA PANA BLISCY I PRZEZ "ZLE OZNAKOWANIE DROGI CO JEST NIE DO POMYSLENIA" CIEKAWE CZY ROWNIEZ DALEJ BY PAN POTRZYMYWAL TO CO NAPISAL... POZDRAWIAM .

    24.12.2019 08:52

    Ewidentnie ZAWINILO