moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Mieszkańcy bloków przy ul. Liliowej, Poznańskiej, Sienkiewicza i Chrobrego wykupią mieszkania z bonifikatą?

Poniedziałek, 9 grudnia 2019
 • Mieszkańcy bloków przy ul. Liliowej, Poznańskiej, Sienkiewicza i Chrobrego wykupią mieszkania z bonifikatą?

Bloki przy ul. Liliowej 7, Poznańskiej 92/94 oraz Sienkiewicza 1 to kolejne, których mieszkańcy chcą wykupu mieszkań z 90-procentową bonifikatą. Do tej pory nie było to możliwe, ponieważ Miasto wstrzymało sprzedaż mieszkań w tak nowych budynkach. Teraz sytuacja ulega zmianie.

Kiedy prezydent Tomasz Budasz poinformował o zamianie nieruchomości - gruntu, na którym stoi Szkoła Muzyczna za blok przy ul. Liliowej po Spółce GTBS, pojawiła się również wiadomość o planowanej sprzedaży mieszkań w owym bloku z bonifikatą 90-procentową. Ucieszyło to nie tylko mieszkańców wspomnianej nieruchomości, ale także bloków przy ul. Liliowej 7, Poznańskiej 92/92 oraz Sienkiewicza 1/Chrobrego 15. Do tej pory Miasto nie sprzedawało lokali w tych nieruchomościach. Teraz gnieźnianie liczą, że Prezydent Tomasz Budasz nie dzieli społeczeństwa na „lepsze i gorsze” i także oni będą mogli dokonać wykupów na preferencyjnych warunkach.

Chociaż wcześniej zapewniano o tym, że lokale w tych stosunkowo nowych blokach nie będą sprzedawane, teraz otwiera się okno nadziei dla lokatorów.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(8)

 • 12.12.2019 12:59  Odpowiedz na komentarz

  Na Liliowej powstają też nowe budynki. Mam nadzieję, że tam nie zamieszkają weganie i liberałowie, którym będzie przeszkadzał zapach grilla w letnie wieczory. Wege uważam za zagrożenie, bo już teraz przedstawiają postulaty, że należy zakazać sprzedaży i jedzenia mięsa. Niech sobie będą tymi dziwakami, ale niech nie narzucają innym co mają jeść.

 • No niestety prawda jest taka, że jest wiele budynków w gnieźnie, w których wstrzymano możliwość wykupu mieszkań z bonifikatą tylko dlatego, że ktoś kiedyś źle policzył metry. Od kilku lat nie mogę wykupić mieszkania bo uzależnione jest to od nierealnego absurdu w postaci zgody właścicieli wykupionych mieszkań i poprawy ich aktów notarialnych. Naprawdę życzyłbym sobie jeszcze dożyć wykupu mieszkania, w którym mieszkam od lat. panie prezydencie ustosunkuje się pan do tych "gorszych" ze społeczeństwa?

  12.12.2019 00:11

  Sprzedaż mieszkań odbywała się bez inwentaryzacji budynków. Wszystkim się bardzo spieszyło.

 • A kiedy będzie możliwy wykup na ulicy Wyszyńskiego?

 • 10.12.2019 07:17  Odpowiedz na komentarz

  a CO JEST TĄ NADZIEJĄ ?

 • Tbs do cha i prokuratury a mieszkańcy nie powinni mieć możliwości wykupu mieszkań od miasta, powinno to być zabronione. Ludzie powykupoja mieszkania a później sprzedadzą za 100% większa kasę.

 • 10.12.2019 02:27  Odpowiedz na komentarz

  Przypominam, że mieszkańcy bloku przy ul liliowej 1a od 1997 r, przez 20 lat spłacali zawarty w czynszu kredyt zaciągnięty pod budowę bloku. Piszę to aby wyjaśnić kwestie ewentualnej zazdrości o możliwość wykupu mieszkań z 90 % bonifikata. Proszę wierzyć że sytuacja jest wprost proporcjonalna do wzięcia kredytu na mieszkanie i spłacania go przez lata. Mieszkańcy bloku przy liliowej 1 a mieli o tyle gorsza sytuacje, że po spłacie kredytu w czynszu mieszkania automatycznie nie stawały się własnościowe, właśnie przez PRZYNALEŻNOŚĆ do spółki PTBS.

  10.12.2019 17:28

  Przestań kłamać kobieto za m2 kolega płaci 400zl to ile jest tego kredytu proszę Cię pewnie za śmieci masz wiecej

PODOBNE TEMATY
Ponowne uruchomienie opłat w strefie płatnego parkowania Od 25 maja rusza ponownie pobór opłat w strefie płatnego parkowania. Dotyczy to również miejskich parkingów,... Piątek, 22 maja 2020
Działka przy ul. Grunwaldzkiej ponownie na sprzedaż Miasto Gniezno ponownie wystawiło na sprzedaż działkę przy ul. Grunwaldzkiej 20. Do niedawna, na czas... Czwartek, 21 maja 2020
Autobus elektryczny wyjechał na ulice Gniezna. Sprawdza się w ruchu, jednak MPK nie planuje jego zakupu Kilka dni temu na ulice Gniezna wyjechał autobus elektryczny. Od razu zwrócił on uwagę mieszkańców,... Poniedziałek, 18 maja 2020
Paintball Park - idealne miejsce na Twoją imprezę! Najlepszy sprzęt w Polsce - bardzo szybkie i lekkie markery! Jedyna VIP miejscówka w kraju! Zorganizuj... Poniedziałek, 18 maja 2020