Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Czy ginekolodzy są fatalnymi przedsiębiorcami i z państwowych pieniędzy utrzymują prywatne gabinety?

Piątek, 6 grudnia 2019
  • Czy ginekolodzy są fatalnymi przedsiębiorcami i z państwowych pieniędzy utrzymują prywatne gabinety?

Jak już wiadomo, osiągnięto porozumienie z gnieźnieńskimi ginekologami. Okazuje się jednak, ze ginekolodzy nie potrafili przy stawkach 60 zł za godzinę za pracę w państwowej jednostce i dodatkowo prowadzeniu prywatnych gabinetów, utrzymać działalności gospodarczej i godnego poziomu życia.

Argumenty, które padały w trakcie spotkania były następujące: lekarze chcą też godnie żyć a stawka 60 zł za godzinę nie pozwala im utrzymać określonego standardu życia - mówi starosta Piotr Gruszczyński. Na mój kontrargument, że w Starostwie mam osoby, które zarabiają 20 zł na godzinę, kontrargumentem było to, że oni prowadzą działalność gospodarczą i z tego tytułu 20 zł z tych 60 zł muszą oddać na koszty. Przeprowadziłem analizę i okazało się, że to była zwykła manipulacja, bo gdyby przyjąć ten sposób myślenia, to oznacza, że ratownicy medyczni, którzy mają stawkę 28 zł za godzinę, jeśli 20 zł oddają na tak zwane stałe koszty prowadzenia działalności gospodarczej to oznacza, że zostaje im 8 zł. To jest w ogóle skandaliczny argument. Z 10 lekarzy, którzy walczyli o podwyżkę, 9 ma prywatne gabinety, które świetnie funkcjonują w obszarze 200 - 300 metrów od szpitala powiatowego. A jak te dwa zjawiska się łączą, to przecież kobiety, które tam rodzą doskonale zdają sobie sprawę. Jest jeszcze jedna bulwersująca rzecz. Jeden z lekarzy jest dyrektorem innej jednostki, posiada emeryturę wojskową, posiada własną praktykę i na dodatek pracuje w szpitalu powiatowym. To jest patologia, z którą my musimy sobie poradzić. Absolutnie nie zgadzam się z tym kompromisem i podejmiemy stosowne działania, żeby odnieść się do tej sytuacji i uzdrowimy sytuację w szpitalu powiatowym właśnie w tym oddziale. W tej sprawie jest jeszcze inna rzecz. Otóż ja nie mogę zrozumieć jak jeden z lekarzy mógł złożyć zawiadomienie do Prokuratury o zagrożeniu życia pacjentów z tytułu decyzji, którą sami podjęli. Bardzo się cieszę, że Prokuratura podejmie czynności. Uważam, że tak powinno się stać. Rozmawiałem także z przewodniczącą komisji zdrowia, panią Danutą Winiarską i zwrócę się do niej na piśmie o powołanie komisji, która sprawdzi czy doszło do jakichkolwiek uchybień ze strony dyrekcji szpitala powiatowego co do decyzji, którą w mojej ocenie musieli podjąć ze względu na stan rzeczy oraz czy z tytułu tego, że od 1 grudnia ten oddział mógłby nie funkcjonować mogło dojść do zagrożenia życia pacjentów. Z chwilą gdy dostanę wnioski pokontrolne podejmę stosowne czynności wobec tych, którzy doprowadzili do tego stanu rzeczy.

Pozostaje mieć nadzieję, że gnieźnieńscy ginekolodzy są lepszymi lekarzami niż przedsiębiorcami.
 
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(21)

  • 12.12.2019 19:44  Odpowiedz na komentarz

    stawka inetrnistów pediatrów chirurgów zaczyna się od 85 zł ????
    stawka anestezjologów sięga 150zł ?????
    to prawda ???

  • 12.12.2019 19:42  Odpowiedz na komentarz

    retoryka znad morza martwego...?
    kali może brac ale jak kalemu zabierają to aj jajaj

  • 08.12.2019 16:24  Odpowiedz na komentarz

    JAK JUŻ STAROSTA PODAŁ STAWKĘ GINEKOLOGÓW, TO NIECH TEŻ UJAWNI STAWKĘ ANESTEZJOLOGÓW I CHIRURGÓW, ONI ZARABIAJĄ JESZCZE WIĘCEJ, ALE O NICH CICHOSZA

  • Apel nie był skierowany do konkretnego portalu Tylko do starosty, ktorego tuba jest redakcja . Czy Redakcja jest na etacie Czy umowiE cywilno - prawnej ?
    A može wolontariat ?

  • 07.12.2019 13:14  Odpowiedz na komentarz

    Rzadko zabieramy głos w komentarzach, ale tutaj musimy się ustosunkować do zarzutów kierowanych pod adresem naszej Redakcji. Otóż stanowisko ginekologów nie zostało opublikowane na naszym portalu, ponieważ nie było do nas adresowane. Zespół lekarzy został o tym fakcie poinformowany. Nie możemy publikować stanowiska kierowanego do innego portalu.

  • 06.12.2019 19:08  Odpowiedz na komentarz

    Gruszka jak placisz 20 zl ludziom w starostwie to moze czas pomyslec o podwyzkach lub reorganizacji?
    20 zl to tam chyba zarabia dozorca bez wyksztalcenia a nie specjalista. Oprocz uposarzenia podstawowego zawsze byly niezle premie a teraz nawet tutaj szukasz oszczednosci na poczet zakupu Nowej limuzyny

  • 06.12.2019 19:02  Odpowiedz na komentarz

    Hostel Gruszka chyba tez z 200-300 metrow Od katedry. Zdaje sie ze to tez jest dzialalnosc gospodarcza pomimo etatu starosty. Nikt Mu dorabiac nie zabrania. Wiadomo ze wszystko na zone i sYna pewnie aby w zeznaniach majatkowych miec czyste raczki.
    Bezkrytycznosc I poziom wypowiedzi Tego Czlowieka az powala

  • 06.12.2019 12:46  Odpowiedz na komentarz

    JAK KTOŚ ZARABIA 60 TO MA KOSZT PRAWIE 20 ZŁ A JAK KTOŚ ZARABIA 28 TO MA 8 zŁ KOSZTÓW.tAKICH RZECZY UCZĄ W SZKOLE PANIE REDAKTORZE.pODSTAWY KSIĘGOWOŚCI I MINIMALNEJ ZNAJOMOŚCI OBOWIĄZUJĄCYCH PODATKÓW.jAK SIĘ WIDZI TAKIE BZDURY TO TRUDNO SKUPIĆ SIĘ NA TREŚCI.

    06.12.2019 22:18

    To nie Pan redaktor A zacny Pan starosta "Przeprowadził analizę" jak czytam w artykule, brawa dla tego pana, ciekawe czy umiał ten swój kiosk rozliczyć ;-)

  • 06.12.2019 12:00  Odpowiedz na komentarz

    wstyd panie redaktorze . Nie chciał pan opublikować oswiadczenia ginekologów ,które ukazało się na Gniezno 24 ale jest pan tuba propagandowa pana grUszczynskiego . Jest Pan na etacie ?

  • DLA STAROSTY-SKLEPIKARZA ZAPLANOWANO ZAKUP NOWEGO SAMOCHODU ! UWAŻAM, ŻE WCZEŚNIEJ POWINIEN DOSTAĆ SŁUŻBOWĄ TACZKĘ NA KTÓREJ ZOSTANIE WYWIEZIONY ZE STOŁKA DO KTÓREGO NIE DORÓSŁ NIE TYLKO WZROSTEM !!!

    08.12.2019 16:29

    Popieram wolne media

    07.12.2019 16:03

    odp.DO VICTORA: ty znawco medialny lepiej zastanów się na kogo usługach ty jesteś ?

    06.12.2019 22:26

    Gdyby redaktor nie był "na usługach" to stanowisko drugiej strony też zostałoby przedstawione

    06.12.2019 12:30

    do ANTY-GRUCHA: Niestety od 1989r cały czas podsuwają nam w wyborach tą przegniłą mierzwę socjalistyczną a innych porządnych ludzi zastraszają i nie dopuszczają do działalności społecznej. Ta mierzwa to zorganizowane grupy przestępcze a prokuratura nie działa więc jak ją wywieźć z Gniezna? Jakieś mierzwopodobne ćwoki ZDZIWIONY,SODI I OBSERWATOR szukają winnego w osobie Pana Redaktora tego portalu-więc won na inne portale gdzie nawet smródka nie ma o mierzwie gnieźnieńskiej-TAM WSZYSTKO PACHNIE JAK ZA KOMUNY.

  • 06.12.2019 11:26  Odpowiedz na komentarz

    żenada, kolejny stronniczy artykuł na tym portalu. nie będę tu wchodził, żeby nie nabijać wyświetleń tak nędznym wypocinom.

  • No właśnie, redakcja nie tylko blokuje komentarze, ale bierze z komentarza te wątki, które chce ... A tak nie wolno panie redaktorze ... Nie wolno !!! WSTYD, żeby gnieźnieński portal cenzurował komentarze , mimo braku słów obrazliwych, czy też tzw.BRZYDKICH !!!! Chce PAN być swietszy od papieża ???? PAn reprezentuje wolne media, czy inne ???????????????? Strach się bać .

  • 06.12.2019 08:20  Odpowiedz na komentarz

    Sami do tego doprowadziliscie, nowy dostał o połowę większa stawkę od pozostałych lekarzy, czym sobie na to zasłużył, znajomościami? Nie dziwię się pozostałym, że chcieli podwyżki

    06.12.2019 22:23

    Szkolenia ma, takie jak pozostali bądź mniejsze, tamci mają do tego doświadczenie!!!!!

    06.12.2019 11:30

    Tym że ma na wszystko szkolenia i pracuje poznasz doktora to zmienisz zdanie