moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wysokie zwycięstwo MKS PR URBIS Gniezno!

Poniedziałek, 2 grudnia 2019
  • Wysokie zwycięstwo MKS PR URBIS Gniezno!

MKS PR URBIS Gniezno bez większego problemu rozprawił się z przedostatnią drużyną tabeli I ligi kobiet gr. B. Podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka pokonały TS MKS San Jarosław 31:18.

Od początku spotkania widoczna była przewaga gospodyń, które w czwartej minucie prowadziły już 3:0. Rywalki próbowały gonić, ale bezskutecznie. Jarosławianki miały spory kłopot z wyprowadzaniem dobrych ataków. Na ich postawę bez wątpienia wpłynęła daleka podróż. Zawodniczki TS MKS San podróżowały od godziny szóstej rano, by zdążyć na mecz. Do pokonania miały aż 550 kilometrów.

Ostatecznie przyjezdne zakończyły premierową odsłonę niedzielnego widowiska z dorobkiem ośmiu bramek. Dziesięć więcej było po stronie MKS PR URBIS Gniezno, co stawiało gospodynie w bardzo dogodnej sytuacji przed rozpoczęciem drugiej partii. Gra po przerwie nie wyglądała jednak tak, jak powinna. Podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka zdecydowanie obniżyły loty.

Przeciwniczki starały się wykorzystać momenty słabości miejscowych. Jarosławiankom jednak też nie szło, czego efektem było to, że pierwsza bramka w drugiej partii padła dopiero w 36. minucie. Później rywalizacja była w miarę zacięta. Pierwsze dziesięć minut gry po przerwie układało się remisowo. Później znów zaczęły przeważać gnieźnianki, które ostatecznie wygrały 31:18.

To już piąta wygrana MKS PR URBIS w tym sezonie. Zespół z Pierwszej Stolicy Polski jest obecnie czwartą siłą pierwszoligowych rozgrywek.
 
MKS PR URBIS Gniezno - TS MKS San Jarosław 31:18 (18:8)

MKS PR: Kobyłecka, Olejniczak, Konieczna - Kasprowiak (4), Siwka (5), Sawicka (7), Giszczyńska (4), Chojnacka (1), Dolacińska, Bigoszewska-Jackowiak (3), Różewska (2), Rachela, Rybicka (1), Walkowska (2), Matysek (2).

TS MKS: Dziura, Mazur - Brzozowska (2), Borowska, Bartuzel (1), Zięba (1), Gałat, Kostuch (9), Ochońska (5), Stachowicz, Galas. 
 
tekst: Informacja prasowa
foto: Rafał Mikuła

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 04.12.2019 10:19  Odpowiedz na komentarz

    DO KOMENTARZA,, TRENERA,, dodam tylko że, obrona,, RACHELA, JACKOWIAK, ROZEWSKA,, JEST OK. W ataku brak jeszcze PEWNOŚCI, TAK jak u WALKOWIAK. Wiecej MIN. na,, PARKIECIE,,i się Ograja. CHOJNACKA I,, SKRZYDŁA,, na swoim poziomie. .

  • 03.12.2019 11:59  Odpowiedz na komentarz

    Brawo! Trener grał całym składem. Tak zwane,, ZMIENNICZKI,, grały dobrze. A w drugiej połowie nawet lepiej od INDYWIDUALNIE GRAJACYCh,, LIDEREK,,. w piwrwszych min. drugiej połowy. Co zauważył trener biorąc czas. LIDERKI MKS niegraja z kołem. SAWICKA próbuje, ale robi to w tłoku. Matysek nic. Środkowa GISZCZYNSKA W obu meczach ani razu nie podała piłki do koła.

PODOBNE TEMATY
Tak się bawiła Akademia MKS PR Gniezno na pierwszym w historii działaności obozie To były niesamowite emocje! Niezapomniana przygoda na skuterach wodnych, która pozwoliła odetchnąć obozowiczkom... Niedziela, 2 sierpnia 2020
Na II-ligowej karuzeli coraz mniej niewiadomych. MKS PR II Gniezno poznał rywalki! W najbliższym sezonie MKS PR Gniezno będzie reprezentowany nie przez jeden a dwa zespoły na ligowym... Piątek, 17 lipca 2020
MKS PR Gniezno z dwiema drużynami w ligowych zmaganiach! Nie jedna a dwie drużyny gnieźnieńskiego MKS PR wezmą udział w rozgrywkach ligowych w sezonie 2020/2021! Piątek, 17 lipca 2020
Gnieźnianie zagrają o Mistrzostwo Polski! Można śmiało stwierdzić, że sezon 2019/2020 należy do juniorskiej formacji UKH Start 1954. Podopieczni... Niedziela, 28 czerwca 2020