moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

W niedzielę kolejne domowe spotkanie MKS PR URBIS Gniezno!

Piątek, 29 listopada 2019
  • W niedzielę kolejne domowe spotkanie MKS PR URBIS Gniezno!

Po zwycięstwie nad KS Cracovią 1906 nadszedł czas na kolejne wyzwanie. W niedzielę zespół MKS PR URBIS Gniezno zmierzy się na domowym parkiecie z TS MKS San Jarosław. To pojedynek w ramach dziewiątej kolejki I ligi kobiet gr. B.

Wyjazd do Gniezna to dla jarosławianek spore przedsięwzięcie. Ekipa TS MKS San ma do pokonania około 550 kilometrów. Z takim samym dystansem w następnej rundzie będą musiały się zmierzyć podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka. Dla naszego zespołu będzie to najdalsza wyprawa w tym sezonie. To jednak melodia przyszłości. Póki co należy skoncentrować się na tym, co czeka nas w niedzielę.

Do Pierwszej Stolicy Polski przyjedzie zespół, któremu nie wiedzie się najlepiej w trwających rozgrywkach. TS MKS San ma na swoim koncie aż sześć porażek i tylko jedno zwycięstwo. Ten bilans sprawia, że jarosławianki plasują się w tabeli na przedostatniej lokacie. Niżej jest tylko KS Cracovia 1906, z którą gnieźnianki wygrały przed tygodniem 33:25.

Krakowianki pokazały, że potrafią się postawić. Należy się zatem spodziewać, że i ekipa z Jarosławia tanio skóry nie sprzeda. Podchodzimy do tego spotkania maksymalnie skoncentrowani i z pełnym szacunkiem dla rywala. Faworytem pojedynku w ramach dziewiątej kolejki I ligi kobiet gr. B jest MKS PR URBIS Gniezno, który do tej pory wywalczył cztery triumfy i raz musiał uznać wyższość przeciwniczek. Czy to właśnie podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka sięgną po kolejną wygraną? Wszystko zweryfikuje parkiet.

Zdecydowaną liderką jarosławskiego zespołu pod względem liczby zdobytych bramek jest Wiktoria Kostuch, która w siedmiu meczach zainkasowała 49 trafień. Ten wynik klasyfikuje ją na piątym miejscu w zestawieniu najlepszych strzelczyń I ligi gr. B. Spośród gnieźnianek najczęściej do protokołu wpisywała się Karolina Kasprowiak. „Karcia” ma na swoim koncie 36 bramek w pięciu spotkaniach. To trzynasty rezultat we wspomnianym rankingu.

Serdecznie zachęcamy do licznego przybycia na trybuny i wspierania naszego zespołu podczas starcia z ekipą z Jarosławia. Widzimy się w niedzielę o godzinie 18:00 w hali widowiskowo-sportowej imienia Mieczysława Łopatki!
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Tak się bawiła Akademia MKS PR Gniezno na pierwszym w historii działaności obozie To były niesamowite emocje! Niezapomniana przygoda na skuterach wodnych, która pozwoliła odetchnąć obozowiczkom... Niedziela, 2 sierpnia 2020
Na II-ligowej karuzeli coraz mniej niewiadomych. MKS PR II Gniezno poznał rywalki! W najbliższym sezonie MKS PR Gniezno będzie reprezentowany nie przez jeden a dwa zespoły na ligowym... Piątek, 17 lipca 2020
MKS PR Gniezno z dwiema drużynami w ligowych zmaganiach! Nie jedna a dwie drużyny gnieźnieńskiego MKS PR wezmą udział w rozgrywkach ligowych w sezonie 2020/2021! Piątek, 17 lipca 2020
Gnieźnianie zagrają o Mistrzostwo Polski! Można śmiało stwierdzić, że sezon 2019/2020 należy do juniorskiej formacji UKH Start 1954. Podopieczni... Niedziela, 28 czerwca 2020