moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

II Wyprawa w szortach na Śnieżkę

Piątek, 29 listopada 2019
  • II Wyprawa w szortach na Śnieżkę

W niedzielę 1 grudnia, czternastoosobowa grupa Królewskich Morsów po raz drugi będzie zdobywała Śnieżkę w samych szortach. Pozytywnie nastawieni, wypatrują dobrej pogody, bo tylko ona może pokrzyżować niedzielne plany.

Morsowanie przygotowuje organizm do radzenia sobie z niską temperaturą. Natomiast kilkugodzinna wyprawa w góry jest już prawdziwym sprawdzianem dla organizmu, który musi poradzić sobie z niską temperaturą i wysiłkiem.

Tegoroczna grupa składa się z aktywnych sportowo osób, które regularnie morsują. Bogatsi o doświadczenia z roku 2018 jesteśmy gotowi do ponownego zdobycia obsypanej śniegiem Śnieżki.

Wędrówkę planujmy najtrudniejszym szlakiem - czarnym. Jest to wejście zaczynające się w Karpaczu przy dolnej bazie wyciągu na Małą Kopę przez Biały Jar. Jest to najkrótsza droga, jednak najbardziej wymagająca, ze względu na strome podejście.

Całość wyprawy zaplanowana jest na 6h marszu. Czas wejścia to około 3,5 h, a zejścia to około 2,5h. Całość trasy to blisko 6km, gdzie suma podejść wynosi 820 m.

Jedziemy dobrze przygotowani, z bagażem doświadczeń z roku poprzedniego i pełni nadziei, że pogoda dopisze! Bo tylko ona może popsuć wędrówkę.
 
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(1)

PODOBNE TEMATY
Jezioro Powidzkie wysycha? Takie sytuacje miały już miejsce Niski stan wody w Jeziorze Powidzkim niepokoi lokalną społeczność. Warto jednak zauważyć, że takie sytuacje... Środa, 20 maja 2020
Orły Gnieźnieńskiego Sportu wręczone W miniony piątek, w hali im. Mieczysława Łopatki, odbyła się uroczysta Gala Gnieźnieńskiego Sportu.... Niedziela, 19 stycznia 2020
Dzień Otwarty Budżetu Obywatelskiego Urząd Miasta Gniezna zaprasza wszystkich mieszkańców Pierwszej Stolicy do wzięcia udziału w "sobotach... Poniedziałek, 13 stycznia 2020
"Jak pisać projekty na kulturę?" Szkolenie dla organizacji pozarządowych już 25 stycznia Urząd Miasta Gniezna zaprasza wszystkich mieszkańców Pierwszej Stolicy do wzięcia udziału w "sobotach... Poniedziałek, 13 stycznia 2020